تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022

سرهنگ ناظری : بهبود معیشت مردم مهمترین هدف سپاه است

  • کد خبر : 22010
  • ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۰:۱۴
سرهنگ ناظری : بهبود معیشت مردم مهمترین هدف سپاه است

گندمـــ پرس : مدیرکمیته امداد هامون خبر داد , ایجاد 800 فرصت شغلی در هامون مدیرکمیته امداد هامون گفت: طی 11 ماه گذشته 800 فرصت شغلی در نقاط مختلف این شهرستان به ویژه مناطق روستایی ایجاد شده است. به گزارش گندمــ پرس به نقل از  فارس  ناصر حاتمی‌مقدم در مراسم تجلیل از ایتام تحت حمایت […]

گندمـــ پرس : مدیرکمیته امداد هامون خبر داد , ایجاد 800 فرصت شغلی در هامون

مدیرکمیته امداد هامون گفت: طی 11 ماه گذشته 800 فرصت شغلی در نقاط مختلف این شهرستان به ویژه مناطق روستایی ایجاد شده است.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از  فارس  ناصر حاتمی‌مقدم در مراسم تجلیل از ایتام تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی که با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: منطقه سیستان به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه‌‌ای که دارد در طول تاریخ همواره مواجه با پدیده خشکسالی بوده به طوری که باید گفت ارکان اقتصاد روستاهای سیستان را کاملاً متزلزل کرده است.

وی با اشاره به اینکه 4 هزار و 414 خانوار از جمعیت شهرستان هامون زیر پوشش کمیته امداد هستند گفت: از این مجموع هزار و 907 زنان سرپرست خانوار و 2 هزار و 507 را مردان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.

مدیر کمیته امداد هامون، خشکسالی چند سال اخیر را عامل کاهش کمک‌های مردمی به کمیته امداد عنوان کرد و گفت: درآمد اکثر مردم این شهرستان غالباً از راه کشاورزی است که خشکسالی‌های متوالی موجب کاهش درآمدهای مردم شده و از سویی هم موجب شده تا به آمار افراد تحت پوشش اضافه شود.

حاتمی‌مقدم اضافه کرد: خدماتی که کمیته امداد به مددجویان می‌دهد در سر فصل‌های مختلفی بوده و بیشترین استفاده مددجویان از این کمیته در بخش دریافت مستمری است که مستمری مددجویان به شکل ماهانه به آنها پرداخت می شود و براساس نفرات خانوار است.

وی از پرداخت 2 میلیارد و 505 میلیون ریال وام کارگشایی به مددجویان مورد حمایت خبر داد و افزود: پرداخت وام کارگشایی در راستای کمک رسانی به نیازمندان و مددجویان منطقه بوده و به منظور حل مشکلات معیشتی، فرهنگی، تحصیلی پرداخت می‌شود.

مدیر کمیته امداد هامون با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 800 فرصت شغلی برای مددجویان مورد حمایت ایجاد شده است، گفت: این فرصت‌های شغلی در بخش‌های شیلات، پرورش قارچ، تولید و پرورش دام، شتر مرغ، ساخت گلخانه و صنایع دستی است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی بیش از 261 مورد از محل اعتبارات این نهاد مقدس و با عاملیت بانک‌های عامل، به متقاضیان تسهیلات پرداخت شده که نقش مهمی در اشتغالزایی داشته است.

 

سرهنگ ناظری فرمانده سپاه زابل : بهبود معیشت مردم مهمترین هدف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است

در ادامه این مراسم فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زابل اظهار داشت: سپاه پاسداران از همه ظرفیت‌های خود در راستای محرومیت زدایی در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان استفاده می کند.

محمد ناظری عنوان کرد: بهبود وضع معیشت مردم در نقاط مختلف این استان به ویژه مناطق محروم روستایی مهم‌ترین هدف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: این اقتصادی که به عنوان اقتصاد مقاومتی مطرح می شود، مردم‌بنیاد است و همه اقشار جامعه باید با درک عمیق، برای پیشبرد امور اثرگذار و تحقق برنامه های آن بکوشند.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زابل گفت: اقتصاد مقاومتی در واقع تاکید بر راهبردهایی است که متکی بر نیروی انسانی توانمند است و اتکای به بخش مردمی اقتصاد می‌تواند کشور را در زمان بحران و تحریم‌های جهانی بیمه کند و آثار زیان‌بار آن به شکل چشم‌گیر کاهش یابد.

ناظری اذعان داشت: اقتصاد مقاومتی با مشارکت همه جانبه اقشار مختلف مردم و مسئولان و با عزم ملی و مدیریت جهادی محقق می شود.

در پایان این مراسم به تعداد 48 نفر از ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی شهرستان هامون کارت هدیه با سرانه هر نفر 2 میلیون و 400 هزار ریال و جمعاً به ارزش 115 میلیون و 200 هزار ریال اهداء شد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=22010
  • دیدگاه‌ها برای سرهنگ ناظری : بهبود معیشت مردم مهمترین هدف سپاه است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.