تاریخ : شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲ Saturday, 10 June , 2023

سخنی بامخاطبین

 • کد خبر : 32621
 • ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۳
سخنی بامخاطبین

گندم پرس:باسلام وتبریک به مناسبت سال نو و ولادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت زهرا(س) آرزوی توفیق و سعادت برای همه ی عزیزان و سروران دارم.   چندیست که برخی از دوستان، این جانب رامورد لطف مرحمت خویش قرارداده اند و محکوم به جانب داری از گروه خاصی می کنند ازاین جهت لازم دانستم چند […]

گندم پرس:باسلام وتبریک به مناسبت سال نو و ولادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت زهرا(س) آرزوی توفیق و سعادت برای همه ی عزیزان و سروران دارم.
 
چندیست که برخی از دوستان، این جانب رامورد لطف مرحمت خویش قرارداده اند و محکوم به جانب داری از گروه خاصی می کنند ازاین جهت لازم دانستم چند کلمه ای باشما همراهان درد دلیداشته باشم.
 
همه میدانید که خانواده ی بنده که از سادات سیستان می باشند از ابتدا که در سیستان می زیسته اند ، همراه مردم بوده و حرفشان حرف مردم و اگر جایی حقی از مظلومی ضایع میشده اعاده ی حق می نموده اند.
 
حال چشده که بعضی از دوستان که به چند نسل قبل آنان رجوع کنید متوجه خواهیدشد که چه بوده اند و چه هستند  مطالبه گر ، و ما که اجداد مان همراه مردم بوده اند شده ایم منافق؟؟؟
 
بنده و نه هیچ یک از اعضای هیئت تحریریه در حدو شان خویش نمی بینیم که ازسادگی مردم و یا زد و بند بامدیری برای خویش کلاهی بدوزیم.
 
قطعا دنیا و آخرت خویش را به حکم مشاوره ای ویا… نخواهیم فروخت که براین عقیده ایم ارزش و کرامت نفس ما بیش از این حرف هاست.
 
خدابهتر میداند که نیت بنده واعضای هیئت تحریریه جزپیگیری  مشکلات مردم چیزی نبوده ونخواهد بود.
 
آرزو دارم که سعادتی جز عمل به این فریضه نیزبه بنده ندهد که قطعا دچار عاق والدین خواهم شد.
 
و همینجا قسم جلاله یاد میکنم که تنها خط قرمز بنده و سیاست سایت ، رهبری بوده و خواهد بود و زیر پرچم هیچ گروه و حزبی نخواهم رفت.
 
وآنانی راکهاین چنین حرف هایی راجع به بنده وهمکارانم در هر محفلی زده اند به خدا واگذارنمودم که او بهترین قضاوت کننده است.
 
به امید ّابادانی سیستان
سیدمحمدکاظم حسینی طباطبایی
مدیرمسئول
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32621

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 12در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۲
 1. شما مانند اهل کوفه رفتار نمودید که پشت امام حسین را خالی کردند . شما لیاقت داشتن یک اینچنین امام جمعه ایی را ندارید که از آبرویه خودش مایه می گذارد تا مردم سیستان گرسنه سر بر بالین نگذارند . باید هم به شما بگویند منافق .

  • منظورتان شخصی است که حتی نمی تواند یک انتقاد بسیار کوچک را بپذیرد؟! از لاکتان بیرون بیایید ببینید که چه انتقاداتی از طرف عامه مردم بر ایشان وارد است

   • جناب سیروس عزیز چرا منظورتون را واضح تر نمی گویید در لفافه سخن گفتن از مردی به دور است . اگر منظورتان از شخص ، امام جمعهٔ معزز زابل هست که باید عنوان کنم . ایشان در مقابل انتقاد برآشفته نشدند بلکه از وعدهٔ دروغین معاونت استاندار که قول برقراری تجارت چمدانی را دادند و سپس به راحتی زدند زیر حرفشان به شدت ناراحت شدند . ایشان دغدغهٔ شکم گرسنهٔ مردم سیستان را دارند . و منظورتان از عامه حتماً مجموعهٔ برخی از مدیران نالایق است که صحبت های ایشان برای آنها گران تمام می شود . بحث مطالبه گری که امام جمعهٔ معزز زابل بانی و پرچم دار آن بودند هم اکنون در بین اقشار مختلف مردم سیستان جا افتاده است . بله برای بعضی ها خوب است که همه چیز آرام جلوه کند و نه صحبتی از پروژه های نیمه تمام و بر زمین مانده شود و نه صحبتی از شکم گرسنه مردم و نه صحبتی از خشکسالی و دستان پینه بستهٔ پیرمرد سیستانی . نه بحث درآمد مرز میلک و درآمد آبی که زابل به زاهدان می رود . و نه بحث عوارض کارخانهٔ سیمان سیستان که حتی ریالی از آن صرف آبادانی سیستان نمی شود . بنده به عنوان یک جوان سیستانی از هیچ یک از این مطالب کوچکترین اطلاعی نداشتم تا اینکه اینها را از تریبون مقدس نماز جمعه شنیدم . و تمام این روشنگری ها را مدیون امام جمعهٔ معزز زابل هستم .
    حافظ در بارهٔ منصور حلاج می گوید :
    گفت آن یار کزو گشت سر دار بلند
    جرمش این بود که اسرار هویدا می‌کرد

  • آقا یاسر لطفا حرمت خود را حقظ کنین و شما مانند مگس هستین که دور شیرینی می گردید ما از این سایت و مدیرش را حمایت می کنیم چون مشکلات مردم مظلوم منطفه وقوم سیستان را بدون سانسور و با شجاعت انعکاس می دهد .

 2. سید بزرگوار
  ذهن انسان از جنبه بد مسئله را بررسی می کند . مثل معروف مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد با بدلیل همین ذهنیت برخی نظرات را حذف می کنید(شوخی)برخی مطالب و مشکلات که در رسانه های سیستان مطرح می شوند عامیانه بررسی می گردند پیشنهاد می شود از شاخص های دانشگاهی و نظرات و مصاحبه کارشناسان برای ارزیابی و پیگیری مشکلات استفاده کنید
  مشکل امروز عوامل ضعیف کننده و گاها حیله های غیر برای ایجاد نفاق و صددستگی و عدم پیگیری و حمایت از همدیگر است و نتیجه انکه دیگر نیازی به حیله گری حیله گران پیدا نمی کنیم!!! و بدون مزد پیگیر نیات شومشان شده ایم (همه مقصر)
  هدف رسانه گندم پرس چیست ؟
  آیا هدف توسعه و پیشرفت سیستان و سیستانی است یا هدف حذف و ضعیف کردن همدیگر و از دیگران مسئولیت خواستن و خود مسئولیت قبول نکردن
  عزیز نخبه سیستانی چشم انداز توسعه (فرهنگی،اجتماعی،عمرانی و حتی اقتصادی) زابل را آماده کرد که با تمسخر بی خردان مواجه و حذف شد
  باید بگونه ای رفتار کنیم که مردم خود را شریک و سهامدار در توسعه بدانند و منطقه ای که عوارض خود را منظم می دهند و در حل مشکلات مشارکت می کنند با منطقه ای که عوارض نمی دهند و مشارکت نمی کنند نباید یکسان دیده شوند
  با مدیریت و برنامه ریزی و شناسایی و معرفی برترین های اجتماع و مهار ضعیف کنندگان و ارائه راهکار برای همکاری و مشارکت همگانی و ارائه راهکارهای اجرایی برای بازگشت نخبگان به اجتماع مان کمک کنیم
  انشاالله که شما سرور گرامی و همکاران توانمندتان همیشه موفق و موید باشید

 3. مدیر سایت گندم پرس به گفتهٔ خودتان شما از جمله سادات سیستان هستید و احترامتان نیز واجب است . اما به نظر بنده که از بازدیدکنندگان همیشگی سایت شما هستم . در بحث نقد سخنان امام جمعهٔ معزز زابل راجب تجارت چمدانی که توسط معاون استاندار که خودش هم سیستانی است . شما از معاون استاندار عملاً حمایت نمودید . در صورتیکه که اگر کلاهمان را قاضی کنیم . امام جمعهٔ معزز زابل تنها شخصی بوده اند در بین مسئولین سیستانی که از زمانی که به سمت امام جمعهٔ زابل منصوب شده اند همواره دغدغهٔ معیشت مردم رنج کشیده و مظلوم سیستان را یک تنه بر دوش کشیده اند . نمایندگان فعلی سیستان که اصلاً انگار وجود ندارند . اگر تجارت چمدانی راه بیفتد آیا نفعی به امام جمعهٔ معزز زابل می رسد . این وسط فقط نفعش به مردم می رسد که سال هاست کمرشان زیر بار خشکسالی و اثرات مخرب آن خم شده است . خودمان به خوبی آگاه هستیم که بخشی از مرزهای بلوچستان باز است و روزانه کالاهایی از طریق همین مرز بلوچستان وارد استان شده و حتی سوخت هم از طریق مرز بلوچستان قاچاق می شود . خوب چرا مردم سیستان از این درآمد محروم باشند و مردم بلوچستان از آن برخوردار ، گناه مردم سیستان این وسط چیست . آیا به حق است که جناب معاون استاندار بیایند و این وسط فرمایشات مقام معظم رهبری را راجب اقتصاد مقاومتی به رخ امام جمعهٔ معزز زابل بکشند . صحبت ما این است که جناب معاون استاندار شما که خودتان را ملزم به رعایت فرمایشات مقام معظم رهبری می دانید و بر تک تک ما هم اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری واجب است ابتدإ جلوی ورود کالاهای قاچاق و قاچاق سوخت را از طریق مرز بلوچستان بگیرد . و سپس بیاید و این حرف ها را در مورد تجارت چمدانی در سیستان بزنید . تجارت چمدانی هم که مدنظر امام جمعهٔ معزز زابل می باشد امری است که تحت نظارت ارگانهای ذی صلاح صورت می گیرد و امری است کاملاً قانونی . به نظر بنده حرف های معاون استاندار از روی غرض و کینه بیان شده است . همانطور که همین معاون استاندار بارها صحبت هایی را علناً در جهت تخریب دکتر دهمرده بیان نموده اند . آرإ بالای مردم سیستان به دکتر دهمرده خودش گواه بر اشتباه بودن گفته های معاونت استاندار است . یک مطلب دیگر آیا تا به حال در این مدت ما مطلبی در نقد سخنان مولوی عبدالحمید از طرف دو معاونت بلوچ استانداری مشاهده نموده ایم . پس از تمام این شواهد نشان دهندهٔ این است که جناب میرشکار مدافع حقوق سیستانی ها نیستند بلکه به دنبال عقده گشایی و دشمنی با همشهریان خودشان هستند . و همین مشکل عدم اتحاد در بین سیستانی ها بوده که ما را به این فلاکت کشانده است . به شما هم توصیه میکنم که مدافع شخصی باشید که دغدغه ٔ برطرف نمودن مشکلات مردم سیستان را دارد .

  • سلام جناب رضای عزیز.اگربه پایان مطلب جناب معاون توجه کرده باشید به نقل بوده.چون بنای کارمابر بی طرفی بود هم صحبت های حاج آقای کیخا وهم جناب معاون منتشرگردید.

 4. سلام سید
  تعجب می کنم
  تعجب بیشتر از اینکه شما می آیی و می گویی که دوستان قدیم خودتان شما را منافق می نامند .
  گندم پرس با برچسب دفاع از حقوق مردم و اندکی ته مایه یکی از جناح ها شناخته شده و مطالب سایت هم گواه همین هست .

  ماشالله به این رفیقان
  ماشالله به این دوستان
  ماشالله به این معرفت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. سید عزیز
  خدا خیرت بده
  مردم با تو هستند
  از این حرف های صد من یک غاز لحظه ای هم ناراحت نشو
  این دغل دوستان که می بینی …(مابقی شو خودت بهتر م

 6. درودبرسیداهل قلم واندیشه،گندم پرس تنهاسایت منطقه است که مستقل عمل میکندوتحلیلهاوگزارشات خودرابرمبنای واقعیات ملموس جامعه منتشرمینماید.کافیست به سایرسایتهاهم سربزنیدکه درهمان نگاه اول متوجه ….بنابراین سیدبزرگواربه راه خویش ادامه بده وسرزنشهاگرکندخارمغیلان غم مخور.اینحانب آخرت خودرابخاطردنیای دیگران نخواهم فروخت ودیدگاهم درباره شماوسایتتان چنین است والبته که موردنقددیگرکاربران.

 7. سید عزیز گاهی وقتها سکوت و بی طرفی در مقابل حرف زور خودش بدترین خیانت است .واکنش امام جمعهٔ معزز زابل در برابر حرف مسئول بی تدبیر بهترین واکنش بود . تا باشد که احدی از مسئولین به خودشان جرأت ندهند قولی بدهند و بعدش هم به راحتی زیر حرفشان بزنند . سید جان بیا به این قضیه طور دیگری نگاه کنیم . به وجدانمان رجوع کنیم . آیا در طی سال های گذشته قبل از اینکه حجت الاسلام کیخا امام جمعهٔ زابل شوند دیده بودید مسئولی تا به این حد به فکر وضعیت سیستان و معاش مردم بوده باشد . نمایندگان سیستان را در مجلس ببینید معلوم نیست کجا هستند و چه می کنند که باید جناب قاضی پور نمایندهٔ محترم مردم ارومیه بیاید و راجب برقراری حق آبه هامون به ریاست محترم جمهور تذکر بدهد . آیا سکوت نمایندگان سیستان را به عنوان یک شهروند سیستانی می پسندید . آیا این مورد که نمایندهٔ یک شهر دیگر دلش به حال مردم سیستان بسوزد و اینگونه بخواهد کاری برای مردم سیستان انجام داده باشد و نمایندگان شهر خودمان بی خیال باشند به نظر شما مایهٔ شرمساری نیست . خود شما اگر نمایندهٔ مردم سیستان بودید و فقر و فلاکت مردمی که به شما رأی داده بودند را می دیدید آیا ترجیح می دادید سکوت کنید . یا حرف حق را می زدید .

 8. از مدیریت محترم سایت صمیمیانه تشکر می کنیم که در راستای آبادانی سیستان ، مشکلات منطقه و مردم سیستان را انعکاس می دهد . ما مردم سیستان همواره مطالبه گر هستیم و از افرادی که در زمینه اطلاع رسانی مشکلات مردم و منطقه سیستان گام مثبت بر می دارند حمایت می کنیم