گندمــــ پرس : رئیس دانشگـاه علوم پزشکـی زابل گفت: 1200 نیروی عملیاتـی در بزرگـترین مـانور غیرنظامی کشور در شهرستان جیرفت شـرکت می‌کنند .     به گـــزارش گندمــــ پرس دکتر علی اکبر نصیری روز یکشنبه در نشست خبری با خـبرنگــاران حوزه سیستان در محل سالن کنفرانس این دانشگاه اظهـار داشت : در روزهــای ۲۱ و […]

گندمــــ پرس : رئیس دانشگـاه علوم پزشکـی زابل گفت: 1200 نیروی عملیاتـی در بزرگـترین مـانور غیرنظامی کشور در شهرستان جیرفت شـرکت می‌کنند .

 

IMG_1188

 

به گـــزارش گندمــــ پرس دکتر علی اکبر نصیری روز یکشنبه در نشست خبری با خـبرنگــاران حوزه سیستان در محل سالن کنفرانس این دانشگاه اظهـار داشت : در روزهــای ۲۱ و ۲۲ آبان ماه مـانور بزرگ عملیاتی و غیرنظامی کشور ، با هـدف آمادگی بیشتر نیروهـای بهداشتی و درمـانـی دانشگاه هـای علوم پزشکـی کــرمـان، زاهــدان ، بم ، رفسنجـان ، زابل ، جیـرفـت و ایرانشهر در شهرستان جیرفت استان کرمان برگــزار خواهــد شد .

 

 

وی ادامـه داد: برگــزاری مـانور عملیاتی غیـرنظـامی مقابله با بلایای طبیعـی کشور بسیار مهم است.

 

 

وی افــزود : شعار این مـانـور بـزرگ ، هم گرائی و هم افــزایی بهـداشت و درمـان در پاسـخ به حـوادث و بلایـی بارویکـرد جامعـه محــور است و شهر جیرفت بعـنوان محـل برگــزاری این مـانـور و  از صبح روز 94/۸/21 آغـاز و بـعد ازظهـر روز جمعه 94/۸/22پایان خواهد یافت.

 

IMG_1189

 

رئیس علـوم پزشکـی زابل گفت : در این مـانور  ۲۶۰ خـودرو سبک و سنگین ، ۵۰ دستگـاه آمبولانس و یک بالگــرد شـرکت دارند و نیز ۱۲تیم ارزیاب کننـده نیز از تهـران دراین مانور حضـور دارند و هـزینه هـای مربوطـه از محـل اعتبارات دانشگـاه هـای شرکت کننده در این مـانـور تأمیـن شده و ۲۸ تیم واکنش سریع نیز از زابل کـه جمعـا۱۱۰نفر نیروی انسانی می باشند در این مانور شرکت دارند.

 

 

ایشان افــزود :۱۲تیم شامل  ۲۸ نفـر کـاردان و کارشناس بهـداشتی و نیروهـای خدماتـی ، کارهـای تخصصی در ارتباط با بهداشت در منطقه مانور را انجام می دهند و برنامه هـایی شامل بهداشت آب آشامیدنی ، کنترل بر مـواد غـذایی، سم پاشی و گـند زدایی محیط ، مقابله بابیمـاری هـای واگیر ، نمونه برداری از موارد مشکوک وایمن سازی حـادثه دیدگـان را مـدنظر خواهند داشت.

 

IMG_1191

 

وی اظهار کـــرد :دربحث بهبودتغذیه،استانداردسازی در سبد غذای افراد خواهدشد و پایش بیماری های واگـیردار ، شناسایی گروه های حادثه دیده و مراقبت از مادران باردار ازجمله موارد دیگر این مانور می باشد.

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه