تاریخ : چهارشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۴۰۱ Wednesday, 10 August , 2022

سیستان‌ و بلوچستان دارای بالاترین نرخ بیکاری در کشور !!!

  • کد خبر : 25454
  • ۱۱ تیر ۱۳۹۴ - ۰:۰۹
سیستان‌ و بلوچستان دارای بالاترین نرخ بیکاری در کشور !!!

گندم پرس :  نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی از وجود بالاترین نرخ بیکاری کشور در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.       به گزارش گندم پرس به نقل از سلامت نیوز ،  ناصر کاشانی در مراسم جشن رمضان، از بالاترین نرخ بیکاری کشور در استان سیستان و بلوچستان خبرداد و خواستار […]

گندم پرس :  نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی از وجود بالاترین نرخ بیکاری کشور در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

102_63339

 

farhangnews_127237-360116-1432124530

 

 

به گزارش گندم پرس به نقل از سلامت نیوز ، 

ناصر کاشانی در مراسم جشن رمضان، از بالاترین نرخ بیکاری کشور در استان سیستان و بلوچستان خبرداد و خواستار توجه بیشتر دولت به این استان در حوزه اشتغال شد.

وی افزود: چهار میلیون و 200 هزار نفر فارغ‌التحصیل در کشور داریم و این تعداد نفر متناسب با مشاغل دولتی مورد نیاز نیست.
کاشانی ادامه‌داد: در لایحه بودجه سال 94، دولت یک هزار میلیارد تومان را برای اشتغال در نظر گرفت ولی مجلس شورای اسلامی سه هزار میلیارد دیگر را از محل حذف یارانه پردرآمدها و انصرافی‌ها به این لایحه افزوده است تا این رقم به چهار هزار میلیارد افزایش یابد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این رقم در ابتدا 12 هزار میلیارد پیش‌بینی شده بود گفت: در صورت تصویب این رقم باید یارانه 36 میلیون نفر پردرآمد حذف می‌شد اما چون شناسایی این افراد مقدور نبود به ناچار این رقم به چهار هزار میلیارد کاهش یافت.
کاشانی همچنین خواستار تقسیم‌بندی این بودجه بر حسب کمبودها و محرومیت‌ها و توجه بیشتر به استان در این حوزه شد.
وی سپس به کمیته امداد امام خمینی(ره) اشاره کرد و از این دستگاه به عنوان موفق‌ترین دستگاه کشور در حوزه اشتغال یاد کرد و گفت: در جلسه‌ای که با رئیس کمیته امداد کشور داشتیم خواستار توجه بیشتر به استان سیستان و بلوچستان شدیم.
کاشانی تبعیض بین استان‌های کشور و سوء مدیریت را از جمله مشکلات استان بیان کرد و از دولت به دلیل عدم استفاده از مردم استان سیستان و بلوچستان در بدنه کشور و وزارتخانه‌ها انتقاد کرد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=25454

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴
  1. ازآقای دکتر کاشانی می خواهیم فکر و اندیشه و تدبیری برای ما قبول شدگان آزمون استانداری نماید که سه سال است منتظریم. آقای استاندار قول داده که تا 20 تیر همه قبولی ها به سر کار فراخوانی گردند اما آقای دکتر کاشانی هم اقدام و رایزنی لازم انجام دهند.( خواشمندیم اقدامات شان را اطلاع رسانی نمایند)

  2. یونس تو که دروغگو نبودی؟ کی گفته بیکار داریم؟ نمی بینی هممون سرکاریم؟ خجالت داره این حرفا.

  3. اشتغال،کارآفرینی ،اقتصاد سه واژه فراری از سیستان و بلوچستان ، هیچ استانی ندیده ام مثل سیستان و بلوچستان که مسئولان و مدیران ان تعصب و حمایت نسبت به تولیدات بومی استانشان ندارند و مسئولیت اجتماعی قبول نمی کنند. بهمین دلیل برای تامین نیاز 2/5 میلیون انسان مقیم توسط تولیدکنندگان استانی همتی دیده نمی شودکه هیچ، مانع تراشی هم می شود! فقط طرح می دهند که جرائم و مالیات تولیدکنندگان را ببخشند بجای انکه جریمه را ببخشید این بازار را در اختیار تولید کننده استان قرار بدهید تاهمین تولید کننده با ثروتی که بدست می اورد هم اشتغال و کارآفرینی و هم مالیات اضافه بدهد!

  4. این استان تنها استانی هست که تمام کالاهای اساسیش از استانهای دیگه میاد و فقط مصرف کننده هستن جالب تر اینکه سرمایه داران این استان حاضرن جوان های استانشون بیکار باشن و بیکار بمونن و به کارهای خلاف کشیده بشن و از راههای نامشروع پول در بیارن ولی پول هاشون رو و سرمایه های مادی و انسانی خودشون رو در استان های دیگه سرمایه گذاری بکنن !! و همیشه هم برای سرمایه گذاری نکردن در استان سیستان و بلوچستان که تعصبی هم نسبت بهش ندارن دلایلی برای خودشون دارن و همیشه توجیهاتی دارن که به بقیه هم همش میگن!!