گندمـــ پرس : زنان درکشور ما از دیرباز با مشکلات خاص خود مواجه بوده اند و این مساله در مباحث اداری و بخصوص مدیریتی بیش از دیگر حوزه ها نمایان بوده است. این مساله و محدودیتهای زنان دراین بخشها در استان ما که یک استانیست که به صورت طایفه ای , قومی و قبیله ای […]

گندمـــ پرس : زنان درکشور ما از دیرباز با مشکلات خاص خود مواجه بوده اند و این مساله در مباحث اداری و بخصوص مدیریتی بیش از دیگر حوزه ها نمایان بوده است.

این مساله و محدودیتهای زنان دراین بخشها در استان ما که یک استانیست که به صورت طایفه ای , قومی و قبیله ای اکثر مردم زندگی می کنند , از دیگر استانها بیشتر نمود داشته و مشکلات عدیده ای نیز برای زنان استان بوجود آورده بود.

 

index

 

به گزارش گندمــ پرس به نقل از مهر استاندار سیستان و بلوچستان نیز در جلسه با مشاورین جوان دستگاههای دولتی در این خصوص گفت : اکنون سیستان و بلوچستان رتبه برتر را در واگذاری پست ها و سمت ها به بانوان خود در سطح کشور دارد که این خود ستودنی و ارزشمند است چرا که مشارکت زنان باید روز به روز در عرصه سیاسی بیشتر شود.

اما امروزه و بخصوص در دولت جدید شاهد هستیم که دولتمردان در تلاشند تا این محدودیتها را از بین برده و نقش زنان درجامعه را پررنگ تر کنند , زنانی که روزگاری حتی برای کارمند شدن در دستگاههای دولتی نیز دچار مشکلاتی بودند امروزه و با عنایت به دید خاص دولت به این مقوله موفق شده اند در مناصب مهم دولتی از جمله معاونت استانداری , فرمانداریها و روسای ادارات مختلف مشغول بکار شوند.

از حق هم نمی گذریم که تا کنون اغلب کسانی که دراین مناصب نیز منصوب شده اند کارنامه ای به نسبه موفقی داشته اند که از جمله آنان میتوان به فرمانداران زن قصرقند و هامون اشاره کرد که حتی در برخی مولفه ها ازفرمانداران مرد حوزه های دیگر استان موفق تر عمل کرده اند.

درحال حاضر استان سیستان و بلوچستان از این حیث دارای رکورد میباشد و باید از این دید و نگاه مثبت دولت به مقوله زنان و مشارکت اجتماعی آنان درجامعه تشکر کرد.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه