شاقوزایی: دولت تلاش می‌کند با ارائه خدمات مطلوب بیمه همراه باکرامت و منزلت به ، کشاورزان، روستاییان و عشایر زندگی آینده این عزیزان را تضمین کند

  • کد خبر : 30601
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۵۹

گــنــدمـــ پــرس : روستاییان و عشایر استان سیستان و بلوچستان، جلسه توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر بخش نصرت‌آباد شهرستان زاهدان با حضور شاقوزایی مدیر صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر استان، نوری بخشدار نصرت‌آباد، دهیاران و روسای شوراهای اسلامی این بخش در محل سالن کنفرانس اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان […]

گــنــدمـــ پــرس : روستاییان و عشایر استان سیستان و بلوچستان، جلسه توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر بخش نصرت‌آباد شهرستان زاهدان با حضور شاقوزایی مدیر صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر استان، نوری بخشدار نصرت‌آباد، دهیاران و روسای شوراهای اسلامی این بخش در محل سالن کنفرانس اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.

در این جلسه شاقوزایی ضمن برشمردن فواید و مزیت‌های بیمه در زندگی روزمره و آینده افراد به‌ویژه روستاییان و عشایر و نقش تأثیرگذاران در رفاه و آسایش خانوارها و رشد و توسعه روستا اظهار داشت: نیروی کار روستایی و عشایر چنانچه نسبت به آینده کار و فعالیت خود امیدواری نداشته باشد یقیناً در روحیه و سلامت روانی آن‌ها تأثیر منفی خواهد داشت.

وی بابیان اینکه، این تأثیر مانعی بزرگ برای افزایش انگیزه آن‌ها در روند فعالیت‌ها بوده و باعث میشود تا روحیه کار کردن خود را از دست بدهند، افزود: افراد به فعالیت‌هایی تمایل دارند بپردازند که آتیه‌ی روشنی از بابت بازنشستگی و ازکارافتادگی بعد از چندین سال فعالیت سخت کشاورزی و دامداری داشته باشد.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر استان ادامه داد: دولت تدبیر و امید تلاش می‌کند تا این نقیصه را با تعمیم و گسترش فرهنگ بیمه برای این قشر زحمتکش، مولد و شریف جبران نموده و با ارائه خدمات مطلوب بیمه همراه باکرامت و منزلت به کلیه آحاد جامعه هدف، زندگی آینده این عزیزان را تضمین کند تا علاوه بر تثبیت اشتغال، آن‌ها به رشد و توسعه جامعه روستایی و عشایری همت گماشته و همچنین از مهاجرت به شهرها که مشکلات آن‌ها را دوچندان خواهد کرد جلوگیری نماید.

وی افزود: اگر مسئولین مردم را با خدمات و برنامه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی آشنا نموده و به‌درستی اطلاع‌رسانی و عملیاتی نمایند دیگر لزومی ندارد تا این عزیزان کار و پیشه خود را در روستا رها کرده و در شهرها به دنبال مدینه فاضله باشند.

شاقوزایی بابیان مواد قانونی که دولت را مکلف به اجرای بیمه مذکور می‌نماید خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های مهم و کلان دولت محترم موضوع فراگیری بیمه‌های اجتماعی به‌عنوان یکی از شاخص‌های توسعه است که با جدیت در حال پیگیری است.

وی افزود: دهیاران لازم است با تلاش بیشتر نسبت به شناساندن و ارتقاء جایگاه بیمه نزد کشاورزان و عشایر مشارکت نمایند.

در ادامه جلسه نوری بخشدار نصرت‌آباد خواستار راه‌اندازی کارگزاری در مرکز بخش به‌منظور ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف شده و به دهیاران و شوراهای اسلامی روستا برای همکاری بیشتر با صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر تأکید کرد.

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=30601
  • دیدگاه‌ها برای شاقوزایی: دولت تلاش می‌کند با ارائه خدمات مطلوب بیمه همراه باکرامت و منزلت به ، کشاورزان، روستاییان و عشایر زندگی آینده این عزیزان را تضمین کند بسته هستند

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.