تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022

شهادت دو مامور سپاه و احضار استاندار به کمیسیون امنیت ملی + برخورد ضعیف نمایندگان استان در قبال شرارتها

 • کد خبر : 22988
 • ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۵
شهادت دو مامور سپاه و احضار استاندار به کمیسیون امنیت ملی + برخورد ضعیف نمایندگان استان در قبال شرارتها

گندمـــ پرس :  دو نفر از نیروهای مخابرات نیروی زمینی سپاه پاسداران شرق کشور ظهر امروز هنگام پایین آمدن از کوه بیرک در شهرستان مهرستان توسط اشرار مسلح به شهادت رسیدند. بر اساس اخبار اولیه، ﺍﯾﻦ نیروها ﺑﺮﺍﯼ انجام ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﻣﺨﺎﺑﺮﺍﺗﯽ ﺑﻪ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺑﯿﺮک ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺑﺮﮔﺸﺖ ﻫﺪﻑ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯﯼ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻧﺎﺷﻨﺎﺱ […]

گندمـــ پرس :  دو نفر از نیروهای مخابرات نیروی زمینی سپاه پاسداران شرق کشور ظهر امروز هنگام پایین آمدن از کوه بیرک در شهرستان مهرستان توسط اشرار مسلح به شهادت رسیدند.

بر اساس اخبار اولیه، ﺍﯾﻦ نیروها ﺑﺮﺍﯼ انجام ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﻣﺨﺎﺑﺮﺍﺗﯽ ﺑﻪ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺑﯿﺮک ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺑﺮﮔﺸﺖ ﻫﺪﻑ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯﯼ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻧﺎﺷﻨﺎﺱ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺘه ﻭ ﺑﻪ درجه ﺷﻬﺎﺩﺕ نایل شدند. اسامی این شهدا مرتضی محمد باقری و محمد محمدی سلیمانی می باشد.

چند روز قبل نیز هشت تن از مرزبانان کشور هدف خرابکاران قرار گرفتند و شهید شدند.

شرارت های چند روز اخیر استان بالاخره موجب شد , مهندس هاشمی استاندار و تیم امنیتی استان  برای ارائه توضیحات به مجلس و کمیسیون امنیت ملی احضار شوند.

1618597_238817012958063_1707148302_n

این اقدام گرچه قابل توجه نیست  , اما اولین اقدام موثر نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی جهت مقابله با کم کاری دولتمردان تدبیر و امید دراین خصوص می باشد .

اما با عنایت به فراگیر بودن دامنه شرارتها در کل استان و تعدد این  حوادث تلخ بنظر می رسد , نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تعارفات را کنار گذاشته و وزیر کشور را به مجلس احضار کرده و حتی وی را به سمت استیضاح هدایت کنند , الیته درحال حاضر بنظر میرسد در هیچکدام یک از نمایندگان استان اعم از جنوب و شمال استان  چنین اراده ای جهت مقابله با عدم مدیریت صحیح این مساله وجود ندارد و باید منتظر روزهای آینده بود , تا شاید نمایندگان استان همصدا با یکدیگر این مساله را که مطالبه ای بحق است از تریبون مجلس مطرح نمایند تا شاید پس از مدتها که اسیر شرارت و ناامنی هستیم و در یکسال گذشته نیز به شدت افزایش یافته است , شاهده برنامه ریزی مدونی از سوی دولت جهت مقابله با این مسئله باشیم.

در یکسال گذشته که نیز دهها نفر از بهترین فرزندان این استان در منطقه به شهادت رسیده اند , نمایندگان استان مواضعی ضعیف داشته اند و انتظارات مردمی را برآورده نکرده اند.

به گزارش گندمــ پرس به  نقل از مهر در همین رابطه سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت :  علی اوسط هاشمی و دیگر اعضای امنیتی استان، برای ارائه توضیحات و گزارشی از اقدامات صورت گرفته در پی تحرکات تروریستی اخیر در مرزهای جنوب شرقی کشور، عصر یکشنبه هفته آینده در جلسه کمیسیون حاضر می شوند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: اعضای کمیسیون طی اقدام تروریستی ۱۷ فروردین ماه و اقدام تلخ و کور امروز، در جلسه امروز نگرانی جدی خود را از افزایش ناامنی در جنوب شرق ایران اعلام کردند.

وی افزود: همچنین اعضا قبل از سفر وزیرامور خارجه به پاکستان، خواستند که دکتر ظریف همه تلاش خود را برای ایجاد امنیت پایدار در مرزهای مشترک، شناسایی و تحویل تروریست ها حاضر در خاک پاکستان به ماموران امنیتی جمهوری اسلامی ایران نهایت تلاش خود را به کار برند.

حسینی با بیان این که دولت پاکستان مسئول این اتفاقات تروریستی در استان است، گفت: با این تروریست ها باید به شدت برخورد کرد تا جرات چنین کارهایی را در خاک ایران و حتی کشور همسایه نداشته باشند.

وی افزود: متاسفانه گروهک های تروریستی از خاک پاکستان بهره می گیرند و دولت اسلام آباد قادر به تامین امنیت مرزهای مشترک خود با ایران نیست و در این زمینه باید پاسخگوی این اتفاق ها باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: چرائی حضور تروریست ها در خاک پاکستان مشخص نیست و به طور جد نمایندگان مردم این موضوع را در جلسه روز یکشنبه پیگیری خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار مهر،

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=22988

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 18در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۸
 1. سلام خدا قوت .دیگه خسته شدیم بابا تاکی کشتن هر روز خبر کشتن جوانان ما شده عادت تو رو خدا یه کاری کنین .

 2. این نماینده ما هم در حال طی آخرین آزمایشهای مردمی است.
  یک زمانی نطق غرایی در بحث امنیت سیستانیها در بلوچستان می سراید باز سکوت معنی داری میکند احتمالا تنبیه و توجیه می شود.
  ضعف سیستم امنیتی استانداری که با رافت آقای استاندار به خرده شرارت ها و شدت برخورد استاندار با نیروهای ارزشی و… مشهود است زمینه خوبی برای عکس العمل نمایندگان مردم است. آزمون سختیست و مردم خوب قضاوت خواهند کرد.

 3. عجبی نمایندگان محترم ابراز ناراحتی کردن

 4. استان از درون خرابه نه از بیرون
  همین خواستن استاندار واعضای امنیتی استان هم کار نمایندگان استان های خراستان رضوی وجنوبی بوده چون شهیدان اخیر از این استان ها بود
  در ضمن کار مثبت نمایندگان بلوچستان چی بوده؟چون از قشر تسنن کسی شهید نشده اونا بی خیالن

  • دقیقا کسانیکه نظر میزارن و درود مینویسن کار مثبت ی که انجام شده رو بیان بفرمایند

 5. این چه حرفیه تمام ناامنی ها در زابل است نفرمایید!!!!!!!!!!!!مرز زابل را محکم نگه دارید!!!!!!!!!!!!!!جرات دارید مرز سراوان و میر جاوهرا مثل زابل ببندید؟؟؟؟؟ کجاست اون کلید و تدبیر که تصمیم گیرنده در استان …………….. هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 6. افتضاح

 7. آقای استاندار به کمیسیون امنیت ملی بفرمایید که این خرده شرارتها جای نگرانی ندارد…………………………………

 8. ناامنی در استان بیدادمی کنه تاکی باید شاهد پرپر شدن عزیزان سیستانی و سکوت مسولین وبی تفاوتی انها باشیم یاامام زمان خودت ظهور کن مسولین به میز خودشون چسبیده اند و جدا نمی شوند

 9. مرزبانان استان دچار سهل انگاری در انجام وظایف خود نشوند
  نکنه انتظار دارید آقای استاندار و معاون امنیتی بجای آنها اسلحه و مهمات به دست بگیرند….؟

 10. استاندار خندان بروند در کمیسیون امنیت ملی و از همین حرف هایی که به سیستانیها در استان می زنند آنجا نیز بگویند و بگویند اینها که چیزی نیست امریست طبیعی . از این خرده شرارتها که در سراسر کشور وجود دارد شما الکی بزرگش می کنید .

 11. از نماینده محبوب سیستالن دکترسیدباقرحسینی تقاضا داریم در کمیسیسون امنیت ملی تکلیف امنیت سیستان رو روشن کنن در ضمن از تلاشهای ایشون برای امنیت سیستان ممنونیم

  • لطفا از نماینده ما بخواهید تا دیر نشده طرحی را به کمیسیون امنیت ملی ببرند تا قسمتی از مرز باز شود تا مردم بتوانند امرار معاش کنند

  • یک زمانی ما تو کمسیونهای اقتصاد و کشاورزی نایب رئیس داشتیم که البته تخصص آن کمسیون را هم داشتند و الحق و انصاف عملکرد خوبی داشتند البته از دید صاحبنظران و نه مغرضان و مسند صلبان ….الان چی ؟؟ کمسیون امنیت ملی ……؟؟

 12. با تلاشهای دکترسیدباقرحسینی انشاله بزودی بازارچه های مرزی بازگشایی میشود و منطقه آزاد شدن زابل نزدیک است با توکل برخدا

 13. چهارسال تمام شده‌اقای محمودی کی؟

 14. در این استان فقط دارد به سیستانیها ظلم می شود . به جرم سیستانی بودن توسط اشرار کشته می شوند و همچنین به جرم سیستانی بودن باید به تدریج و در آینده نه چندان دور از پستهای کلیدی استان حذف شوند . اگر دقت کرده باشید به تازگی هر جا مدیرکل سیستانی را حذف می کنند جایگزینش یا از بین برادران بلوچ و یا یک نفر از همشهریان استاندار می شود . نمونه بارزش ادارۀ کل منابع طبیعی و ادارۀ کل محیط زیست استان .

 15. ………….این چه وضعیه دیگه………….
  خدا لعنتشون کنه