گندمــــ پرس : در سفر اول ریاست محترم جمهوری به استان سیستان و بلوچستان مصوب شد قطب سوم خودروسازی در این منطقه ایجاد شود.     حامد علی مبارکی رئیس منطقه آزاد چابهار در بازدید از غرفه ایلنا در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات در خصوص اجلاس بین‌المللی مناطق آزاد در منطقه آزاد تجاری چابهار […]

گندمــــ پرس : در سفر اول ریاست محترم جمهوری به استان سیستان و بلوچستان مصوب شد قطب سوم خودروسازی در این منطقه ایجاد شود.  

 

حامد علی مبارکی رئیس منطقه آزاد چابهار در بازدید از غرفه ایلنا در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات در خصوص اجلاس بین‌المللی مناطق آزاد در منطقه آزاد تجاری چابهار گفت: این اجلاس امسال  با حضور 21 کشور به همراه 7 کشور ناظر در ماه آینده برگزار می‌شود.

 

 

وی افزود: در این اجلاس تجربیات مختلف کشورها در خصوص مناطق آزاد به اشتراک گذاشته خواهد شد.

 

 

مبارکی در خصوص ایجاد قطب سوم خودروسازی گفت: در سفر اول ریاست محترم جمهوری به استان سیستان و بلوچستان مصوب شد قطب سوم خودروسازی در این منطقه ایجاد شود. به همین سبب مذاکرات زیادی با شرکت‌های بخش خصوصی داخلی و خارجی انجام دادیم زیرا سیاست ما این بود که کمترین دخالت را در این پروژه‌ها داشته باشیم و همه امور به عهده بخش خصوصی باشد.

 

 

رئیس منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: زمین در نظر گرفته شده برای احداث این خودروسازی در پیکره هفتم منطقه آزاد چابهار است و سایر مجوزها نیز اخذ شده است.

 

 

وی افـزود: سه روز پیش تفاهم‌نامه احداث این خودروسازی با کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های خارجی و داخلی امضا شد و امیدواریم ظرف روزهای آینده اجرایی شود.

 

 

مبارکـی در خصـوص فعالیت‌های پتروشیمی در این منطقه افزود: منطقه آزاد چابهار به عنوان قطب سوم پتروشیمی مطرح شده است.

 

 

وی افزود: این منطقه با 17 پلن تعریف شده که تولیدات آن آمونیاک،پلی اتیلن و دیگر مشتقات است که ماه گذشته با حضور وزیر صنعت،‌معدن و تجارت و وزیر رفاه کلنگ‌زنی شد. علاوه بر آن فولاد مکران نیز در منطقه آزاد چابهار کلنگ‌زنی شده است.

 

 

مبارکی ادامه داد: پالایشگاه نفت سنگین چابهار با مشارکت 51 درصد  ایران و 49 درصد چین نیز کلنگ‌زنی شد که اکنون با گذشت یک ماه 30 درصد پیشرفت داشته است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه