گندمــ پرس : بحث استفاده از کارتهای مرزنشینی این روزها به یکی از مباحث اصلی در محافل گوناگون تبدیل شده است و مردم سیستان خواستار استفاده از این حق قانونی خود هستند. درهمین راستا سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان در گفتگو با ایسنا گفت : نماینده مردم سیستان اظهار کرد: دارندگان کارت مرزنشینی در […]

گندمــ پرس : بحث استفاده از کارتهای مرزنشینی این روزها به یکی از مباحث اصلی در محافل گوناگون تبدیل شده است و مردم سیستان خواستار استفاده از این حق قانونی خود هستند.

درهمین راستا سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان در گفتگو با ایسنا گفت : نماینده مردم سیستان اظهار کرد: دارندگان کارت مرزنشینی در صورت حمایت مدیران شهرستان هیرمند می توانند واردات خود را تا سقف 2 میلیون تومان انجام دهند که خود نیز کمک بزرگی در بحث معیشت ساکنین مرزنشین سیستان خواهد بود.

وی در ادامه در خصوص ایجاد بارانداز گمرکی در پایانه مرزی میلک نیز گفت: این بارانداز جهت سهولت در تخلیه و بارگیری کالاهای صادراتی و وارداتی ایجاد می شود.

حسینی گفت: با توجه به مشکلاتی که تریلی‌های افاغنه در ایران دارند و همچنین مشکلاتی که کامیون داران ایرانی در افغانستان با آن مواجه هستند با احداث این بارانداز تمام تریلی‌های حمل بار به مقصد افغانستان از شهرهای دیگر مثل بندرعباس و چابهار در میلک سیستان تخلیه و از گمرک سیستان برای افغانستان بارگیری خواهند شد.

وی تصریح کرد: ایجاد اشتغال و درآمد زایی و جلوگیری از خطرات ناشی از تردد کامیونها برخی از مزیت های ایجاد بارانداز در گمرک سیستان است.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه