تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022

دروغ سیزده سایت نزدیک به اصلاح طلب استان : علی اوسط هاشمی استاندار استان مرکزی شد

 • کد خبر : 22769
 • ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۰:۲۱
دروغ سیزده سایت نزدیک به اصلاح طلب استان : علی اوسط هاشمی استاندار استان مرکزی شد

گندمـــ پرس : وبسایت نزدیک به اصلاح طلبان استان مدعی شد , علی اوسط هاشمی استاندار فعلی سیستان و بلوچستان بعنوان استاندار استان مرکزی برگزیده شده است , حال باید منتظر ماند تا مشخص شود این خبر صحت دارد یا در نهایت از آن بعنوان یک دروزغ سیزده یاد خواهد شد؟ درعین حال خانم دکتر […]

گندمـــ پرس : وبسایت نزدیک به اصلاح طلبان استان مدعی شد , علی اوسط هاشمی استاندار فعلی سیستان و بلوچستان بعنوان استاندار استان مرکزی برگزیده شده است , حال باید منتظر ماند تا مشخص شود این خبر صحت دارد یا در نهایت از آن بعنوان یک دروزغ سیزده یاد خواهد شد؟

درعین حال خانم دکتر اربابی نیز در شبکه های اجتماعی از این خبر بعنوان دروغ سیزده یاد کرده اند.(هامون پرس)

و در نهایت این سایت این خبر را دروغ سیزده نامید و نوشت : خبر جابجایی علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان هم دروغ 13 امسال ندای زاهدان بود. این خبر که در نیمه شب گذشته منتشر شد به سرعت پخش شد و واکنش های متفاوتی را در شبکه های اجتماعی در پی داشت،بعضی با توجه سابقه این اقدام در سالهای گذشته و  اشاره به تشکیل جلسه هیات دولت در روز تعطیل  پی به دروغ بودن خبر برده بودند و برخی دیگر نیز خبر را باور کرده ودر خصوص آن پیگیری کرده اند.

نکته مهم اما نگرانی مردم استان از رفتن علی اوسط هاشمی بود  که نشان از محبوبیت وی در استان دارد.شاید دور از واقعیت نباشد که علی اوسط هاشمی را مرد سال سیستان و بلوچستان در سال 1393 بنامیم. فردی که در بدو ورود برای عموم مردم استان ناشناخته بود اما امروز بعد از بیش از یکسال تلاش بی وقفه و دلسوزانه مورد محبت اکثریت مردم استان قرار گرفته است.

در خصوص انتشار دروغ 13 و اظهار ناراحتی تعدادی از مخاطبین سایت هم باید به اطلاع برسانیم که برخی پدیده ها در دنیا مرسوم هستند که ما نیز باید مانند سایر مردم دنیا خود را با شرایط حرفه ای رسانه ای هماهنگ کنیم و از اتفاقات طبیعی که  در راستای این فعالیت ها رخ می دهد برداشت های نادرست نداشته باشیم.

سال خوب، سرشار از شادی و موفقیت برای مخاطبین عزیز ندای زاهدان و مردم استان سیستان و بلوچستان آرزومندیم.

…………………………………………………………..

به گزارش ندای زاهدان  روز دروغ آوریل یا دروغ ۱۳ در بسیاری از کشورها به عنوان یک روز ویژه با گفتن دروغ‌هایی به شوخی در ۱ آوریل گرامی داشته می‌شود.

در ایران در ۱۳ فروردین که برابر با ۱ یا ۲ آوریل است، انجام می‌شود و به همین جهت به دروغ ۱۳ معروف شده است. در برخی از کشورها (از جمله بریتانیا، اتریش، نیوزیلند و زیمباوه) دروغ‌گویی در این روز از صبح تا ظهر ادامه پیدا می‌کند و شخصی که پس از ظهر دروغی بگوید احمق آوریل (April Fool) لقب می‌گیرد. اما در مناطق دیگر تا پایان روز ادامه دارد.

گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد ریشه�” این رسم مطرح است. یکی از معروفترین آن‌ها پیدایش دروغ آوریل را به اقدام شارل نهم پادشاه فرانسه در سال ۱۵۶۴ نسبت می‌دهد که در هنگام اصلاح تقویم گریگوری جشن‌های سال نو را از اول آوریل به اول ژانویه منتقل کرد. پس از آن مخالفان این تغییر همچنان در روز اول آوریل به دید و بازدید عید می‌رفتنددوستان و آشنایان‌شان این افراد را که بر برگزاری عید در روز اول آوریل اصرار داشتند، دست انداخته و سر ِ کار گذاشته و آن‌ها را «احمق‌های آوریل» می‌نامیدند

 

دروغ‌های معروف

در ایران : در ایران روزنامه‌های اصلاح طلب به این موضوع پرداختند. اولین بار ابراهیم نبوی در روزنامه نشاط خبر آزاد شدن عبدالله اوجالان (که چندی قبل طی یک عملیات جنجالی منسوب به آمریکا، اسرائیل و ترکیه ) ربوده و به ترکیه انتقال یافته بود را منتشر ساخت.

یکی از جنجالی‌ترین دروغ آوریل در ایران خبر کج شدن و احتمال سقوط برج میلاد بود که روزنامه شرق در آخرین شماره خود در سال ۱۳۸۳ منتشر ساخت.این شوخی توسط رسانه‌های اپوزیسیون جدی گرفته شد و به تحلیل ان پرداختند. برخی دیگر نیز آنرا به برنامه اتمی ایران نسبت دادند. همچنین قیمت ملک در مناطق اطراف برج نیز برای مدتی کاهش یافت.

تلویزیون هلند در دهه ۱۹۵۰ خبر واژگونی برج پیزا را پخش کرد.
درخت‌های ماکارونی: بی بی سی یک برنامه پانوراما در ۱۹۵۷ پخش کرد که درخت‌های ماکارونی را در سوئیس نشان می‌داد. بی بی سی اعلام کرد که سوسک‌های ماکارونی که محصولات را از بین می‌بردند قلع و قمع شدند. بسیاری از مردم با بی بی سی تماس گرفتند و پرسیدند که چگونه درخت‌های ماکارونی را کشت می‌کنند. این واقعه در حقیقت از فیلمی به نام St Albans گرفته شده بود.
دروغ هایی مبنی بر بیرون آمدن از خانه: در ۱۹۸۵ روزنامه L.A. Weekly خبری را در روز دروغ آوریل چاپ کرد که بسیاری از مردم توسط آن فریفته شدند.
Kremvax: در ۱۹۸۴ اولین شوخی آنلاین یک پیامی را منتشر کرد که یوزنت در شوروی برای کاربران در دسترس است.
آلاباما عدد پی را تغیر می‌دهد: روزنامه New Mexicans for Science and Reason در آوریل ۱۹۹۸ مقاله‌ای را چاپ کرد که توسط فیزیکدانی به نام Mark Boslough نوشته شده و در آن آمده بود که قوه مقننه آلاباما رای داد که ثابت پی تغییر کرده است. این واقعه ظاهرا اولین بار در داستانی به نام غریبه‌ای در سرزمین غریب (Stranger in a Strange Land) تالیف رابرت هاینلاین آمده است.

 
ترور بیل گیتس: در ۲۰۰۳ خیلی از وبسایت‌های کره شمالی و چینی اظهار داشتند که CNN خبر داد که بیل گیتس موسس مایکروسافت در نتیجه ۱٫۵٪ افت در بورس سهام چین ترور شد. (به هر حال CNN در چین تحریم شد)

آب در مریخ: در ۲۰۰۵ یک خبر در وبسایت رسمی ناسا پخش شد که آب را در مریخ نشان می‌داد. این تصاویر در حقیقت یک لیوان آب بر روی نوار مریخ (Mars Candy Bar) بود.
پری مرده: در ۲۰۰۷ یک دروغ‌ساز در وبگاهش تصاویری را منتشر کرد که جسد یک موجود ناشناخته ۸ اینچی را نشان می‌داد که گفته می‌شد یک پری مومیایی شده است. او سرانجام پری را در eBay به قیمت ۲۸۰ یورو فروخت!

شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی در سال ۲۰۰۸ گزارشی از کشف نوعی پنگوئن پرنده در قطب جنوب را پخش کرد. در این گزارش یک فیلم تلویزیونی از پنگوئن‌ها و پرواز آن‌ها تا جنگل‌های آمازون نیز پخش شد
زمان استاندارد: در کشورهای مختلف این شوخی آورده شده است که می‌گوید سیستم زمان به نوعی تغییر خواهد کرد که در آن، واحد زمان بر اساس توان هایی از ۱۰ ذکر می‌شوند.

…………………………………………………………………………

دروغ 13 فروردین 1394 سایت ندای زاهدان :

 

به گزارش ندای زاهدان با تصمیم هیات دولت و در اتفاقی غیر منتظره علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان، استاندار استاندار مرکزی و جایگزین مقیمی که اینک معاون سیاسی وزیر کشور شده است شد. همچنین جمشیدنژاد معاون سیاسی استاندار به عنوان سرپرست استانداری سیستان و بلوچستان منصوب شده است. مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور نیز با نمایندگان استان برای مشورت در خصوص انتخاب استاندار جدید جلسه فوری تشکیل داده است.

یکی از نمایندگان استان به ندای زاهدان گفت در جلسه با معاون وزیر کشور برخی نمایندگان استان از جابجایی علی اوسط هاشمی ابراز ناراحتی کردند اما بعضی نمایندگان نیز از این اقدام استقبال کردند. این نماینده جنوب استان افزود : معاون سیاسی وزیر کشور گفته است با توجه به پیچیدگیهایی که در خصوص انتخاب استاندار مرکزی ایجاد شده بود و همچنین برخی درخواستها مبنی بر جابجایی علی اوسط هاشمی وزارت کشور به این جمع بندی رسیده است.

همچنین اخبار رسیده به ندای زاهدان حکایت از این دارد که وزارت کشور پنج گزینه را برای استانداری سیستان و بلوچستان در نظر دارد. اولین گزینه علی اصغر جمشید نژاد است که با توجه به شناخت و همکاری مشترک با مقیمی معاون وزیر کشور از شانس بالایی برخوردار است. همچنین شنیده شده است دولت به وزارت کشور اعلام کرده انتخاب اولین استاندار زن در سیستان و بلوچستان را نیز بررسی کند که در این شرایط زهرا اربابی معاون فعلی استانداری از شانس بالایی برخوردار خواهد بود.

از دکتر بندانی سرپرست فعلی دانشگاه سیستان و بلوچستان، علی باقریان معاون یونسی دستیار رییس جمهور و همچنین امینی استاندار سابق سیستان و بلوچستان به عنوان دیگر گزینه های استانداری سیستان و بلوچستان نام برده می شود.

………………………………………………………………………..

دروغ 13 فروردین 1392 سایت ندای زاهدان:

به گزارش ندای زاهدان بعد از حرف و حدیث های فراوان و ارائه دیدگاههای موافق و مخالف سرانجام هیات دولت امروز 13 فروردین  تقسیم استان سیستان و بلوچستان به سه استان مجزا را تصویب کرد.

بر اساس مصوبه هیات دولت استان سیستان و بلوچستان به سه استان ” سیستان “، ” بلوچستان ” و ” ایرانشهر ” تقسیم می شود.

استان سیستان شامل منطقه سیستان فعلی به همراه بخشی از شهرستان زاهدان با مرکزیت زابل، استان بلوچستان شامل شهرستان های زاهدان و خاش به مرکزیت زاهدان و استان ایرانشهر شامل شهرستانهای ایرانشهر،سراوان،نیکشهر،سرباز،کنارک و چابهار به مرکزیت ایرانشهر خواهند بود.

همچنین ظاهرا استاندارهای این استانها منصوب شده و ماموریت راه اندازی استانداریهای این استانها را به عهده گرفته اند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=22769

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 10در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۰
 1. خدا نکنه بره

  تازه تندروها رو سر جاشون نشونده بود

 2. خدانکنه باور کنید وقتی این خبر را شنیدم بسیار شگفت زده البته بسیا ر بیشتر ناراحت شدم امیدوارم دروغ باشه و بقیه هم ازین شایعه پراکنی ها نکنن

 3. عوض بشه دلخوشی ازش نداریم چکارکرده

 4. والا به نظرم خیلی بهتر و موثر تر هستش مهندس هاشمی از گزینه های احتمالی که معرفی کردن.
  ان شا الله اینگونه نشه و ایشان هنوز باشند چون گزینه های………….
  البته من نه اصلاح طلب و نه اصولگرا هستم فقط باید به فکر استان بود که به عقب دوباره بر نگردیم.
  و این رو هم بگم واسه مهم ترین استان کشور از لحاظ امنیتی و اطلاعاتی و اقتصادی و وسعت استان به هیچ عنوان نباید استاندار زن گذاشت.ا…..

 5. آقایی که گفتی این آقا تندروها روسرجاشون نشوند.!!!!شایدشماخبرنداری که تازه جنازه دانایی فرروآوردن.شایدازکشته شدن این همه معلم بی گناه ومرزداران نظام خبرنداری.پس اگرازچیزی خبرنداری لطفا بیشترتحقیق کن بعدنظربده.ماکه نمیدونیم ایشون کدوم تندروها روسرجاشون نشوندن؟؟!!جیش العدل رو یا جندالشیطان رویا طیف تندرو………….. رو؟؟میشه بگیدماهم بدونیم؟؟

 6. علی لایک

 7. آی کیو مورد استفاده برای نوشتن خبر دروغ 13 پنج از صد است و مشخص است مدت زیادی روی خبر دروغ کار با ایجاد ذهنیت تخریبی شده (مزاح خوانندگان به دروغگویان )

 8. معاندان نظام که توسط سربازان امام زمان به جزای کاراشون میرسن

  طیف تندرو که باعث اختلاف بود

 9. بره بهتره…:)

 10. ما که رکورد داره فرماندار زن هستیم خوبه رکورداره اولین استاندار زن کشور هم باشیم و جایگاه والای زن در فرهنگ سیستان را به جهانیان نشان دهیم.