امین حیایی

سیستان و بلوچستان قربانی فیلم های شده است که متاسفانه سازاندگان و نویسندگان نمیتوانند چهره ای واقعی از دلیرمردان ونام آوران این استان پهناور نشان دهند .

گندم خبر, با سفر به نقاط مختلف ایران اسلامی و با نام بردن استان شرقی ایران یعنی سیستان و بلوچستان شاهد ترس از حضور در این استان می باشیم که همه به قتل, دعوا, جنگ های طایفه ای و قاچاق و هزاران مورد دیگر اشاره می کنند .

 

وقتی ریشه را پرس و جو می کنیم به یک کلمه مشترک و نام و آشنا برخورد می کنیم و آن “فیلم” می باشد, فیلم های که در دههای اخیر و بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در این استان محروم ساخته شد .

 

فیلم هایی که چهره قتل, درگیری و قاچاق را به تصویر کشید و مردم با دیدنش لذت بردند اما سهم اکران آن فیلم ها از شبکه ملی نشان دادن چهره ای نامناسب از این استان بود .

 

حال بعد از گذشت سالها فیلم شعله ور ساخته حمید نعمت الله ، در زاهدان و جشنواره فجر اکران شد , اکرانی که صدای اعتراضات را به دنبال داشت .

 

باز هم چهره سازی نامناسب از مردم مرزبان سیستان و بلوچستان داستان یک فیلم دیگر شد تا واقعیت های استان وارونه نشان داده شود .

 

اکران فیلم شعله ور باعث اعتراض مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شد بطوریکه وی در گفتگو با یکی از رسانه ها اعلام داشت: اکران این فیلم در جشنواره باعث اعتراض بسیاری از هنرمندان و مردم عزیزاستان شد .

 

وی خاطر نشان کرد: اینجانب بلافاصله، با بنیاد سینمایی فارابی و سازمان سینمایی ، عوامل و سازندگان فیلم شعله ور اعتراض مردم فهیم و فرهنگ مدار استان را اعلام و این موضوع را به جد پیگیری خواهم کرد .

 

وی خاطر نشان کرد: امشب با اعتراض به این فیلم ، اعلام کرده، که فیلم شعله ور در زاهدان ، دیگر بار اکران نخواهد شد.

 

مجتبی نورا _ دبیر سرویس جوان

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه