سرقت احشام زندگی را برای روستانشینان هیرمندی تلخ کرده است/ لزوم بیمه کردن دام ها در سیستان

  • کد خبر : 26536
  • ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۲
سرقت احشام زندگی را برای روستانشینان هیرمندی تلخ کرده است/ لزوم بیمه کردن دام ها در سیستان

گندم پرس :  اوشیدا: دزدی احشام این روزها با وجود بدی آب و هوا در برخی از روستاهای سیستان امان دامداران را ربوده است. دامداران و کشاورزان سیستانی با توجه به خشکسالی های اخیر در این منطقه در حالی با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می کنند که عده ای سارق دست به سرقت […]

گندم پرس :  اوشیدا: دزدی احشام این روزها با وجود بدی آب و هوا در برخی از روستاهای سیستان امان دامداران را ربوده است.

دامداران و کشاورزان سیستانی با توجه به خشکسالی های اخیر در این منطقه در حالی با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می کنند که عده ای سارق دست به سرقت احشام این دامداران سخت کوش می زنند.

احشام تنها اندک سرمایه کشاورزان و دامداران در روستا های تابعه شهرستان هیرمند می باشد که حتی در روز روشن و با توجه به شدت طوفان از دست سارقان در امان نیستند و تنها سرمایه زندگی و معیشت آنها به سرقت می رود.

در روز گذشته تعداد بیست راس گوسفند از روستاهای تابعه شهرستان هیرمند به سرقت رفته است.

سارقان با بستن دست و پای پیرمرد کشاورز و انداختن وی به زیر پل با یک دستگاه تویوتا گوسفندان در حال چرای این کشاورز زحمت کش را به سرقت می برند.

دامداران و کشاورزان از مظلوم ترین اقشار و مردمی هستند که برخی از آنها همه دست رنج عمرشان همین چند گوسفند می باشد که متاسفانه کل سرمایه زندگی خود را پس از باز کردن دست و پای بسته خود توسط سارقان، بر باد رفته می بینند .

 51

 

غلامعلی یکی از دامداران با غیرت سیستانی اهل شهرستان هیرمند است که از ربودن تعدادی از دام هایش توسط سارقین اظهار نگرانی می کند و می گوید: دزدهای از خدا بی خبر همینکه طوفان شدید می شود از فرصت استفاده می کنند و به گله های دام در حال چرای حمله می کنند.

این دامدار سیستانی افزود: سرمایه و کار دیگری غیر از چوپانی و پرورش تعدادی گوسفند ندارم و همین هم نصیب دزدها می شود.

وی گفت: از مسئولین می خواهم نسبت به گرفتاریها و مشکلات ما رسیدگی کنند ،حداقل دام های ما را بیمه کنند تا در چنین مواقعی که مال و دام های ما را سارقان می دزدند،سرمایه ای برای امرار معاش داشته باشیم.

این شهروند هیرمندی بیان کرد: دام های چندین کشاورز و دامدار دیگر هم در همین حوالی به سرقت رفته است و ما عملا نتوانستیم اقدامی انجام دهیم.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=26536

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. تو این بی پولی ونداری گوشت گوسفند فقط سره سفره آقا مدیرا پیدا میشه که واسش پولیم نمیدن چون مدیرن باید براشون بیارن پس نتیجه می گیریم که چون سهم آقایون میرسه مهم نیست گوسفندارو ببرن مهم اینه به کجا میبرن که اونم درسته به دست صاحبش میرسه!!!!!!!!!!!!!!والا

  2. با سلام چشم روشنی فرماندهان انتظامی ما که روزگارانی استان را از لوث وجود دزدان پاک کردند و امروز انگار نه انگار که زندگی یکی از اهالی منطقه که در چنین شرایطی قهرمانانه به کار تولید مشغول بوده متلاشی گردیده و اگر گدایی کند به مزاج آقایان خوشتر آید. واقعاً متاسفم و خجالت می کشم که بگم خیلی از دوستان ما در این مناصب مشغول کار و امرار معاشند . کجایند مردان خدا و شهدای عدالت پیشه تا سینه سپر کنند برای حفظ حیثیت و آبروی سیستانی ها دلتنگت شدیم شهید نوری یادت بخیر که در این خصوص اصلاً کوتاه نیامدی