گندمـــــ پرس : معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: با نگاه به اسناد بالادستی و سند چشم انداز 1404 سند توسعه گردشگری ناحیه تمدنی سیستان در حال تدوین است.     به گـــزارش گندمـــــ پرس، مجتبی میرحسینی افزود: نبود برنامه و مشخص نبودن جایگاه سیستان و بلوچستان به لحاظ […]

گندمـــــ پرس : معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: با نگاه به اسناد بالادستی و سند چشم انداز 1404 سند توسعه گردشگری ناحیه تمدنی سیستان در حال تدوین است.

 

 

به گـــزارش گندمـــــ پرس، مجتبی میرحسینی افزود: نبود برنامه و مشخص نبودن جایگاه سیستان و بلوچستان به لحاظ کمی و کیفی خلا بزرگی در حوزه گردشگری بود به همین سبب در راستای برنامه ریزی توسعه ای در برنامه ششم و سال آخر برنامه پنجم برنامه توسعه گردشگری استان در دست تدوین است.

 

وی اظهار داشت: به منظور تهیه سند توسعه گردشگری ناحیه تمدنی سیستان بیش از سه ماه زمان در نظر گرفته شده که برای جمع بندی نکات راهبردی از کارشناسان میراث فرهنگی سیستان و پژوهش های دانشگاههای منطقه استفاده خواهد شد.

 

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد: سند توسعه گردشگری ناحیه تمدنی سیستان در کارگروه گردشگری استان مصوب و بر اساس آن اعتبارات جذب و برنامه ها اجرا خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه کمبود امکـانات و محـرومیت های حـوزه گــردشگری استان تاثیری بر حضور نیافتن گردشگران نگذاشته است گفت: میهمان نوازی، مهربانی و خونگرمی مردم سیستان و بلوچستان موجب شده تا گردشگران کمبود امکانات را حس نکنند و با وجودی که سفر به این استان هزینه ها و مشکلات دوری راه و امثال آن را دارد اما بسیاری از گردشگران بدون در نظر گرفتن این مسائل مشتاق سفر به پهناورترین استان کشور و بهشت باستانشناسان ایران هستند.

 

میرحسینی تصریح کرد: ارگ خان ملک، ارگ سه کوهه و ارگ سردار محمدحسین خان نارویی سه مرکز اقامتی محلی در ناحیه تمدنی سیستان به صورت هتل های سنتی برنامه ریزی شده است.

 

وی افزود: برای فعالسازی جوامع محلی و اقامت در روستاها و فراهم کردن زمینه حضور بیشتر گردشگران و اسکان آنان در اتاق های محلی با توجه به ضوابط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدامات لازم انجام شده و تلاشها ادامه دارد.

 

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پایدارترین امنیت با حضور مردم در صحنه محقق می شود و زمانی که مردم اقتصاد و معیشت شان از صنعت گردشگری تامین شود خودشان تامین کننده امنیت خواهند بود.

 

وی با اشاره به برنامه سفر شماری از سفرای کشورهای مختلف در آینده نزدیک به استان سیستان وبلوچستان گفت: این استان از مردمانی صلح دوست، صمیمی و مهمان نواز برخوردار است و حضور سفرای کشورهای مختلف، برگزاری تور لیدرهای گردشگری کشور و توسعه صنعت گردشگری به طور قطع احساس نا امنی و تبلیغات منفی از این استان را زدوده و هم وطنان و جهانگردان با زیباییهای این استان بیشتر آشنا خواهند شد.

 

میرحسینی یادآور شد: ایجاد زیر ساخت ها، تغییر خط ریل تهران به زاهدان و سایر اقدامات و طرحهای در دست اجرا زمینه ورود سرمایه گذاران به بخش گردشگری این استان را فراهم خواهد کرد.

 

وی گفت: سیستان و بلوچستان با داشته های فرهنگی و تاریخی، طبیعی و گردشگری به زودی یکی از قطب های گردشگری ایران خواهد شد./ایرنا

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه