گندمــ پرس : دکتر سید باقرحسینی یکی از نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز با حضور و سخنرانی در بین نمازگزارن شهر زابل به تشریح عملکرد نمایندگان سیستان درمجلس شورای اسلامی پرداخت. به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر همراهی و همدلی مردم […]

گندمــ پرس : دکتر سید باقرحسینی یکی از نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز با حضور و سخنرانی در بین نمازگزارن شهر زابل به تشریح عملکرد نمایندگان سیستان درمجلس شورای اسلامی پرداخت.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر همراهی و همدلی مردم در سفر ریاست جمهوری به سیستان نبود هیچ زمانی طرح منطقه آزاد تجاری سیستان محقق نمی شد و رییس جمهور پیام شما را درک کرد و در 26 خرداد سال جاری نهایی شد.

سیدباقر حسینی  افزود: بحمداله با عنایت رهبری بالاترین بودجه برای عمران و آبادانی سیستان اختصاص داده شد . هر آنچه که دولت در سیستان انجام داده و خواهد داد با دستور بیت مقام معظم رهبری و در برخی از موارد دستور مستقیم رهبر معظم انقلاب بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح منطقه آزاد تجاری سیستان برای نخستین بار توسط نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در 28 بهمن 92 از ریاست جمهوری درخواست شد گفت: پیگیری ایجاد طرح منطقه آزاد تجاری سیستان اولین و مهم ترین خواسته مردم در سفر رییس جمهوری به سیستان بود.

وی کلنگ زنی کارخانه لاستیک سازی با محوریت دولت، راه اندازی کارخانه آنتیموان، بخشودگی چهارماه مالیات، کاهش تعرفه برق، سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در منطقه سیستان، اصلاح شبکه آب آشامیدنی زابل به طول 70 کیلومتر و تخصیص 10 میلیارد تومان اعتبار و اختصاص دو میلیارد تومان برای روشنایی معابر شهری را از جمله اقدامات نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد.

حسینی در ادامه اظهار داشت: از ماده 180 که در اختیار نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است به استانداری سیستان و بلوچستان تفویض اختیار شد اما با توجه به اینکه حقوق مردم سیستان محقق نشد بودجه 94 از ماده 180با مشورت مسوولان منطقه و نظر نمایندگان مردم در مجلس در خود منطقه تخصیص داده خواهد شد.

وی بیان کرد: تلاش نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی ثمر داده و خیلی از طرح ها اجرایی شده و در برخی از موارد بودجه صدرصد اختصاص داده شده است.

حسینی وظیفه نمایندگان را قانون گذاری و نظارت بر آن دانست و یادآور شد: اگر نمایندگان پیگیر طرح های مصوب در لایحه بودجه نباشند این طرح ها اجرایی نخواهد شد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه