گندمـــ پرس :  دو نفر از نیروهای مخابرات نیروی زمینی سپاه پاسداران شرق کشور ظهر امروز هنگام پایین آمدن از کوه بیرک در شهرستان مهرستان توسط اشرار مسلح به شهادت رسیدند. بر اساس اخبار اولیه، ﺍﯾﻦ نیروها ﺑﺮﺍﯼ انجام ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﻣﺨﺎﺑﺮﺍﺗﯽ ﺑﻪ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺑﯿﺮک ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺑﺮﮔﺸﺖ ﻫﺪﻑ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯﯼ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻧﺎﺷﻨﺎﺱ […]

گندمـــ پرس :  دو نفر از نیروهای مخابرات نیروی زمینی سپاه پاسداران شرق کشور ظهر امروز هنگام پایین آمدن از کوه بیرک در شهرستان مهرستان توسط اشرار مسلح به شهادت رسیدند.

بر اساس اخبار اولیه، ﺍﯾﻦ نیروها ﺑﺮﺍﯼ انجام ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﻣﺨﺎﺑﺮﺍﺗﯽ ﺑﻪ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺑﯿﺮک ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺑﺮﮔﺸﺖ ﻫﺪﻑ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯﯼ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻧﺎﺷﻨﺎﺱ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺘه ﻭ ﺑﻪ درجه ﺷﻬﺎﺩﺕ نایل شدند. اسامی این شهدا مرتضی محمد باقری و محمد محمدی سلیمانی می باشد.

چند روز قبل نیز هشت تن از مرزبانان کشور هدف خرابکاران قرار گرفتند و شهید شدند.

شرارت های چند روز اخیر استان بالاخره موجب شد , مهندس هاشمی استاندار و تیم امنیتی استان  برای ارائه توضیحات به مجلس و کمیسیون امنیت ملی احضار شوند.

1618597_238817012958063_1707148302_n

این اقدام گرچه قابل توجه نیست  , اما اولین اقدام موثر نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی جهت مقابله با کم کاری دولتمردان تدبیر و امید دراین خصوص می باشد .

اما با عنایت به فراگیر بودن دامنه شرارتها در کل استان و تعدد این  حوادث تلخ بنظر می رسد , نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تعارفات را کنار گذاشته و وزیر کشور را به مجلس احضار کرده و حتی وی را به سمت استیضاح هدایت کنند , الیته درحال حاضر بنظر میرسد در هیچکدام یک از نمایندگان استان اعم از جنوب و شمال استان  چنین اراده ای جهت مقابله با عدم مدیریت صحیح این مساله وجود ندارد و باید منتظر روزهای آینده بود , تا شاید نمایندگان استان همصدا با یکدیگر این مساله را که مطالبه ای بحق است از تریبون مجلس مطرح نمایند تا شاید پس از مدتها که اسیر شرارت و ناامنی هستیم و در یکسال گذشته نیز به شدت افزایش یافته است , شاهده برنامه ریزی مدونی از سوی دولت جهت مقابله با این مسئله باشیم.

در یکسال گذشته که نیز دهها نفر از بهترین فرزندان این استان در منطقه به شهادت رسیده اند , نمایندگان استان مواضعی ضعیف داشته اند و انتظارات مردمی را برآورده نکرده اند.

به گزارش گندمــ پرس به  نقل از مهر در همین رابطه سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت :  علی اوسط هاشمی و دیگر اعضای امنیتی استان، برای ارائه توضیحات و گزارشی از اقدامات صورت گرفته در پی تحرکات تروریستی اخیر در مرزهای جنوب شرقی کشور، عصر یکشنبه هفته آینده در جلسه کمیسیون حاضر می شوند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: اعضای کمیسیون طی اقدام تروریستی ۱۷ فروردین ماه و اقدام تلخ و کور امروز، در جلسه امروز نگرانی جدی خود را از افزایش ناامنی در جنوب شرق ایران اعلام کردند.

وی افزود: همچنین اعضا قبل از سفر وزیرامور خارجه به پاکستان، خواستند که دکتر ظریف همه تلاش خود را برای ایجاد امنیت پایدار در مرزهای مشترک، شناسایی و تحویل تروریست ها حاضر در خاک پاکستان به ماموران امنیتی جمهوری اسلامی ایران نهایت تلاش خود را به کار برند.

حسینی با بیان این که دولت پاکستان مسئول این اتفاقات تروریستی در استان است، گفت: با این تروریست ها باید به شدت برخورد کرد تا جرات چنین کارهایی را در خاک ایران و حتی کشور همسایه نداشته باشند.

وی افزود: متاسفانه گروهک های تروریستی از خاک پاکستان بهره می گیرند و دولت اسلام آباد قادر به تامین امنیت مرزهای مشترک خود با ایران نیست و در این زمینه باید پاسخگوی این اتفاق ها باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: چرائی حضور تروریست ها در خاک پاکستان مشخص نیست و به طور جد نمایندگان مردم این موضوع را در جلسه روز یکشنبه پیگیری خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار مهر،

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه