تاریخ : سه شنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022

سیستان و بلوچستان استانی که فرزندان خویش رامی بلعد!؟

  • کد خبر : 47346
  • ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
سیستان و بلوچستان استانی که فرزندان خویش رامی بلعد!؟
نمی دانم تیتری که انتخاب کرده ام ارتباطی با متنی که در ادامه میخوانید دارد یاخیر؟ اما زمانی که می شنوم برخ مسئولین بومی و نمایندگان به ظاهر دلسوز ما برای بقا و تثبیت موقعیت خویش دست به هرکار ناثوابی میزنند...

گندم خبر, نمی دانم تیتری که انتخاب کرده ام ارتباطی با متنی که در ادامه میخوانید دارد یاخیر؟ اما زمانی که می شنوم برخ مسئولین بومی و نمایندگان به ظاهر دلسوز ما برای بقا و تثبیت موقعیت خویش دست به هرکار ناثوابی میزنند همین جمله که آنرا تیتر کرده ام به ذهنم می آید.

 

آخر چرا باید استان ما همه ی ایام دست به گریبان با مشکلات ریز و درشت باشد،آن زمانی که میبینیم توجه ویژه ای از سوی مقام معظم رهبری و دولت معطوف به اینجا شده است؟

 

اگر سابقه برخی افراد را یک بالا و پایین بکنید اینان از اول انقلاب هریک به طریقی و هربار زیر علم یک حزب سیاسی دستی در کار استان ما داشته اند.

 

روزی ریاست فلان موسسه و فلان اداره روزی دیگر در ردای مسئولیت ارشدی استان و امروز و یا فردا نیز شاید در لباس نمایندگی مردم ایفای نقش نماید.

 

اما همین ها هستند که نمیخواهند و نمیگذارند جوانان لایق و تشنه خدمت به هم استانی هایشان قد علم کنند و خودی نشان بدهد.

 

اگر خدایی ناکرده جوانی نیز از دستشان در رفت و توانست باعملکرد مثبتش محبوبیتی در بین مردم دست و پاکند میشود خار چشمی برای این عزیزان که گویا کل مدیریت ها مهریه مادربزرگوارشان است و باید تا لحظه مرگ به طرق مختلف دستی برآتش مسئولیت های اداری داشته باشند.

 

همین امر باعث فراری شدن و یاترس از حضور جوانان سیستانی وبلوچستانی در استان جهت خدمت شده است که جای پیشرفتی با وجود همچنین افرادی برایشان وجود ندارد.

 

این روزها مطالب و گلایه های زیادی از هجوم غیربومیان برای تصدی پست های کلیدی در استان خواندیم.

 

ولی این نکته یادمان رفت که چه کسی این فرصت را برای حضور آنها فراهم میکند؟

 

آیانمایندگان ما این توان را ندارند که با هر روشی که شده دستگاه دولتی را اجبار به انتخاب و انتصاب جوانان لایق بومی بنمایند!؟

 

شاید هم این نمایندگان میترسند که نکند یک بومی لایق بیاید و مردم تازه معنی کار را از روی عملکرد آن متوجه بشوند.

 

آن وقت است که دستشان برای مردم رو خواهد شد که ای دل قافل در این سال های گذشته از عمرشان بزرگواران فقط به فکر خویش بوده اند و هیچ مشکل حاکمیتی در عقب ماندن استان دخیل نبوده است.

 

تا کسی قدمی برمیدارد فورا شایعه سازان دست به کار می شوند که فلان کس دارد کار میکند که میخواهد کاندیدا شود، آیا فکرمیکنید بهترین منصب همان نمایندگیست؟ آخرشماکه به این مقام رسیدید چه گلی به سرمان زده اید که دیگری بخواهد بزند؟

 

فرض دیگر اینکه اصلا نیت فردی که کار میکند همان کاندیداتوری باشد،ای کاش همه حتی به همین نیت هم که شده چند صباحی برای مردم کار میکردند.

 

اگر نمایندگی خوب است چرا نمیگذارید دیگران از این شیرینی خدمت بهره مند شوند؟ و اگر بد است پس چراخویش رابه آب و آتش میزنید که حریف های خویش را از میدان به در کنید؟

 

عزیزان و بزرگوارانی که برمرکب خوش رنگ و لعاب نماینده گی مردم سوارید و یا قبلا سوار آن بوده اید و مجدد میل به سواری دارید، این وعده ی الهی ست که هر آنکس را که خدابخواهد عزت می بخشد و هرآنکس را که بخواهد ذلیل میکند.

 

حال هرچه شما هرآنچه تلاش بکنید بدانید که اگر تقدیر و اراده خداوند چیز دیگری باشد، شما زحمت بیهوده کشیده اید و نام خویش را خراب تر کرده.

 

همینجا این نکته را نیز یادآور شوم که آنچه در بالا اشاره کردم تنهامنظورم به آن شخصی که به ذهنتان رسید نیست خیلی از افراد هستند که چنین شرایطی دارند.

 

پس باز نشود که بعد از انتشار این عریضه برخی فقط این مطلب را مختص خویش بدانند شروع به شب وروز نامه نویسی کنند(اگر کسی به ریش خودبه قول خودمان پخلی داشت هم که خود میداند و خدایش).

 

سیدمحمدکاظم حسینی طباطبائی
مدیرمسئول وبسایت و کانال خبری تحلیلی گندم خبر(پرس)

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=47346

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 6در انتظار بررسی : 3انتشار یافته : ۳
  1. احسنت .خداازشون نگذره اینا چسبیدن به میز وپست وکارهای غیرقانونی انجام میدهند

  2. خداروشکر که بالاخره یکی داره حرف دل ما رو میزنه اما روی سخن نن بذ مردمه سیستانه تو رو خدا چرا با اینکه میدونید اینا هیچ کاری براتون نمیکنن بازم رای تونو به مقدار بی ارزشی پول میفروشین آخه این آینده ی چهار سال بعدی بچه هاتونه بخدا این ۴۰ هزارتومنا چه ارزشی داشت که رای تونو فروختین یه لحظه فقط فکر کنید اونیکه حاضره اینهمه پول به شما بده خودش چه کیسه ای واسش دوخته

  3. با سلام تحلیل خوبی بود.موفق باشید.