گندمــ پرس : به پاس تلاش چندین ساله دکتر محمود اوکاتی در عرصه های فرهنگی و علمی سیستان آیین پاسداشت این اندیشمند و فرهیخته از سوی اهالی ورزش، هنر و علم در زورخانه سیدالشهدا زابل برگزار شد.   به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا , امام جمعه زابل در این آیین اظهار داشت: […]

گندمــ پرس : به پاس تلاش چندین ساله دکتر محمود اوکاتی در عرصه های فرهنگی و علمی سیستان آیین پاسداشت این اندیشمند و فرهیخته از سوی اهالی ورزش، هنر و علم در زورخانه سیدالشهدا زابل برگزار شد.

81651568-6528930

 

به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا , امام جمعه زابل در این آیین اظهار داشت: تجلیل از دکتر محمود اوکاتی تقدیر از شخص نیست بلکه شکر نعمات خداوندی در ارزانی داشتن فرزندانی اندیشمند و تلاشگر به سرزمین کهن و با تمدن بسیار غنی سیستان است.

حجت الاسلام علی اکبر کیخا اظهار داشت: انسان در عرصه های مختلف علمی، ورزشی، سیاسی و اقتصادی می تواند پیشرفت های زیادی داشته باشد اما پیشرفت ها زمانی بدست می آید که انسان همانند درخت به هر اندازه محصول آن بیشتر باشد افتادگی آن بیشتر می شود.

خطیب جمعه زابل با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بیان کرد: با ورود 175 شهید غواص در چند روز گذشته اشک ها بر گونه ها جاری شد غواصانی که زیر خروارها خاک با دست و پای بسته با مردانگی شهید شدند و به جاودانگی رسیدند.

وی از استاد عباس باقری و تمام کسانی که در پرپایی این مراسم تلاش کردند تقدیر کرد.

دکتر محمود اوکاتی رییس دانشگاه زابل در ادامه این آیین خود را لایق این تجلیل ندانست و گفت: ما شایستگی این تجلیل را نداریم و شهدا و ایثارگرانی که جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند تا ما امروز در آرامش، امنیت، اقتدار و عزت زندگی کنیم شایسته بهترین تجلیل ها هستند.

دکتر عباس باقری مسوول برگزاری این پاسداشت به خبرنگار ایرنا گفت: ماهیانه جلساتی با باستانی کاران پیشکسوت زورخانه سیدالشهدا زابل برگزار می شود که در نهایت فردی شایسته در عرصه های علمی و فرهنگی برای تجلیل انتخاب می شود.

وی آبادانی و پیشرفت سیستان را با همدلی و اتحاد و دوری از تخریب و تفرقه امکان پذیر دانست و افزود: تاکنون به پاس تلاش های خستگی ناپذیر از برخی افراد اندیشمند و سخت کوش برای پیشرفت سیستان تجلیل شده است.

در این مراسم از سوی امام جمعه زابل، قرارگاه شهید هراتی سیستان، روسای دانشگاههای زابل، انجمن های شعر، خوشنویسان، تجسمی، پیشکسوتان زورخانه سیدالشهدا، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای اسلامی شهر زابل، کانون پرورش فکری کودکان سیستان وبلوچستان، مدیریت آموزش و پرورش زابل، مجمع توسعه سیستان، انجمن خوشنویسان سیستان وبلوچستان، ستاد نماز جمعه زابل، محیط زیست سیستان و بلوچستان، پایگاه مقاومت بسیج ورزشکاران زابل، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زابل و هنرمندان زابل از تلاشهای فرهنگی و علمی دکتر محمود اوکاتی تجلیل شد.

در پایان ‘ شال پهلوانی’ توسط امام جمعه زابل به دکتر اوکاتی تقدیم شد

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه