شهرگندمــــ : با ابلاغ سیاستهای اصل 44 قانون اساسی و ابلاغ واگذاری کارهای اقتصادی به بخش خصوصی و مردم , مناطق محروم و بخصوص سیستان که از ارزش افزوده بسیار کمی برخوردار میباشند با مشکلات عدیده ای مواجه شدند و عملا سرمایه گذاری دراین منطقه به صفر رسید. در طول سالیان گذشته همواره کارشناسان امر […]

شهرگندمــــ : با ابلاغ سیاستهای اصل 44 قانون اساسی و ابلاغ واگذاری کارهای اقتصادی به بخش خصوصی و مردم , مناطق محروم و بخصوص سیستان که از ارزش افزوده بسیار کمی برخوردار میباشند با مشکلات عدیده ای مواجه شدند و عملا سرمایه گذاری دراین منطقه به صفر رسید.

در طول سالیان گذشته همواره کارشناسان امر معتقد بودند که در مناطق محرومی همچون سیستان دولت خود باید دست بکار شود و کارخانجاتی را  احداث نماید و پس از راه اندازی سهام آنرا به مردم بفروشد.

دراین بین برخی قوانین این اجازه را به دولت نمیداد اما در نهایت طبق اختیاراتی که در قانون گذار برای سازمان گسترش و نوسازی صنعت کشور دیده است , این سازمان در آینده ای نزدیک اقدام به ساخت کارخانه لاستیک سازی در رامشار سیستان خواهد کرد.

لاستیک

بر اساس قانون اجرایی کردن سیاستهای کلی اصل 44  سازمان گسترش و نوسازی صنعت کشور تنها مکلف به سرمایه گذاری در حوزه های ذیل می باشد :‌
صنایع پیشرفته (High Tech)
مناطق کمتر توسعه یافته

 این حرکت مثبت که از سوی دولت صورت گرفته است , میتواند مقدمات توسعه اقتصادی در سیستان را فراهم آورد , این خبر از همان لحظات ابتدایی انتشار موجی از شادی در بین مردم سیستان بوجود آورده است.

ساخت کارخانه لاستیک سازی تاکید وزیر صنعت و معدن

به گزارش شهرگندمـــ به نقل از ایرنا حسینعلی سارانی’ با بیان اینکه ساخت کارخانه لاستیک سازی در استان از تاکیدات وزیر صنعت، معدن و تجارت است افزود: مقرر شد سازمان گسترش و نوسازی ایران متولی ساخت این کارخانه باشد.

وی ادامه داد: مدیر توسعه مناطق و امور استان های سازمان گسترش و نوسازی ایران در رابطه با ساخت این کارخانه از شهرک صنعتی رامشار دیدن کرد. ‎

رییس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: زمین مورد نیاز برای ساخت این کارخانه در گستره 50 هکتار پیش بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: 698 میلیارد ریال سرمایه گذاری برای این واحد تولیدی با پیش بینی اشتغالزایی برای هزار و 300 نفر به طور مستقیم در نظر گرفته شده است.

سارانی تاکید کرد: این کارخانه در صورت راه اندازی قادر به تولید 50 هزار تن انواع لاستیک در سال خواهد بود.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه