تاریخ : پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 9 February , 2023

شهرستانی که حتی شعبه ای از بانک ملی ندارد!!!

  • کد خبر : 31250
  • ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۵
شهرستانی که حتی شعبه ای از بانک ملی ندارد!!!

گندم پرس : چند روز است که شنیده هایی از دور و نزدیک به گوشمان می رسد و شهروندانی دلسوز با فرستادن پیام هایی خواستار پیگیری موضوع باجه بانک ملی در شهرستان نیمروز شده اند ،ما نیز بر خود وظیفه دانستیم که این موضوع را مورد پیگیری قرار دهیم . همه می دانیم که حدود […]

گندم پرس : چند روز است که شنیده هایی از دور و نزدیک به گوشمان می رسد و شهروندانی دلسوز با فرستادن پیام هایی خواستار پیگیری موضوع باجه بانک ملی در شهرستان نیمروز شده اند ،ما نیز بر خود وظیفه دانستیم که این موضوع را مورد پیگیری قرار دهیم .

همه می دانیم که حدود چهار سال از  “شهرستان” شدن نیمروز می گذرد و انتظار می رفت در مدت فوق با توجه به نفوذ فراوان فرماندار نیمروز در دولت تدبیر و امید ،اقدامات اولیه و زیر ساخت های لازم برای استقرار ادارات در این شهرستان به صورت کامل انجام گرفته ،این امر مسیر راحت تری را طی کند و موانع برای استقرار کامل ادارات برداشته شود.

اما آنگونه که مشهود است اوضاع شهرستان نیمروز با مرور زمان بهتر که نشده هیچ ، هر روز بدتر از پیش می گردد .
وخامت اوضاع بدانجا رسیده که ؛در اقدامی عجیب بانک ملی تصمیم گرفته است تنها باجه خود در این شهرستان را نیزتعطیل نماید و گفته ها حاکی از آن است که ؛از اوایل امسال، قرار داد اجاره نامه محل اسقرار بانک ملی شهرستان نیمروز، تمدید نشده است و این نشان می دهد که تصمیم بر رفتن است،نه ماندن.
  در این بین با ورود آموزش و پرورش به ماجرا و درایت ریاست این اداره،اتاقی از دفاتر ساختمان آموزش و پرورش در اختیار باجه بانک ملی قرار گرفت و اما ؛تنها کورسوی امید مراجعین این باجه نیز خاموش و با زیرکی ،از دسترس مردم خارج شد، چون این دفتر نه تنها شعبه نشد بلکه تبدیل شد به باجه اختصاصی کارکنان اداره آموزش و پرورش این شهرستان!!!

و باز هم ما ماندیم و تاسف برای شهرستانی با جمعیت بالغ بر چهل هزار نفر که پس از چهار سال هنوز فاقد ابتدایی ترین نیازهای شهری و شهروندی ، از جمله ادارات و ارگانهای خدمات دهنده به مردم می باشد و حتی یک شعبه بانک ملی هم ندارد و مردم مجبورند برای انجام امورات مختلف اداری و بانکی خود به شهرستان زابل مراجعه کنند.
 دردمان زمانی بیشتر شد که می بینیم، کار آمدی جناب فرماندار هم نتوانست راهی برای استقرار ادارات و تنها یک شعبه بانک ملی در منطقه بگشاید.

اما همچنان امیدواریم، با توجه به توان و نفوذی که در فرماندار این شهرستان سراغ داریم در آینده ای نزدیک، اقدامات لازم برای رفع این مشکلات صورت گیرد، چرا که چاره جویی برای مسایلی ازین دست و حل آن باعث استحکام بیشتر پایه های شهرستان، ایجاد شاکله ی درست و منطبق با تعریف شهرستان ، استقلال روز افزون آن و همچنین موجب اشتغالزایی برای جوانان منطقه نیمروزخواهد شد.

آنچه نقل گردید تنها انجام وظیفه ی گندم پرس در جهت رساندن صدای مشکلات مردم به گوش مسولین است و پیگیری و به ثمر نشستن این مهم  نگاه ویژه استاندار و ریاست امور شعب بانک ملی مرکزی استان را می طلبد که امید است محقق گردد.ان شاء الله

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31250

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. سلام
    همون بهتر که شعبه نداره، ما که توی شهر زابل چند شعب بانک ملی داریم چه برخورد دیدیم؟
    بارها شخصا شاهد برخورد نامناسب برخی از تحویلدارهای این بانک نام آشنا بودم.

  2. ان شاءالله که با تلاش استاندار ریس بانک ملی مرکزی و فرماندار و مطالبه گری هر چه بیشتر این مشکلات حل شوذ