تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022

سیستان و بلوچستان یکی از ضعیف ترین استانها از نظر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات

  • کد خبر : 23485
  • ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۷:۴۱

گندم پرس: ندای زاهدان: این روزها انتقادات زیادی به شرکت مخابرات سیستان و بلوچستان وارد می شود. مشکلات آنتن دهی خطوط تلفن همراه، عدم سرویس دهی مناسب، قطعی های مکرر اینترنت و عدم پاسخگویی مخابرات به این مسائل، عدم پوشش مناسب تلفن همراه،کیفیت پایین شبکه ارتباطی تلفن های همراه،عدم راه اندازی مناسب نسل های نوین […]

گندم پرس: ندای زاهدان: این روزها انتقادات زیادی به شرکت مخابرات سیستان و بلوچستان وارد می شود. مشکلات آنتن دهی خطوط تلفن همراه، عدم سرویس دهی مناسب، قطعی های مکرر اینترنت و عدم پاسخگویی مخابرات به این مسائل، عدم پوشش مناسب تلفن همراه،کیفیت پایین شبکه ارتباطی تلفن های همراه،عدم راه اندازی مناسب نسل های نوین ارتباطی در استان و … از جمله مشکلاتیست که موجب این انتقادات شده است.

یکی دیگر از موارد که موجب ضایع شدن حقوق مردم استان و مصرف کنندگان اینترنت شرکت مخابرات می شود بحث قطعی های مکرر در این شبکه بدون پاسخگویی مناسب است. یعنی اگر چند ساعت و چند روز به دلیل ضعف شرکت مخابرات، اینترنت این شرکت برای مصرف کنندگان قطع شود نه تنها از عذرخواهی خبری نیست بلکه ساعات و روزهای قطعی اینترنت از زمان خریداری شده توسط مشترکین کم نمی شود و مخابرات این حق را برای خود قائل می شود که هر طور می خواهد در این زمینه برخورد کند و حقوق مصرف کنندگان را نادیده می گیرد.

مشکلات شرکت مخابرات سیستان و بلوچستان بسیار فراوان است که ندای طی روزهای آینده و بر اساس اطلاعاتی که در حوزه های مختلف مربوط به این شرکت  جمع آوری کرده است به صورت مبسوط به آنها خواهد پرداخت اما در همین زمینه ماهنامه ارتباطات متعلق به شرکت مخابرات ایران نوشت : “سیستان و بلوچستان یکی از ضعیف ترین استان ها از نظر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات به شمار می آید و تقریبا در تمامی بخش ها آمارهایش زیر استاندارد است.

جمعیت این استان دو میلیون و 670 هزار و 911 نفر اعلام شده و تعداد خانوارهای ساکن در این استان 640 هزار و 910 خانوار برآورد شده است.

برآورهای صورت گرفته نشان می دهد ضریب نفوذ خانوارهای دارای دسترسی به تلفن ثابت 82/1 درصد است. این در حالیست که در تمامی استان های کشور حتی استان های کمتر توسعه یافته نیز این رقم بالای 90 درصد است.

همچنین ضریب نفوذ تلفن همراه در این استان 36/1 درصد اعلام شده است.طبق برآوردهای صورت گرفته ضریب نفوذ خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت 18/9 درصد و ضریب نفوذ افراد استفاده کننده از اینترنت 13/7 درصد است.

همچنین تعداد مشترکان adsl در این استان 62 هزار و 581 نفر و مشترکان وایمکس در حدود هفت هزار نفر برآورد شده است و در این استان فقط 20 هزار و 506 نفر از 3g  استفاده می کنند.”

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=23485
  • دیدگاه‌ها برای سیستان و بلوچستان یکی از ضعیف ترین استانها از نظر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.