تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022

سهم سیستان از 150 میلیارد عوارض کارخانه سیمان چیست ؟ + بی برنامه گری مسئولین

 • کد خبر : 21386
 • ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۳:۳۵
سهم سیستان از 150 میلیارد عوارض کارخانه سیمان چیست ؟ + بی برنامه گری مسئولین

گندمــ پرس : سیمان سیستان به نام و با امتیازات خاصی که از سوی مقامات بلند پایه کشوری و بخصوص مقام معظم رهبری برای سیستان دیده شده است دایر و متاسفانه امروزه سیستان از این کارخانه هیچ ثمری ندارد. متاسفانه نه تنها سودی عاید سیستان و سیستانی نمیشود بلکه وقتی از نبود کارخانجات در سیستان […]

گندمــ پرس : سیمان سیستان به نام و با امتیازات خاصی که از سوی مقامات بلند پایه کشوری و بخصوص مقام معظم رهبری برای سیستان دیده شده است دایر و متاسفانه امروزه سیستان از این کارخانه هیچ ثمری ندارد.

url21

متاسفانه نه تنها سودی عاید سیستان و سیستانی نمیشود بلکه وقتی از نبود کارخانجات در سیستان نیز سخن به میان می آید همگان حضور کارخانه سیمان سیستان را یادآوری میکنند و غافل ازاین هستند که این کارخانه تنها به نام سیستان دایر و عایدات آن نصیب دیگران شده است.

یکی از دیگر مسائلی که حول کارخانه سیمان سیستان همواره درمحافل عمومی و خصوصی سیستان مورد بحث بوده است , موضوع عوارضیست که از این کارخانه دریافت میشود , و سوالی که همگان درذهن دارند این است که این عوارض کجا هزینه میشود.

 

150 میلیارد ریال عوارض دریافتی از کارخانه سیمان سیستان

به گزراش گندمــــ پرس , احسانفر مدیرعامل کارخانه سیمان سیستان درگفتگو با ایسنا مبلغ دریافتی عوارض از سیمان سیستان در سال جاری را سالیانه 15 میلیارد تومان اعلام میکند.

اگر نگاهی به بودجه های شهرداریهای سطح سیستان بیاندازیم , متوجه خواهیم شد که این مبلغ میتواند نجات بخش باشد و اغلب مشکلات پیش روی شهرداران و شهروندان سیستانی را حل نماید , اما متاسفانه از این مبلغ هیچ عاید سیستان نمیشود و تا کنون هم بطور رسمی از سوی مقامات رسمی دولتی اعلام نشده است که این مبلغ کجا هزینه میشود.

متاسفانه بی برنامه گی و عدم استراتژی جهت حل این مشکل درتمامی مسئولین دیده میشود و آنطور که از شواهد امر پیداست هیچ تلاشی هم جهت بازگشت این سرمایه به سیستان صورت نمی گیرد و دوستان مواضعی انفعالی دارند که میطلبد مردم سیستان دراین خصوص

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=21386

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 13در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۳
 1. درود بر شما… به راستی که همینطوره، کارخانه سیمان به نام سیستان و به کام دیگران هست

 2. سلام یونس جان با تشکر از زحمات شما اگه سیستان صاحبی داشت آب ما را به راحتی به زاهدان نمیبردندحالا چه رسد به عوارض اون کارخانه. در این استان یه دلسوز واقعی برای سیستان و کلا استان بود اونم دکتر حبیب الله دهمرده بود وبس که دوست و دشمنش حرف منو تصدیق میکنند

 3. خطاب به همه گندم پرسی های عزیز و مسعولین…………………
  بنظر می رسد که در زمینه کارخانه سیستان مساعلی وجود دارد که باعث شده همه مسعولینی که بنحوی خود را حامی سیستان معرفی می کنند در این زمینه نقش کاملا منفعلی بخود بگیرند و علارقم انتقاد های بجا و عدالت خواهانه گندم پرسی ها و دیگر اقشار جامعه سیستان ، هیچ عکس العملی از خود نشان ندند و اینجا جای چند سوال وجود دارد :
  آیا نمایندگان و دیگر مسعولین امر ،……………………………..
  آیا مساعلی هست که مردم از اون بی اطلاعند؟!!!! (مثل قرارداد ننگین ترکمانچای که حتی بیادآوردنه آن هم سردردهای مزمن با خود به همراه دارد)
  چرا جناب استاندار محترم به صورت جدی پاسخگوی این امر نیستند جز این است که عدالت و برابری باید در ذهن و جان همه مسعولین استانی موج بزند ؟!!!!
  چرا حتی بیانات شیوا و مصررانه جناب حجت السلام والمسلمین کیخا(امام جمعه معزز زابل) نیز در این زمینه کارگر نمی افتد ؟!!!!
  من از همینجا خدمت همه مسعولین استانی بی تعارف عرض می کنم :
  در ابتدا در این زمینه ابراز نظر کنند و موضع خود را مشخص کنند چرا که سکوت نشان دهنده بی مسعولیتی و بی ارزشی خودشان است . اگر نه اینکه حق و عدالت مبنای حکومت اسلامیست پس اگه حقی ضایع شده برگردانده شود و اگر نشده پاسخگو باشند و سکوت ننمایند چرا که ملت آنقدر شعور و بصیرت دارند که بر فرض مثال استدلال های منطقی و یا بهانه های بی منطق شما را مد نظر قرار دهند . پس این سکوت تا کی !!!!
  مگر خون مناطق دیگر از خون مردم سیستان رنگین تر است که شهرداری های سیستان حتی ناچیز ترین بودجه ای برای تحقق کوچکترین پروژه عمرانی در سیستان نداشته باشند و از سوی دیگر پولی که حق این منطقه است از ناکجا آباد سر در بیاورد ، برخی ها ادعا نمایند که عوارض این کارخانه مستقیم و غیر مستقیم به تهران می رود و برخی ها بگویند در زاهدان صرف می شود !!! آیا جز این است که مبنی کلمه ((عوارض)) از عارضه می آید ، عارضه ای که از این کارخانه بر سر مردم سیستان آمده و باید بر آن مبنا، این عوارض باید به این منطقه پرداخت گردد و از طرفی دیگر بر اساس مدارک و شواهد، ادعاهای قابل توجهی وجود دارد که این کارخانه متعلق به سیستان است!!! پس سکوت تا کی؟؟؟؟

  (( پس ماهم، تا احقاق حق، سکوت نخواهیم کرد. ))

  یا حق

 4. منطقه آزاد فراموش شد و هدف گیری کارخانه سیمان شروع شد پیش از آنکه بتوانیم عوارض کارخانه را انحصاری نصیب خود کنیم(از شهرداران عزیز سیستان گزارش بخواهید چقدر امسال کمک استانداری از محل این عوارض ها برای آسفالت و برنامه های عمرانی گرفته اند ) وسرمایه گذاران نگون بخت مردمی آن را که سهام از طریق ادارات و سازمانها و … خریده اند بیچاره و کارخانه را به تعطیلی نکشانیم راهکار که هیچ ارائه نمی شود فقط مشکلات پیگیری می شود!

 5. بیدار شوید مسئولان وحق این مردم ستم دیده را بگیرید.متشکرم

 6. منطقه آزاد فراموش نشده متأسفانه از بین مسئولین فقط امام جمعه معزز زابل پیگیر این موضوع هستند و ……

 7. چرا یک مصاحبه با نمایندگان فهیم مردم سیستان در مجلس نمىگزارید ؟ چرا اجازه نمى دهید این دوستان در این خصوص اظهار نظر کنند. بالاخره مردم کسى را که حداقل ىک مىلیاردتومان از این عوارض را سهم سیستان کند به یاد خواهند سپرد و قطعا دفعه بعد به او راى خواهند داد.

 8. دوستان ناراحت نباشید فرماندار هامون از سال گذشته پیگیر کارخانه سیمان هستن

 9. سلام کاش صدهها کارخانه به نام سیستان بود حتی اگر درسیستان نبودند ؟؟!!! چراکه در آنجا هم هموطنان ماشاغل هستند وحتی در این کارخانه سیمان ؟ مگر سیستانی هایی که رفتن زاهدان دیگر سیستانی نیستند؟/؟
  ضمنا چرا نگاهی به قوانین نمی اندازید وفقط از سر تفکرات خوشایند خود بحث مطرح وناله میکنید؟ سیمان سیستان یک طرح ملی است وعوارض آن به خزانه کل کشور واریز می شود حتی اگر در داخل شهر زابل بنا می شد؟؟ کاش سیستانی های دیگری چون احسانفر واحسانفرها بودند که برای این مملکت کاری می گردند وکاش این نگاه بد از زابل وزابلی دور می شد وواقعی تر می دید …. اگر نگاه کنید زابل امروز نتیجه همین نگاه در دیروز بود وافرادی که دامن می زنند دنبال منافع شخصی خود هستند نه سیستان وعوارض سازندگی وغیره قبلاً هم گفتم چشم ها را باید شست ….. وگرنه زابل این مسیری که با این نگاه به قعر می رود را ادامه خواهد داد……..

 10. اقای نوری جنگی سلام وقتی کارخانه ایی ایجاد میشودباید در معیشت مردم منطقه ایجادشده هم تولیدات واشتغالزایی ان اثرگذاز باشد نه اینکه درامد های حاصله از ان در جیب پولدارهای شهرهای بزرگ واریز گردد جنابعالی چون مدیری هستید دفاع غیر کارشناسی را بر خود لازم می دانید مردم ولایت مدار سیستان سی وشش سال چشمهای ولایی خود را شستند واز دست مسولین کج فهم خود در استان رنجها کشیدندوجز خرابی وویرانی سییستان چیزی عاید شان نگردید امید ان دارم با دیدی باز تر به مسایل سیستان نگاه کنی

  • سلام دوست عزیز اولا دفاع غیر کارشناسانه نمی کنم ومی بینید بجای القاب دروغین که شاید یک نفر نظرات متعددی را در دفاع فکر خود بیان کند با اسم خودم وارد نظر دهی می شوم.همه مسئولین سیستان را تایید نمی کنم ولی کم مسئولین دلسوز برای سیستان نبودند اما آن مردم ولایت مدار با چشمهای ولایی در سی وشش سال چه کردند ؟؟؟ نگاهیی به مسولین کاری در سیستان بیندازید آیا چیزی جز تخریب برایشان چیزی یادگار خدمت در سیستان مانده ؟؟؟ افکار سیستان وسیستانی هایی چون شمابنظرم نیاز به بازنگری دارد؟ چرا بجای تشویق بقول شما پولدارهای شهرهای بزرگ برای سرمایه گذاری حتی بنام سیستان باعث می شوید که کارخانه سیمان سیستان درس عبرت همه سرمایه داران شده وبگویند گرفتاری های سازمانی ودولتی کم است که خود را درگیر نظرهای غیرقانونی وبی اساس مسئول وغیر مسئول بخاطر سرمایه گذاری دراین منطقه کنیم؟؟!!!!!! ولایی های عزیز خرابی و ویرانی سیستان امروز بخش اعظم آن از نظر من نگرش ودیدگاه مردم این منطقه است وگرنه آیا نظام جمهوری اسلامی در این سالها کوتاهی کرده است؟؟
   نگاهی به بودجه های تخصیصی بیندازید ؟نگاهی به برنامه ها بیندازید؟…تفاوت عمل مثل در خصوص تالاب هامون وریزگردها را در تفاوت برخورد وعمل مردم آذربایجان وخوزستان ومردم سیستان نگاه کنید ؟؟
   وضعیت موجود نتیجه عمل دیروز ما است و تا خود را عوض نکنیم انتظار سیستان آباد را نباید داشت……..

 11. من نیزبابخشی ازسخنان آقای نوری حنگی موافقم وآن اینکه درکارخانه سیستان بخش اعظمی ازهمولایتیهای مامشغول کارندحال سکن زابل باشندیازاهدان فرقی نداردامابحث آنست که چراازعوایدآن منطقه نصیبی نمیبرد؟زیرساختهای منطقه نابودمیشودمثل جاده وپل و…بایدقسمتی ازعوایدآن مستقیم صرف عمران وابادی منطقه گرددهمانطورکه میبایست ازمحل درآمدگمرکات نیزمنطقه سودبرد