گندمـــ پرس : هر از گاهی خبری درخصوص گلایه دکتر حسینی نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی از عملکرد محیط زیست در قبال هامون منتشر می شود  و ایشان مسئولین محیط زیست را به کم کاری و بی برنامه گی دراین حوزه متهم می کنند. وی در آخرین مصاحبه خود نیز مطالبی دیگر را بیان […]

گندمـــ پرس : هر از گاهی خبری درخصوص گلایه دکتر حسینی نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی از عملکرد محیط زیست در قبال هامون منتشر می شود  و ایشان مسئولین محیط زیست را به کم کاری و بی برنامه گی دراین حوزه متهم می کنند.

وی در آخرین مصاحبه خود نیز مطالبی دیگر را بیان و از کم کاری و عدم پاسخگویی مسئولان محیط زیست درخصوص هامون گلایه کرده اند.

وی اما تنها در بخشی از سخنان خود از مساله عدم اطلاع رسانی کافی درخصوص اقدامات صورت گرفته و اقدامات دردست اقدام جهت نجات هامون توسط محیط زیست می گوید که جا دارد مسئولین امر دراین خصوص اقدام لازم را صورت داده و اگر اقدامی جهت نجات هامون صورت می گیرد را در اختیار مردم قرار دهند.

 

آیا تنها راه نجات هامون تذکر و گلایه از مسئولین محیط زیست است ؟

با تمامی این اوصاف چند سوال باقی می ماند , که آیا راه نجات هامون و وظیفه نمایندگان در قبال هامون تنها تذکر دادن و گلایه کردن از مسئولین مربوطه است ؟

دراین که  وظیفه نظارتی مجلس ایجاب میکند اگر کوتاهی صورت گیرد و یا کم کاری درحوزه های کاری دولتمردان صورت گیرد باید تذکر , سوال و حتی استیضاح به کمک نمایندگان بیایید اما چرا هیچگاه از عملکرد نمایندگان و فراکسیون نجات هامون دراین خصوص صحبتی به میان نیامده است و عملکردی ارائه نمی گردد؟

دراین که در سالهای گذشته و حتی در شرایط کنونی آنطور که باید و شاید از سوی دولتمران برنامه مدونی جهت نجات هامون وجود نداشته و ندارد ,صحیح , اما بهتر نیست نمایندگان و مجلس نهم نیز از عملکرد خود دراین خصوص به مردم گزارشی ارائه نمایند و بگویند که به چه میزان در افزایش بودجه های مربوطه موفق بوده اند ؟ بدون شک مردم از نمایندگان خود تنها تذکر دادن و گلایه کردن را انتظار ندارند ؟

اقدامات عملی و میزان اعتباری که در مجلس بابت رفع این مشکل پیگیری و تصویب شده و در اختیار  دستگاهها از جمله جهاد کشاورزی ،منابع طبیعی ،سازمان آب و محیط زیست قرار داده اید , را اعلام نمایند؟

صرفا جهت اطلاع

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه