گندمــ پرس : همه ساله تابستان که فرامی رسد مشکلات کمبود و قطع آب شرب در برخی از روستاهای سیستان نیز نمود خاصی پیدا می کند , گاها فکر می شد که شاید شیطنت های رسانه ای باشد , اما  وقتی به عمق داستان نگاه می کنیم متوجه  می شویم که نه تنها شیطنت رسانه […]

گندمــ پرس : همه ساله تابستان که فرامی رسد مشکلات کمبود و قطع آب شرب در برخی از روستاهای سیستان نیز نمود خاصی پیدا می کند , گاها فکر می شد که شاید شیطنت های رسانه ای باشد , اما  وقتی به عمق داستان نگاه می کنیم متوجه  می شویم که نه تنها شیطنت رسانه ای نیست , بلکه رسانه ها در پوشش آن کوتاهی نیز کرده اند.

این روزها اما بحران کم آبی و بی آبی برای مردم روزه دار شهرستان هیرمند و بخصوص روستاییان شمال این شهرستان بیش از هر زمان دیگری در رسانه های کشور منتشر شده و بدان توجه شده است  , مطلبی خطاب به مدیران مربوطه نوشته شده اما  کوچکترین عکس العملی از سوی آنان صورت نگرفت , که موجب شد مجدد چند خطی را مزاحم استاندار سیستان و بلوچستان شویم.

1435559934303_3

 

جناب مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان , هیچ توجه کرده اید که  در دو سال گذشته و خصوصا در یکسال جاری که مشخص بود این مشکل در تابستان بوجود خواهد آمد هیچگونه عملکرد مثبتی از عزیزان مسئول جهت حل مشکل بی آبی روستاییان شمال سیستان , دیده نشده و حال مردم  باید در این گرمای طاقت فرسا آب را با گالن به منازل خود برده و مصرف کنند , آنهم آبی برای زنده ماندن , نه آبی برای خنک شدن  کولرهای منازل.

پیش ازاین اگر برای روشن بودن کولر آب از قبض برق آن وحشت داشته اند , امروز باید از نبود آب آن نیز وحشت کنند.

 

آیا دو سال برای حل این مشکل کافی نیست ؟

سوال این است که ایا دو سال برای حل این مشکل کافی نیست ؟ بیاد دارم سال گذشته در جلسه ستاد بحران مردادماه 93 که در فرمانداری زابل تشکیل شد , چاری مدیر وقت آبفا روستایی در جلسه خطاب به شما گفت : …..میلیارد اعتبار بدهید تا این مشکل را بطور کامل و کمتر از شش ماه حل کنیم , متاسفانه در آن برهه به گفته این عزیز هیچ توجهی نشد و گویا در آن روز زمانی که وی صحبت می کرد شما و مشاورانتان تنها در فکر تغییر وی و اینکه چه کسی جانشین وی باید بشود بودید , که حال این مشکل پس از ده ماه به قوت خود باقیست , مشکلی که وی برای آن راه حلی شش ماهه داشت در صورت تامین اعتبار !!

images

 

سیرآبی مردم زاهدان و شهر نو از چاه نیمه سیستان و بی آبی مردم سیستان !

چگونه می شود باور کرد چاه نیمه های سیستان , تاکید می کنم چاه نیمه های سیستان بتواند با دو خط لوله زاهدان را و با یک خط لوله شهر نو افغانستان را آب بدهد , اما مردمان خود این دیار در رنج بی آبی بسر ببرند ؟

آیا شده از مدیر آبفا توضیحی بخواهید که چرا این مشکل حل نشده و مشکل چیست که مشکل لاینحل بنظر می رسد ؟ نکند بازهم دچار کمبود اعتبار برای حل مشکلات سیستان کهن شده ایم و یا زبانمان لال اینهم نتیجه عملکرد بد دولت گذشته است و برای اینکه درس عبرت مردم شود که چرا به احمدی نزاد رای داده اند از حل آن سر باز می زنید ؟ و شاید هم به تحریم ها مربوط می شود , تحریم های که خدای را شکر ان شالله در چند روز آینده برطرف شود تا از این دست بهانه ها وجود نداشته باشد ؟

 

از اتاقهای خنک خارج شوید تا درد مردم را حس کنید

درک این سختی و این رنج برای شما و دیگر مدیران پشت میزنشین شما سخت و دشوار است , شما اگر فرصت نمی کنید حداقل به مدیران ستاد بحران استانداری و یا آبفا روستایی توصیه بفرمائید درهمین شرایط درمحل حاضر شوند و نصف روزی را درکنار این مردم بگذرانند تا شاید از درد بخوبی مطلع شده و بالاخره پس از دو سال فکر چاره باشند

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه