گندمــــــ پرس : عـلی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان در چهارمین نشست شورای حفاظت از منابع آب سیستان وبلوچستان ضمن تسلیت فاجعه منا و ابراز همدردی با خانواده ی بازماندگان این حادثه ی تلخ که آن را نشانی از بی کفایتی حاکمان جدیدی عربستان سعودی خواند، با اشاره به اینکه کاهش شدید بارندگی و […]

گندمــــــ پرس : عـلی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان در چهارمین نشست شورای حفاظت از منابع آب سیستان وبلوچستان ضمن تسلیت فاجعه منا و ابراز همدردی با خانواده ی بازماندگان این حادثه ی تلخ که آن را نشانی از بی کفایتی حاکمان جدیدی عربستان سعودی خواند، با اشاره به اینکه کاهش شدید بارندگی و منابع آب تهدیدی جدی برای همه ی بخش ها می باشد افزود: این آمار زنگ خطری برای همه بویژه مدیران اجرایی استان است.

 

وی هم چنین بر مدیریت درست منابع آب و انجام یک کار جهادی برای عبـور از بحــران کــم آبی و خطـر بی آبی تاکید کرد و از حضور وزیر نفت کشور در استان برای عقد بزرگ ترین قرارداد گازرسانی به شهرهای استان در روز دوشنبه هفته جاری نیز خبر داد.

 

 

در حالیکه به میمنت خط لوله ی صلح ، گـازرسانی به ایرانشهر کلید خورد و مردم این بخش از اسـتان پهناور، محروم و مظلوم سیستان و بلوچستان از این موهبت خدادای بهره مند شدند و ریاست محترم جمهوری نیز در سفر یک سـال و نیم قبل خود به زابل خبر از ، بهره مندی زابل از انتقال گاز به زاهدان و خاش داده بود، امیدواریم این پروژه هر چه سریعتر اجرایی و عملیاتی شود. طرحی که اجرای لوله آن 600 میلیارد تومان هزینه در بر خواهد داشت و مردم را از نعمت گاز بهره‌مند خواهد کرد.

 

 

در بودجه سال ۹۲ با تلاش نمایندگان استان و رایزنی های صورت گرفته، ۳۰۰ میلیارد تومان برای پروژه گازرسانی به شهرهای سیستان و بلوچستان اختصاص پیدا کرده بود که متاسفانه سایه تحریم ها و عدم برنامه ریزی به سال ۹۳ منتقل شد.

 

 

در بودجه93 نیز با توجه به تصویب رقم ۳۰۰ میلیارد تومان در حالیکه انتظار می رفت سالی پر امید برای گاز استان باشد ،متاسفانه این مشعل امید روشن نشد و متاسفانه دولت تنها ۱۵ میلیارد تومان به اجرای طرح های گازرسانی به سیستان و بلوچستان اختصاص داد که این فاصله وعده تا عمل دولت را نشان می دهد.

 

گازرسانی

 

 

همچنین به موجب بند الحاقی 3 به تبصره 2 لایحه بودجه 94 که به تصویب مجلس رسید وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه‌ی زیربط مکلف شد تا مبلغ 5000 میلیارد ریال به منظور اجرای خطوط لوله گاز رسانی به شهرها و روستاهای استان سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان، به ترتیب 3000 میلیارد ریال و 2000 میلیارد ریال از محل مازاد تراز صادرات و وارات گاز طبیعی در سال 94 را به پروژه‌های مربوط اختصاص دهد .

 

 

 

استاندار هم به عنوان نماینده عالی دولت باید با همیاری نمایندگان، به بهترین شکل پیگیر حقوق مردم استان که چشم انتظار امیدی هستند که از چندین سال پیش در آنها ایجاد شده، باشند تا مشعل گرم گاز ، سرما و ناامیدی بوجود آمده در مردم استان را از بین ببرد.

 

 

قنبری

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه