گندمـــ پرس : چند روزیست هموطنان عزیزمان  در خوزستان غیرتمند دچار پدیده زجر آور ریزگرد و طوفان شن شده اند و روز و شبهای عذاب آوری را تجربه می کنند و خدای را شکر رسانه ملی و مسئولین دولت به خوبی و آنطور که شایسته است به این مساله واکنش نشان داده اند و بدان […]

گندمـــ پرس : چند روزیست هموطنان عزیزمان  در خوزستان غیرتمند دچار پدیده زجر آور ریزگرد و طوفان شن شده اند و روز و شبهای عذاب آوری را تجربه می کنند و خدای را شکر رسانه ملی و مسئولین دولت به خوبی و آنطور که شایسته است به این مساله واکنش نشان داده اند و بدان پرداخته اند , تا حداقل کمی از الام این مردم کم بشود.

1-(100) 

 

 رئیس جمهور نیز به بهترین شکل با این مردمان سخت کوش هم دردی کرد و گفت : «با شما هم نفس ام… دلاوران جنوب، خوزستانی های خونگرم، مرزبانان غیور؛

ناخودآگاه بیاد روزهای تنهایی در 120 روز طوفان سخت در سیستان افتادم , روزهای که سرعت طوفان بین 80 تا 120 کیلومتر در ساعت میباشد و ریزگردههای معلق نیز در آسمان خود نمایی میکنند و کاهش دید گاها از دو متر هم کمتر می شود .

دراین که شرایط این روزهای خوزستان بسیار بد است شکی نیست ,اما  باید بگوییم بسیاری از سیستانیها اگر چه از شرایط هموطنان خوزستانی خود ناراحت بودند , اما صدور پیام رئیس جمهور بسیار آنها را دلگیر و ناراحت تر کرد.

شاید بگویید چرا ؟؟؟

زیرا سالهاست , (بیش از 17 سال) با ریزگرد و طوفان هم نفسیم و اما هم نفسی جز این نیافتیم ؟ سالهاست مرکز و کانون سل ایران هستیم و هم نفسی نیافتیم ! سالهاست سل در خون و جان ما رخنه کرده و ما هم نفسی نیافتیم , سالهاست که همه ساله بیش از 120 روز و برخی سالها نزدیک به 200 روز , میزان آلایندگی هوا دهها برابر حد مجاز است و ما هم نفسی نیافتیم !

به پیام رئیس جمهور توجه کنید , دلاوران جنوب , مرزبانان غیور

سوال این است که زمانی که اخبار مربوط به طوفانهای 120 کیلومتری 120 روزه سیستان را شنیدید , بیاد نیاوردید که مردم سیستان در تنگه احد کشور چه میکنند ؟ بیاد نیاوردید این مردمان علاوه بر 2500 شهیدی که تقدیم نظام و انقلاب کردند , حال نیز هر روز شهیدی دیگر تقدیم میکنند ؟ آیا دلاوری این مردم قابل لمس نبود یا مرزبانان غیوری نبودند , میزان ریزگرد کم بود و یا اینکه تبغیض قائل میشویم , چون صدای این مردم نحیف است ؟؟

بنظر میرسد جز اینکه صدای ما این روزها بیش از هر زمانی نحیف است هیچ دلیل دیگری براین همه بی توجهی نمیتوان یافت , اما بیاد داشته باشید طوفان هشت روزه خوزستان اگر چه برای ما نیز جانکاه است , اما سیستانیها علاوه بر 120 روز طوفان با میزان ریزگرد بالا , بیکاری , فقر , حسن ناامنی و پرپر شدن پاکترین جوانانشان را نیز تجربه میکنند و اما به واقع صبوری تا به کی ؟؟ و بی توجهی تا به کی ؟

یـا حـق ــ یـونـس ده مـــرده

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه