گندمـــــ پرس : علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری بر حضور مسئولان در سیستان غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به ۳۳ برابر حد مجاز رسید و تعدادی زیـــادی را راهی مــراکز درمانی کــرد که حتی زمزمه حضور مسئولان به سیستان هم نیست.     به گـــزارش گندمــــ پرس ، مردم سیستان ۱۸ سال است […]

گندمـــــ پرس : علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری بر حضور مسئولان در سیستان غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به ۳۳ برابر حد مجاز رسید و تعدادی زیـــادی را راهی مــراکز درمانی کــرد که حتی زمزمه حضور مسئولان به سیستان هم نیست.

 

11059946_837247336357952_2066868190967106138_n

 

به گـــزارش گندمــــ پرس ، مردم سیستان ۱۸ سال است که با پدیده گرد و خــاک دست و پنجه نـرم می کنند و تاکـید مقام معظم رهبری در هفته دولت به مسئولان به حضور در منطقه سیستان باعث خرسندی و امید در مـردم این منطقه شد امـا با گذشت یک هفته حتی زمــزمه حضــور مسئولان به منطقـه سیستان هـم نیست.

 

نفس ها در هیرمند به شماره افتاد

 

روز یکشنبه سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک شدید در شهرستان  هیرمند به 90 کیلومتر بر ساعت رسید به طوری که میزان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه به چهار هزار و 985 میکرو گرم بر مترمکعب معادل 33 برابر حد استاندار رسید و شعاع دید را به کمتر از 60 متر کاهش داد.

 

توفان گــرد و خاک همچنین سبب مسدود شدن محورهای اکـبرآباد به هیرمند، محور نیاتک به دوست محمد و محـور بازارچه مرزی میلک شد که با تلاش نیروهای راهداری در کمترین زمان ممکن بازگشایی شد.

علاوه بر تعطیلی ادارات این شهرستان، 60 مرد، 43 زن و 25 کودک به دلیل مشکلات مختلف ناشـی از توفان گرد و خاک به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه کردند.

 

 

سیستان تا پایان هفته بحرانی ست

 

کارشناس هواشناسی استان  نیز گفت : تا پایان هفته باد شدید و گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان تداوم دارد، صبح امروز سرعت وزش باد در زابل به 70 کیلومتر رسیده است.

وی ادامه داد: در نواحی شمالی استان روز سه شنبه از شدت وزش باد کاسته می شود اما مجددا روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هوای منطقه با توفان و گرد و خاک رو به رو خواهد بود.

 

ابتکـار: مـردم با ریزگــردها کـنار بیاینـد


با این وجود مسئول سازمان محیط زیست در این خصوص نه تنها کاری انجام نداده است بلکه از انجام اقدامات لازم شانه خالی کرده است.
وی در این خصوص گفته بود: در موضوع گرد و غبار هیچ مسئولی نمی‌تواند به مردم وعده دهد که این مشکل تا چند سال آینده حل می‌شود و مردم باید با مشکل گرد و غبار کنار بیایند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه