گندمــــ پرس : بیست اسفند نود و سه بود که ناگهان خبری تمام فضای رسانه ای استان و بالاخص سیستان را تحت تاثیر قرار داد، این خبر دهان به دهان و دست به دست بین مردم میچرخید و بارقه هایی از امید در دل مردم غیور و رنج دیده ی سیستان بوجود آورد به طوری […]

گندمــــ پرس : بیست اسفند نود و سه بود که ناگهان خبری تمام فضای رسانه ای استان و بالاخص سیستان را تحت تاثیر قرار داد، این خبر دهان به دهان و دست به دست بین مردم میچرخید و بارقه هایی از امید در دل مردم غیور و رنج دیده ی سیستان بوجود آورد به طوری که همه جا و صحبت از این موضوع بود.

 

دیدار سیستانی ها با رهبر

 

متن خبر از این قرار بود : ” درخواست ائمه جمعه , نمایندگان و معتمدین سیستان جهت دیدار با مقام معظم رهبری”

در همین روز به اتفاق جمعی از معتمدین شهرستانهای پنجگانه سیستان و به همراه نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه این شهرستانها با آیت الله سلیمانی،نماینده ولی فقیه در استان و با هدف برنامه ریزی برای دیدار با مقام عظمای ولایت امام خامنه ای،برگـزار شد و مباحث مختلفی پیرامون این موضوع و بررسی برکـات این دیدار مطرح گــردید ، آیت الله سلیمانی نیز برنامه ریزی برای تحقق چنین دیداری را از سه بخش مورد بررسی قرار دادند :

1. بازدارندگی هجرت زیاد از منطقه  , که دیدار باحضرت اقا میتواند نقش اساسی در بازدارندگی داشته باشد

2.اینکه آن سوی مرز گروهک های تروریستی برای خودشان یارگیری کردند

و  اینکه بی شک نفس پاک ایشان دراین بخش میتواند مثمر ثمر باشد

3. بحث چاه نیمه چهارم که جز اثرات شخصی حضرت آقا برای سیستان است

و در پایان این جلسه قرار بر این شد که محوریت این دیدار آن قیام نستوه ( قیام مردم سیستان به خونخواهی امام حسین (ع) ) باشد و همچنین نامه ای از طرف شوراها برای پیگیری این درخواست نوشته شود .

ولی چه شد که با گذشت 175 روز از این نشست هنوز خبری در این باره منتشر نشده است؟

نوشتن نامه و درخواست از سوی مردم و شوراها و رساندن آن به نماینده ولی فقیه 175 روز طول می کشد؟

براستی آیا برکـات دیدار با حضـرت آقـا هنوز برای عـده ای مشـخـص نیست؟

نمایندگان سیستان که ظاهرا پیگیر این قضیه بودند و هرکدامشان قصد داشتند که افتخار برگـزاری چنین دیـداری را به نام خود ثبت کـنند، برای این خـواستـه ی مردم چه کرده اند؟؟

یکــی از صحبت با مشاورین دفتر حضرت آقا سخن میگفت و دیگری از تحویل درخواست این دیدار به دفتر رهبری…. ولی تا به امروز که خبری از نتیجه فعالیتهای نمایندگان عزیز نشده است .

مگر غیر از این است که نمایندگی مردم یعنی پیگیری چنین درخواستهایی که خواسته ی مردم است؟

و شاید هم نزدیک شدن به انتخابات باعث فراموش شدن خواسته های مردم شده و چیزی که در حال حاضر مهم است پر کردن سبد رای هست .

ولی نکته اینجاست که با توجه به عنایات مقام معظم رهبری به منطقه سیستان و همچنین دستور اخیر ایشان به معاون اول رئیس جمهور برای سفر به سیستان ( که البته هنوز سفر ایشان انجام نشده است) ،به نظر، تحقق چنین درخواستی برای دیدار با رهبر انقلاب کار دشوار و دور از دسترسی نخواهـد بود .

پس چرا بعد از حدود 6 ماه ، هنوز اتفاقی نیفتاده است و متأسفانه تا به امروز شاهد اقدامی در جهت تحقق این خواسته به حق مردم نبوده ایم ..

از آنجایی که امام جمعه معزز و بزرگوار زاهدان ،آیت الله سلیمانی تا به امروز نشان داده اند که نگاه ویژه ای به سیستان و دردهای مردم آن دارند، و از طرفی هم ایشان تنها شخصیتی هستند که میتوانند این مورد را بررسی و به نتیجه برسانند لذا بر خود واجب میدانیم از این بزرگوار تقاضا نماییم که مانند گذشته به منطقه سیستان نگاه ویژه ای داشته باشند و به جد پیگیر این موضوع و خواسته مردم ولایتمدار سیستان باشند.

به امـیـد روز مــوعــود …

حامد سالاری

دبیر سرویس سیاسی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه