گندمــــ پرس : عضو هیأت رئیسه فدراسیون کبدی با اشاره به این‌ که استان سیستان و بلوچستان مهد ورزش کبدی است و اکثریت اعضای تیم ملی این رشته متعلق به این خطه از کشور هستند، بر ضرورت حمایت بیشتر دولت از کبدی‌کاران سیستانی و بلوچستانی به منظور افتخارآفرینی برای کشور تأکید کرد.       […]

گندمــــ پرس : عضو هیأت رئیسه فدراسیون کبدی با اشاره به این‌ که استان سیستان و بلوچستان مهد ورزش کبدی است و اکثریت اعضای تیم ملی این رشته متعلق به این خطه از کشور هستند، بر ضرورت حمایت بیشتر دولت از کبدی‌کاران سیستانی و بلوچستانی به منظور افتخارآفرینی برای کشور تأکید کرد.  

 

 

به گـــزارش گندمــــ پرس به نقل از خانه ملت ، سید باقر حسینی با بیان‌ این که استان سیستان و بلوچستان یکی از قطب‌های اصلی رشته کبدی در کشور است بیان داشت: باتوجه به حضور جوانان مستعد در رشته کبدی در این استان، دولت باید حمایت و توجه ویژه‌تری داشته تا تعداد بیشتری جذب این ورزش شده و از انحرافات دور شوند.

 

 

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که کبدی ورزشی تیمی است که می‌تواند برای کشور مدال‌های ارزشمندی کسب کند، گفت: در بازی‌های آسیایی اینچئون تیم ملی کبدی عنوان ارزشمند نائب قهرمانی را کسب کرد و صاحب مدال نقره شد و این درحالی بود که بیشتر نفرات این تیم را جوانان استان  سیستان و بلوچستان تشکیل می‌دادند اما امکانات خوبی در اختیار جوانان مستعد این استان قرار داده نشد و هنوز هم مشکلات زیادی در ورزش استان وجود دارد.

 

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر تنها در شهرستان زهک 400 کبدی‌کار بیمه شده وجود دارد و این نشان از علاقه مردم این استان به رشته کبدی است اما دولت کاری خاصی انجام نداده و مساعدت‌هایش هم قابل اعتنا نبوده است.

 

 

این نماینده اضافه کرد: استان‌هایی مثل سسیتان و بلوچستان که محروم و مرزی  هستند و کارخانه و تولیدات خاصی ندارند باید حمایت بیشتری شوند؛در شهرهای بزرگ مانند تهران، مشهد، اصفهان و دیگر شهرهای بزرگ کسانی وجود دارند که حتی برای منافع خود از ورزش حمایت می کنند اما در شهرهای محروم این حمایت وجود ندارد بنابراین دولت باید حمایت ویژه‌ای کند.

 

 

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دولت باید فکر اساسی کند و ورزش را توسعه دهد چراکه لازمه مبارزه با اعتیاد این است که جـوانان مستعد و پرانرژی حمایت شوند در و رشته‌هایی دوست دارند فعالیت کرده و برای کشور افتخارآفرینی کنند و از انحرافات نیز دور بمانند، نباید بودجه همه استان‌ها و شهرهای کشور برای ورزش یکسان باشد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه