گـنـدمـ پـرس : توسعه یافتگی، یکی از مهمترین و اساسی‌ترین مواردی است که پرداختن به آن ما را به سمت کمال می برد.   اگر نگاهی کوتاه به آینده نگری هرجامعه داشته باشیم عوامل بسیاری در آن اثر گذار هستند که تا پیشرفت بصورت کامل تر انجام پذیرد.  حال منطقه سیستان را در نظر […]

 
 گـنـدمـ پـرس : توسعه یافتگی، یکی از مهمترین و اساسی‌ترین مواردی است که پرداختن به آن ما را به سمت کمال می برد.
 
اگر نگاهی کوتاه به آینده نگری هرجامعه داشته باشیم عوامل بسیاری در آن اثر گذار هستند که تا پیشرفت بصورت کامل تر انجام پذیرد.
 حال منطقه سیستان را در نظر بگیرید که دیر زمانی  است مردمان آن از توسعه یافتگی فاصله گرفته اند چرا که فقط این کلمه را بصورت علمی شنیده و نه بصورت عملی و دید مستقیم بکار برده اند.
 
برای مردم ما معنی پیشرفت در سفر نقاط مختلف کشور خلاصه میشود  آن زمان  است که می اندیشیم که پیشرفت واقعی اینجاست نه سیستانی که فرزند ناخوانده شده و حتی لازمه های پیشرفت های اولیه را هم نظیر گازرسانی،قطار ریلی،بزرگراه و چندین و چند مورد دیگر را ندارد و باید گفت تا زمانی که دیدگاه مدیران و مسئولین کشوری و استانی نسبت به منطقه دید سطحی باشد سیستان  دارای مسیر توسعه نزولی خواهد بود،دیدگاهی که تیشه به ریشه منطقه زده و باید گفت تنگه ٱحد ایران رها شده و به دست انسانهای نا کار آمدی افتاده که فقط روز را به شب می رسانند . 
 
مقدمه ای کوتاه از توسعه یافتگی ارائه شد تا در ادامه مطلب یکی از مهمترین عوامل آن و عدم توسعه یافتگی منطقه را مورد بررسی قرار دهیم که مطمئنا می دانیم که کسانی که توان رفع آن را دارند سکوت و به هیچ وجه روزه سکوت خود را برای پاسخگویی نخواهند شکست چرا که شاید دستشان برای سیستان برکت ندارد.
 
 “شـیـرجـه ی افـراد نـاکـارآمـد بـرای اشـغـال جـایـگـاه مـدیـریـتـی” در چـنـد مـورد خـلاصـه مـیـشـود:
 
_عدم استفاده از نخبگان دانشگاهی برای بهره برداری بهتر و کافی برای پیشرفت در یک اداره یا موسسه …
 
_تلاش فراوان عده ای برای به ریاست رسیدن از راحتی حتی استفاده از اصول غیر اخلاقی و نامناسب
 
_لزوم استفاده از مدیران کارآمد و داری تعهد ،تخصص،تجربه …
 
_عدم مرتبط بودن رشته تحصیلی و تجارب کسب شده با مدیریت پذیرفته شده از سوی مسئول…
 
_عدم نظارت استانداری و فرمانداری ها برای بکارگیری افراد متخصص و متعهد…
 
_نبود فضای رقابتی بین مدیران برای نشان دادن هر چه بهتر بودن عملکرد…
 
_پارتی بازی برای بکارگیری مدیران ضعیف برای بهتر فرمان برداری از آنها…
 
_حزب گرایی و روی کار آمدن مسئولین جدید و برکناری مسئولین زیر مجموعه قبلی …
 
  البته در این میان گاهی خیلی ها در پی سنگ اندازی و تخریب مدیران قوی می باشند تا خود نیز جایگاهی برای خود  پیدا کنند و حاضرند تمام اصول اخلاقی را زیر پا بگذارند و دست به دامان هر شخصی شوند(پارتی بازی) تا به مدیریت برسند و علت اصلی عدم پیشرفت و روند نزولی برخی ادارات در منطقه نیز همین مورد بود که باید  برای رفع آن چاره ای اندیشیده شود.
 
در این بین کسانی می باشند که با قدرت مدیریتی خود اوضاع را اداره و راه را برای این امور جریانات بسته و به بهترین شکل تلاش دارند تا راهی از پیش پای مردمان خونگرم سیستانی بر دارند که گندم پرس نیز به نوبه خود از این دسته از مدیران قوی و کارآمد تشکر  و برایشان ارزوی موفقیت دارد.
 
ماده 53قانون مدیریت خدمات کشور نیز به مواردی در این میان اشاره کرده است:  
 
” انتصاب و ارتقاء شغلی کارمندان باید با رعایت شرایط تحصیلی و تجربی لازم و پس از احراز شایستگی و عملکرد موفق در مشاغل قبلی آنان صورت گیرد”.
 
برای رفع و جلوگیری بسیاری از مواردی که در بالا ذکر شد تنها می توان یک توصیه داشت آن هم رجوع مدیران کل به قانون و بر مسند نشاندن افردی که شرایط تحصیلی، شایستگی لازم همراه با موارد اخلاقی،رفتاری،شخصیتی و عملکرد موفق در مشاغل قبلی و موضوع مهم تکریم ارباب رجوع آنها مورد نقد و بررسی قرار گیرد تا بدون پایمال شدن حقوق افراد تحصیل کرده و نخبه شرایط کافی برای پیشرفت ارگان مربوطه بوجود آورده شود و لازم به ذکر است که مدیران کل لازمه ی انتخاب را بر حسب  تخصص،تعهد،تجربه،رشته مدیریتی مرتبط و آینده نگری و.بدور از پارتی بازی و فامیل گرایی قرار دهند و این امر نیز نظارت قوی استاندار و فرمانداریها را میطلبد و امید است در آینده ای نزدیک به سوی توسعه قدم برداریم.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه