ریزش دیوار مدرسه خشتی و گلی در بندر چابهار !!!

 • کد خبر : 23181
 • ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۰:۱۷
ریزش دیوار مدرسه خشتی و گلی در بندر چابهار !!!

گندمــ پرس : وقتی نام چابهار به گوش می رسد , بی گمان همگان از توسعه و امکانات عالی , اشتغال و شرایط مناسب کار , تحصیل وزندگی یاد خواهند کرد. اما گویا این شهر نیز آنطور که باید و شاید در بسیاری موارد رشد قابل توجهی نداشته و در برخی شاخصه ها همچون نوسازی […]

گندمــ پرس : وقتی نام چابهار به گوش می رسد , بی گمان همگان از توسعه و امکانات عالی , اشتغال و شرایط مناسب کار , تحصیل وزندگی یاد خواهند کرد.

اما گویا این شهر نیز آنطور که باید و شاید در بسیاری موارد رشد قابل توجهی نداشته و در برخی شاخصه ها همچون نوسازی مدارس قدیمی از برخی روستاهای کشور و استان عقب مانده تر است.

بدون شک این مساله یعنی وجود مدارس قدیمی , آنهم بصورتی که ساختمان آن بصورت مخروبه درآمده باشد برای شهری مانند چابهار نه تنها پسندیده نیست , بلکه نشان از کم کاری دولتمران دراین خصوص دارد.

درهمین رابطه یکی از وبسایتهای محلی جنوب استان با انتشار گزارشی شرایط نامطلوب یکی از مدارس دخترانه شهرستان چابهار را به تصویر کشیده است , که اگر چه آنچه می خوانیم در باورمان نمی گنجد , اما واقعیاتیست که در شهر بندری چابهار وجود دارد و قبل از انتشار این گزارش نیز بنظر می رسد که آنان که باید بیدار باشند , خود را به خواب زده اند که امیدواریم با این گزارش تلنگری هرچند کوچک دراین گرامیان ایجاد شود.

 

IMG-20150415-WA0018

 

به گزارش گندمــ پرس به نقل از بلوچ پرس ،  متاسفانه باخبر شدیم؛ صبح امروز زمانی که دانش آموزان دوره اول دبیرستان سمیه شهرستان چابهار که در مراسم صبحگاهی حضور داشتند شاهد فرو ریختن دیوار یکی از کلاسهای درس باشند که این حادثه با ترس و وحشت شدید دانش آموزان همراه بود خوشبختانه این حادثه صدمه جانی برای کسی در بر نداشت ولی اگر فقط چند دقیقه بعد زمانی که دانش آموزان در کلاس درس می رفتند این اتفاق می افتاد معلوم نبود که چه بر سر این دانش آموزان معصوم و معلمان می آمد.

طبق گزارش های رسیده این مدرسه از قدیمی ترین مدارس چابهار است که می توان به عنوان آثار باستانی از آن یاد کرد یک مدرسه قدیمی در قدیمی ترین محله چابهار با دیوارهایی گلی و ترک خورده که فقط چند بار مرمت و بازسازی شده ولی خشت های آن را توان قامت آرایی به عنوان دیوار و سقف نیست و مثل حادثه امروز باز هم ممکن است حوادثی از این دست پیش بیاید.

طبق کفته اولیای بعضی از دانش آموزان و همچنین معلمان بارها در باره فرو ریختن دیوارها و سقف گزارشهایی به آموزش و پرورش ارائه شده است ولی رسیدگی جدی صورت نگرفته است وضعیت بد ساختمان مدرسه باعث شده که معلمان و دانش آموزان از بدو ورود تا لحظه خروج از مدرسه تمام فکر و مشغله ذهنی شان این باشد به سلامت از آنجا خارج شوند و به آغوش خانواده باز گردند.
این حوادث باعث خدشه دار شدن چهره شهر در اذهان عمومی خواهد شد همانطور که طی دو سال گذشته حوادثی دلخراش در دبیرستان دانشگاه چابهار اتفاق افتاد و چند تن از دانش آموزان نخبه جان خود را از دست دادند.

می طلبد آموزش و پرورش بیشترین تلاش خود را در عرصه امنیت عمرانی مدارس که از اولین نیازها برای آموزش می باشند داشته باشد تا دیگر شاهد حوادثی مشابه نباشیم.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=23181

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
 1. جناب دهمرده عزیز یک انتقاد دوستانه نسبت به سایت شهر گندم دارم امیدوارم دلگیر نشید. اخبار شما به روز نیست خیلی ها خبر سوخته تلقی میشه. از کنار برخی خبرها هم به لحاظ ملاحظات سیاسی به راحتی میگذرید مثل تجمع امروز فرهنگیان. به هر حال سایت قبلی شما یعنی گندم پرس خیلی سرامدتر نسبت به فعلی بود. دوست نداشتی پیام مرا چاپ نکن ولی خودت حتما یه تجدیدنظری در مورد اخبار درج شده داشته باش مخاطبان قدیمی خودت رو ممکنه از دست بدهی. به امید موفقیت روز افزون شما و همکاران ساعی شما

 2. به نام خدا
  با سلام
  آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان لطفا پیگیری کنید .
  شهرگندم لطفا پیگیری کنید .