تاریخ : پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 9 February , 2023

سـوء مدیریت و مدیریت های مثبت ناپایدار عوامل عدم پیشـرفت سیستان

 • کد خبر : 30720
 • ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۴
سـوء مدیریت و مدیریت های مثبت ناپایدار عوامل عدم پیشـرفت سیستان

به گـزارش گندمـــ پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان زابل ، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امروز در خطبه های نماز جمعه زابل امام جمعه زابل گفت: سـوء مـدیـریـت و مـدیـریـت هـای مـثـبـت نـاپـایـدار عـوامـل عـدم پـیـشـرفـت سـیـسـتـان      حوزه و دانشگاه ، دو مرکز فکر و اندیشه […]

به گـزارش گندمـــ پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان زابل ، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امروز در خطبه های نماز جمعه زابل امام جمعه زابل گفت: سـوء مـدیـریـت و مـدیـریـت هـای مـثـبـت نـاپـایـدار عـوامـل عـدم پـیـشـرفـت سـیـسـتـان

 

mm-jmh_1

 

 حوزه و دانشگاه ، دو مرکز فکر و اندیشه جامعه

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای المهدی (عج)  با اشاره به 27 آذر سالروز شهادت آیت الله دکتر  مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت : حوزه و دانشگاه دو مرکز فکر و اندیشه جامعه است و دشمن بدلیل ترس از این دو مرکز ، برنامه ریزی می کند و می داند که اگر این دو مرکز فکر و اندیشه جامعه را تخریب کند به اهداف پلید خود خواهد رسید .

وی در ادامه اظهار کرد : هدف دشمن بدبین کردن این دو مرکز به همدیگر است و روز وحدت حوزه و دانشگاه فرصتی است که فعالیت های دشمن را رصد کنیم و متوجه وظایف خود بعنوان حوزوی و دانشگاهی باشیم .

ایشان خاطر نشان کرد : وحدت حوزه و دانشگاه یعنی شناخت عمیق همدیگر و ارتباط با یکدیگر جهت ارتقای جامعه و رمز این ارتقا و موفقیت جامعه حوزه و دانشگاه فعال است و لازم است که حوزه و دانشگاه به نیازهای مادی و معنوی جامعه توجه کنند و معضلات فرهنگی را هر دو مطالعه ، بررسی و با نگاه تیزبین خود رصد کنند .

امام جمعه زابل گفت : حوزه و دانشگاه باید تهاجم فرهنگی دشمن را دیده بانی و دفاعیات کامل را در جامعه فراهم و جامعه را نسبت به تهاجمات فرهنگی که همان جنگ نرم است واکسینه نمایند و نسبت به سبک زندگی اسلامی که مورد تهاجم است برنامه داشته باشند.

سوء مدیریت و مدیریت های مثبت ناپایدار عوامل عدم پیشرفت سیستان

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا  گفت : شهرستان زابل بدلیل داشتن دانشگاه ها و حوزه های علمیه ی متعدد باید دید که در مورد  سبک زندگی و دارا بودن استاندارهای شهری که به تمام نیازهای مردم بتواند پاسخگو باشد در چه حالی به سر می برد چون این یکی از وظایف حوزه و دانشگاه است و باید قبول کرد یه سری کم کاری ها هم حوزه و هم دانشگاه در این خطه داشته اند .

ایشان در ادامه اظهار کرد : پیشرفت دارالولایه سیستان نسبت به سایر شهرها و استانها قابل مقایسه نیست و اینها وظایف متفکرین و اندیشمندان جامعه است که در حوزه و دانشگاه متمرکز شده اند ما وظیفه داریم خطه ی خود را آباد و از تمامی استعدادهای آن استفاده کنیم  که متاسفانه در مورد سیستان این امر صورت نگرفته است .

امام جمعه زابل گفت : سوء مدیریت و مدیریت های مثبت ناپایدار باعث شده است که سیستان به آن پیشرفت مقبول نرسد و لازم است که مشکلات مردم بررسی شود و حقوق مردم را با بیانی مناسب جهت رسیدن به هدف مطالبه کنیم .

وی اظهار کرد : در تمامی مطالبه گری ها خود همه ی آحاد جامعه ، حوزه و دانشگاها اتحاد را حفظ و هم دل و هم زبان برای خدا در پی مطالبه حقوق مردم باشیم و الحمدالله رسانه های فعال و جوانان باهوش و مطالبه گر خوبی داریم که بسیار خوب مطالبه گری می کنند .

مرز یک فرصت است نه تهدید

ایشان افزود : مرز یک فرصت است چرا به چشم یک تهدید نگاه می شود . مرز ملیک بهترین محل درآمد برای دولت است و می شود از بودجه همین محل می شود آزاد زاه زابل – زاهدان را به اتمام  رساند و هشداری همین به وزیر مربوطه دادیم و چند روز دیگر هم به وزیر مربوطه فرصت میدهیم.

وی در ادامه گفت : در جاهای دیگر طرح های بزرگتر به اتمام میرسد اما علت عدم اتمام این طرح چیست که نه سال طول کشیده است .

نهایی شدن منطقه آزاد سیستان

امام جمعه زابل خاطر نشان کرد : مردم ما نسبت به منطقه آزاد امیدوار هستند که در همین چند روز خبر نهایی شدن منطقه آزاد را بشنوند ، به مجلس برود و در آنجا در اصرع وقت به تصویب برسد و هر چه زودتر در منطقه اجرا و نتیجه ی آن سر سفره مردم بیاید.

استکبار جهانی ، منبع خشونت و افراطی گری

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا با اشاره به 27 آذر روز ملی مبارزه با خشنونت و افراطی گری گفت : خشنونت و افراطی گری توسط استکبار جهانی انجام و مدیریت می شود و می توان آنرا در جای جای جهان مشاهده کرد و داعش یکی از مصادیق آن است  که خود آمریکا آنرا بوجود آورد و توسط آن با جنگ های نیابتی که در سوریه، عراق و دیگر جاها راه انداخته است به اهداف پلید خود می رسد .

وی در ادامه اظهار کرد : هر کجا که مردم بیدار می شوند و استکبار  منافع خود را در خطر می بیند و متوجه می شود که دیگر نمی تواند ذخایر ملی آن کشور را غارت کند چهره ی پلید خود را نشان خواهند داد که نمونه بارز آن حمله آل سعود به یمن و در همین چند روز قبل حمله افراطی ها به حسینیه ی در نیجیریه است .

وحدت رمز پیشرفت ارتقا جامعه

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبرکیخا با اشاره به پنج شنبه  12ربیع الاول به روایت برادران اهل سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت گفت : شیعه و سنی باید مراقب افراطی گری ها باشند و شیعه و سنی لندنی محکوم هستند .

 وی افزود : هر کسی که به مقدسات دیگران اهانت کند و هر کسی که باعث لبخند رضایت دشمن را بر لبان کثیف استکبار جهانی  شود این خیانت در اسلام و خیانتکار نسبت به جمیع مسلیمن جهان است .

ایشان خاطر نشان کرد : وحدت رمز پیشرفت ارتقا جامعه است و وحدت این است مواظب حرکات دشمن مشترک باشیم و به عقاید همدیگر احترام بگذاریم و کاری نکنیم که دشمن به هدف خود برسد و هدف دشمن خشک کردن ریشه اسلام است  و برای آن شیعه و سنی فرقی ندارد.

حرکت در مسیر ولایت ملاک لیبک به ندای امام زمان در ظهور

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبرکیخا با اشاره به یک شنبه  9 ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) و سالروز دوران امامت امام زمان(عج) گفت : اگر ادعا می کنیم که سرباز امام زمان (عج) هستیم و لحظه ی ظهور لبیک به ندای امام میدهیم باید دید در عصر غیبت چگونه در مسیر ولایت قدم برمی داریم .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=30720

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 9در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۹
 1. سلام خدمت امام جمعه محترم شهرمون حاج آقای کیخا. حاج آقا، من یک معلول مغز واعصاب وروان هستم ،پدرم هفته گذشته خیلی خلاصه خدمت شما رسید و درمورد مشکلات ما مطالبی در نحوه خدمت رسانی به من وهمنوعانم خدمت شما عرض نمود فرموده بودید تا خلاصه ای از مشکلات در این بخش را خدمت شما تقدیم کنیم اما از آنجاییکه باید ادب واحترام خدمت مسئولان بهزیستی زابل رعایت شود ایشان در پی فرمایش شما امام جمعه محترم خدمت برخی از مسئولان رسیدند واز آنها خواهش کردند تا خودشان این مشکلات را به بهانه هفته بهزیستی حضور شما تقدیم کنند که قرار شد آقای سارانی مسئول انجمن معلولان بهزیستی این مهم را انجام دهد( تشریح مشکلات ) اما علیرغم پی گیر پدرم متاسفانه این اتفاق تاکنون منتج به نتیجه نشده.حاج اقا لطفا،شما پی گیر مشکلات ما باشید متشکر.

 2. ضمن سپاس شایسته از تلاش های امام جمعه محترم که بدون فوت وقت کلیه مشکلات سیستان را پی گیری می کند خداوند به شما توفیق بیش از پیش عنایت فرماید. بنده نیز از شما امام جمعه عزیز تمنا می کنم تا مشکلات معلولان بهزیستی زابل را پی گیری کنید چرا که این عزیزان مشکلات متعدد فراوانی دارند .مشکل مسکن،مشکل تهیه دارو،مشکل نداشتن پرستار در خانه ،مشکل نگهداری معلولان و……

 3. سلام.بنده از پدر شما درخواست کردم مشکلات شما رو بنویسند تا ما بتوانیم پیگیری کنیم.منتظر هستیم.موفق باشید

 4. سلام وقتی آموزش وپرورش زابل محلی برای باند بازی وسیاسی کاری می شود وقتی افرادی که یک کلاس رانمی توانند اداره کنند می شوند رییس ومعاون وقتی روباهها کدخدا می شوند چه امیدی باقی می ماند

 5. سوء مدیریت و مدیریت های مثبت ناپایدار عوامل عدم پیشرفت سیستان

  باید این سخن امام جمعه رو قاب گرفت وسط شهر

 6. با سلام بر همه کسانی که منین واس خودشون من نیاز نداریم، اب زابل نیاز داره وسلتم تا نشاط برگرده به زابل نه به باند باند بازی من کاملا با منطقه ازاد مخالفم غیر از منطقه ازاد حرفی بلدین سوژه شده ولا خخخخ

 7. متاسفانه دیگه امیدی نمونده برا مردم رنج دیده سیستان ، از کجا بگیم و از چی بنالیم ؟
  درد مشترک همه مردم شده سوء مدیریت در سیستان .
  وارد ی اداره ای که میشی دیگه تکریم وجود نداره همش شده باند و جناح ، آموزش و پرورش زابل که خوبه برین بنجار رو ببینین که همه ناراضی اند. روابط عمومیش که باید مسئولش اخلاق و تعامل داشته باشه با تندخویی و رفتار بد چنان برخورد میکنه که می ترسی ازش .

 8. امروز امام جمعه شهرمون خواندن نماز و دعا کردن برای بارش باران خیلی تاکید داشتن ؛ امشب داره بارون میاد برای جان گرفتن دوباره تالاب هامون صلوات…

 9. سلام بر استاد محترم و سکان دار سیستان
  گفته بودم که بیایی غم دل با تو بگویم
  چه بگویم که غم از دل برود چون تو بیایی .بدون اغراق حاج آقا کیخا نعمتی برای سیستان میباشد همین بس که خدا ترس و مردم مدار است .بله ما چوبه مسولین بی هدف را خوردیم ..و باید جمله ایشان را قاب گرفت وبه جایه خیر مقدم ورودی شهرمان این را گذاشت …میرلشکری شورا شهر بنجار