گندمـــ پرس : عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تروریست‌ها علی‌رغم تلاش شبانه‌روزی نیروهای امنیتی از هر راهی در صدد ضربه زدن به امنیت سیستان و بلوچستان هستند اما سکوت مسئولان، مردم را بیشتر آزار می دهد.   سید باقر حسینی اظهار داشت: عصر روز گذشته شاهد اقدام تروریستی دیگری از سوی دشمنان این بلاد […]

گندمـــ پرس : عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تروریست‌ها علی‌رغم تلاش شبانه‌روزی نیروهای امنیتی از هر راهی در صدد ضربه زدن به امنیت سیستان و بلوچستان هستند اما سکوت مسئولان، مردم را بیشتر آزار می دهد.

 

سید باقر حسینی اظهار داشت: عصر روز گذشته شاهد اقدام تروریستی دیگری از سوی دشمنان این بلاد در محور ایرانشهر به چابهار بودیم که اوج زبونی دشمنان را نشان داد، اما مسئله مهم عدم تدبیر به موقع مسئولان امنیتی در مدیریت افکار عمومی در جنگ نرم این رویداد بود.

 

وی افزود: عصر روز گذشته واقعه ای رخ داد و تا پاسی از شب علی رغم جولان بسیار سایت های بیگانه و هدف قرار گرفتن افکار عمومی از طریق شبکه های مجازی متاسفانه شاهد بودیم که تا پاسی از شب هیچ گونه اقدامی از سوی مسئولان استانداری در راستای مهندسی اطلاع رسانی و ایستادگی در جنگ نرم نشد.

 

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقوع این اتفاق ها به خصوص انفجار دومین تله انفجاری در کمتر از یک ماه در جنوب استان، نشان دهنده تغییر استراتژی تروریست ها در این مرز و بوم است که در صدد خودنمائی و تحت الشعاع قرار دادن افکار و باور عموم است، افکاری که در سکوت رسانه ای مدیران استانی به خوبی بازی می خورد.

 

وی تاکید کرد: اگر نگاهی به سیر اقدام های نظام سلطه در تقابل با جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم، هندسه این روند را هندسه ای برانداز خواهیم یافت که از ابتدای انقلاب با اقدام های برانداز، از کودتا گرفته تا جنگ هشت ساله، از ایجاد اختلاف های قومی و مذهبی تا انجام ترورهای مختلف با فعال سازی عناصر وابسته، قابل مشاهده است.

 

حسینی گفت: سیستان و بلوچستان منطقه ای است که در چند سال گذشته در ابعادی کوچک تر، فرآیند جنگ نرم را در زمینه هائی چون رشد و نفوذ تفکرات افراطی، جابجائی و مهندسی افکار، راه اندازی جنگ مردمی، بی ثبات سازی و اعتماد زدائی، شبکه سازی اجتماعی در لایه های مختلف جامعه، تبدیل هر فرد به یک رسانه با استفاده از فناوری دیجیتال و موبایل را در خلا نبود فکر و ایده مقابله ای تجربه کرده است.

 

تغییر در سیاست سکوت ضروری است

 

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه ها از ابزار مهم اطلاع رسانی و مقابله با دشمن در جنگ های سخت و نرم هستند و با توجه به اهمیت رعایت اصول مهندسی اطلاع رسانی و پدافند غیرعامل می توان از آن در برابر توطئه های دشمنان بهره برد.

 

وی افزود: متاسفانه شاهدیم که این ظرفیت در سیستان و بلوچستان مورد غفلت مسئولان قرار دارد و مدیران ارشد نگاهی گزینشی به رسانه ها دارند که آن هم به عدم آشنائی آنان به ظرفیت رسانه ها بر می گردد.

 

حسینی تاکید کرد: اگر معتقد به ایستادگی در جنگ نرم هستیم باید سیاست سکوت را آن هم در عصر ارتباطات کنار گذاشته و با رسانه ها روراست سخن بگوئیم، رسانه ها به لطف جمهوری اسلامی ایران به علم کامل جریان شناسی سیاسی رسیده اند که قدرت تمییز خوب و بد را تشخیص بدهند.

 

وظیفه دفاع در جنگ نرم بر عهده رسانه هاست

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وظیفه دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی در عرصه جنگ نرم بر عهده رسانه ها و خبرنگاران است.

 

وی اضافه کرد: وقتی اطلاعات و خوراک فکری را بدون سانسور به رسانه ها بدهیم آن وقت می توان توقع داشت که رسانه اثرگذاری مطلوب را در فضای فکری و سیاسی سیستان و بلوچستان داشته باشد، اما وقتی سکوت و سانسور را در دستور کار داریم می بینینم که به راحتی دشمن در فضای مجاز جولان می دهد و روز به رو احساس نامنی در میان مردمان سیستانی و بلوچ افزایش پیدا می کند.

 

حسینی گفت: امروز وظیفه واکنش نشان دادن در برابر حجم انبوه اطلاع رسانی دشمنان بر عهده رسانه ها و خبرنگاران است آن هم در فضای اقناعی که دشمنان در این مرزنشین دنبال می کنند، بدانیم سیاست سکوت جز پیش برد اهداف و توطئه های دشمنان هیچ سودی نخواهد داشت، باید نگاه صرف حراستی به مقوله اطلاع رسانی نداشت چرا که مردم آگاه اند و واقعیت های را لحظه به لحظه اطلاع دارند و رصد می کنند.

 

خودروی نیروی انتظامی عصر چهارشنبه در مسیر ایرانشهر- سرباز حد فاصل روستای گورناک و مچکور در حرکت بود که شی انفجاری کنار جاده منفجر و باعث انحراف آن شد که در این حادثه به هیچ یک از ماموران انتظامی آسیبی وارد نشد. / مهر

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه