گندمـــــ پرس : باز هم از صبح امروز طـوفـانی با سـرعـت 70 کیلومتر بر ساعت بهمراه گرد و خاک میهمان سیستانی ها شد ، طوفانی که انگار دیگر مهمان نیست و صاحب خانه شده ، یا شاید هم ما میزبان خوبی برایش بوده ایم.       در این مدت میزان غلظت ذرات معلق در […]

گندمـــــ پرس : باز هم از صبح امروز طـوفـانی با سـرعـت 70 کیلومتر بر ساعت بهمراه گرد و خاک میهمان سیستانی ها شد ، طوفانی که انگار دیگر مهمان نیست و صاحب خانه شده ، یا شاید هم ما میزبان خوبی برایش بوده ایم.

 

1782685

 

 

در این مدت میزان غلظت ذرات معلق در هوای ایستگاه فرودگاهی زابل به 698 میکرو گرم بر متر مکعب معادل 1،5 برابر حد بحران و پنج برابر حد مجاز رسید و حداقل شعاع دید افقی در ایستگاه فرودگاهی زابل هزار و 200 متر و در زهک 800 متر گزارش شده است .

 

طوفان بخشی از زندگی مردم شده و همه به آن عادت کرده ام،بطوریکه که بقول دوستانمان ادارات را هم نمی شود تعطیل کرد،چون اگر قرار بر تعطیلی ادارات باشد،باید به همه در تابستان با وزش بادهای 120 روزه، 120 روز مرخصی اجباری بدهیم.

 

مـردم هم دیگــر به توصیه خانم ابتکار دیگــر با طــوفان کنار آمده اند ، چون به این گفته شان رسیده اند که جلوی گرد و خاک را نمی شود گرفت!!!

 

 

چیزی که مــردم زابل را آزار می دهد و اذیت می کند،نه آفتاب سـوزان است ،نه باد و طوفان ، بلکــه بی توجهی مسئولین است،چیزی که چند روز قبل واکنش مقام معظم رهبری رو هم در دیدار با هیات دولت در بر داشت.

 

سکوت می کنیم به احترام همه….

 

سکوتی که هامونمان را ازما گرفت و نفس سیستان را تنگ کرد و قلبش را از تپیدن باز داشت…

 

 

جـــواد قنبری

دبیر سرویس اقتصادی

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه