شهرگندمــــ : خبر اهدای جایزه کانون غیرقانونی مدافعان حقوق بشر به مولوی عبدالحمید واکنش های متفاوتی را در استان در پی داشت  , در همین راستا لازم بود نکاتی جهت روشن شدن اذهان عمومی و گلایه های نسبت به این عمل مولوی عبدالحمید را در سایت درج نماییم تا ان شاالله در آینده شاهد اینگونه […]

شهرگندمــــ : خبر اهدای جایزه کانون غیرقانونی مدافعان حقوق بشر به مولوی عبدالحمید واکنش های متفاوتی را در استان در پی داشت  , در همین راستا لازم بود نکاتی جهت روشن شدن اذهان عمومی و گلایه های نسبت به این عمل مولوی عبدالحمید را در سایت درج نماییم تا ان شاالله در آینده شاهد اینگونه مسائل نباشیم.

 

1-1-215

 

جناب مولانا عبدالحمید

قبول جایزه توسط شما از یک کانون غیرقانونی باعنوان کانون حقوق بشر  , یکبار دیگر فضای عمومی استان را تحت تاثیر  و بسیاری را از این عمل شما ناراحت و ناامید کرد و فرصتی شد برای فرصت طلبان تا مجددا وحدت و یکپارچکی مردم این سامان را نشانه روند که مسئول این مساله حداقل برای اینبار شماهستید و لاغیر.

 

چند روزی از انتشار خبر صبر کردم تا بلکه یکی از جوانان ولایتمدار بلوچ و اهل سنت براین عملکرد شما نقدی منصفانه تر از بنده بنویسد اما گویا راه نقد را به طور کلی بر جوانان بلوچ نسبت به خود و اطرافیان بسته اید که هیچ سخنی و یا گلایه ای دراین خصوص دیده نشد.

 

در ابتدای سخن توجه شما را به بخشی از بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری که با این مسائل مرتبط است جلب میکنم.

((دشمن همواره بدنبال ضربه زدن به نظام است و چون ضربه ها کاری نیست و اثری نمیکند مرتب در روشهایشان تجدید نظر میکنند , دشمن هنوز توطئه می‌کند و تا مدتها توطئه خواهد کرد.

ما باید بیدار باشیم و همچنان که دشمن روشهای دشمنی خود را تغییر می‌دهد، هوشیاریهای خودمان را زیاد کنیم.

خیلیها این ترفند را می‌فهمند، بعضیها هم نمی‌فهمند و فریب می‌خورند.

امام رضوان‌الله‌علیه در این‌گونه موارد یک قاعده‌ی کلی ابراز می‌کردند. بنده در طول این بیست‌ودو سال تجربه‌ای که از آغاز جمهوری اسلامی تا امروز داشته‌ام، همه‌جا دیده‌ام که این روش و منطقی که امام به کار می‌زدند، درست بوده است. امام می‌گفتند که هر وقت دشمنان از شما تعریف کردند، بدانید طمعی در شما دارند؛ لذا مراجعه کنید و زمینه‌ی آن طمع را از بین ببرید)

 

اگر کمی بصیرت داشته باشیم , برای تحلیل آنچه رخ داده است , همین دو خط از گفتار گران بهای رهبر معظم انقلاب کفایت می کند , اما لازم است برای روشن شدن برخی مسائل برخی مطالب دیگر مرتبط با این مساله نیز بیان شود.

 

جناب مولانا :

بنده هم به مانند بسیاری دیگر معتقدم که شما در راستای نظام قدم برمی دارید , اما آیا آنانی که این لوح را به شما تقدیم کرده اند به این مساله اندیشیده اند یا در پی افکار خاص خود هستند ؟

به پیشینه کانون مدنظر و افرادی که این جوایز را تاکنون دریافت کرده اند دقت کرده اید ؟ اگر به این مساله دقت نکرده اید کمی تحقیق کنید تا متوجه شوید کسانی این جایزه را تاکنون دریافت کرده اند که با نظام زاویه داشته اند , ایا این مساله برای شما مفهومی دارد ؟

 

مشورت نادرست و عدم شناخت از کانون !!!!

البته از شخصی مانند شما بعید است که بدون تحقیق و مشورت این مساله را قبول کرده باشید , که اگر فرض را بر شورا دراین خصوص بگیریم , پس این اشتباه بزرگ را باید ناشی از مشورت نادرست مشاورین جوان شما دانست.

پس لازم است مراقب باشید گرفتار مشاوره , جوانان احساسی نشوید و یا لااقل به آنها توصیه کنید که تعقل در پیش گیرند و از احساسات دوری کنند که دشمن در کمین است و لحظه , لحظه بیداریست نه لحظه غفلت و بازی در میدان دشمن.

 

کاش جایزه را قبول نمیکردید و همچون استاد علیزاده ماندگار میشدید

بهتر بود این جایزه کاملا سیاسی را قبول نمی کردید و به این راحتی بازیچه فتنه گران قرار نمی گرفتید , حتما اخبار روز کشور را دنبال می کنید و چند روز قبل را بخوبی بیاد دارید که استاد حسین علیزاده آهنگساز برجسته کشورمان از دریافت نشان شوالیه کشور فرانسه خودداری کرد و گفت : به احترام مردم ایران تا پایان عمر تنها حسین علیزاده باقی میمانم.

آیا بهتر نبود شما نیز اینچنین رفتار میکردید و به واقع برای حفظ آرامش و نزدیک شدن دلها کمک بزرگی به دوستان دولتمرد خود میکردید؟

انصراف حسین علیزاده بزرگ چه سرانجامی در جامعه داشت و دریافت جایزه از سوی شما جه سرانجامی؟

 

درخواست جهت توجه به حقوق اقلیتها یعنی چه ؟

مساله دیگری که برای فرزندان دلسوز این استان بسیار دردناک بود اینکه از قول شما مساله ای درخصوص حقوق اقلیتها در دیدار با نرگس محمدی منتشر شد که عدم تکذیب شما مهر تائیدی شد بر آن .

به گزارش شهرگندمـــ به نقل ازجام نیوز شما در هنگام ملاقات با خانم محمدی  , بر ضرورت توجه به حقوق اقلیت‎ها و اقوام تاکید کرده اید , این سخن یادآور چه میتواند باشد ؟

متاسفانه خواسته یا ناخواسته چنین برداشت میشود که شما از وضعیت حقوق اقیتها در کشور ناراضی هستید که اگر اینچنین باشد باید دولت کنونی کلاه خود را صدها متر به هوا پرت کند.

جناب مولانا سوالی دراین زمینه برایم پیش آمده , حقوق مدنی یا حقوق شهروندی یعنی چه ؟

آیا بجز این است که درحال حاضر  شرایط زندگی حداقل در بلوچستان ایران بزرگ , بسیار بهتر از بسیاری از نقاط کشور از جمله سیستان است , آیا بجز این است که شما نیز به مانند ما از  آب , برق , تلفن , آسفالت راههای روستایی , تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاهها , درمان رایگان , حق رای  , شغل و . . .  برخور دارید ؟ 

گرچه به لطف دولت فعلی در تصدی پستهای مهم دولتی از ما نیز پیشه گرفته اید , حال تاکید مجدد بررعایت حقوق شهروندی چه پیامی میتواند داشته باشد ؟

 

آنچه باید بعنوان فرزندی دلسوز از این استان به شما بگویم گفته شد قضاوت می ماند برعهده مردم.

 

یا حق _ یونس دهمرده

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه