گندمــــ پرس : حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: خواسته‌ی قطعی ما عمل به تعهد و مسئولیت تامین امنیت ضیوف الرحمن است. ١٣٩۴/۶/٢٧     حَجّ یکـی از مهـم‌ترین فــروع دین اسـلام است. مسلمانان هرسال با داشتن شرایطی مکلف‌ می شوند در دهه اول ماه ذی‌الحجه به مسجد الحرام در شهر مکه درعربستان سعودی رفته و مجموعه‌ای از اعمال را به‌جـا آورنـد و در روز عید قـربان مناسـک حـج […]

گندمــــ پرس : حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: خواسته‌ی قطعی ما عمل به تعهد و مسئولیت تامین امنیت ضیوف الرحمن است. ١٣٩۴/۶/٢٧

 

 

حَجّ یکـی از مهـم‌ترین فــروع دین اسـلام است. مسلمانان هرسال با داشتن شرایطی مکلف‌ می شوند در دهه اول ماه ذی‌الحجه به مسجد الحرام در شهر مکه درعربستان سعودی رفته و مجموعه‌ای از اعمال را به‌جـا آورنـد و در روز عید قـربان مناسـک حـج را به پایان برسانند اما حج 94 با دیگر سالها فـرق داشت ،فـرقـی از جنس به خـاک و خـون کشیده شدن مسلمـانان.

 

 

بیستم شهریور ماه امسال بود که خبر سقوط جرثقیل در مسجد الحرام و کشته و زخمی شدن دهها تن از حجاج، ناگهان تمام دنیا بالاخص کشور های اسلامی را در بر گرفت،سانحه ای که هنوز سوالهای بسیاری درباره عمدی و یا سهوی بودن آن بی جواب مانده است.

 

 

چند هفته پیش بود که “مجتهـد” (کاربر معروف توئیتر که به افشای رازهای خاندان حـاکم معروف است ) فاش کرد که : “محمد بن سلمان” – پسر پادشاه و جانشین ولیعهد- می کوشد شرکت بن لادن را کنار بزند و امور تمامی طرح های توسعه حرمین شریفین در مکه و مدینه منوره را به دست گــیرد.

 

 

از آنجایی چرثقیلی که به درون مسجدالحرام سقوط کرد مربوط به شرکت بن لادن بوده و پس از این حادثه شرکت بن لادن ممنوع الفعالیت شده است،این سوال به طور جدی پیش می آید آیا این حادثه عمدی بوده یا نه؟

 

سوالهایی از این دست که هرکدام بی لیاقتی ، سوء مدیریت و عدم توانایی رژیم آل سعود را در اداره امور حج به اثبات می رساند. بعد از گذشت چند روز از این حادثه و در حالی که مسلمانان جهان اندوهگین این سانحه بودند به ناگاه فاجعه ای رخ که در تاریخ حج بی سابقه بود.

 

 

حادثه ای که درست در روز عید قربان و روزی که اعمال زائرین به پایان می رسید کام جهانیان را تلخ کرد و عید مسلمانان را به عزا تبدیل کرد، حادثه ای که هزاران کشته و زخمی داشت و زائرین ایرانی نیز از این فاجعه در امان نبودند.

 

حادثه ای که به گفته رئیس سـازمان حج و زیارت از این قرار بود : “در اولین روز از برگـزاری مـراسم رمی جمـرات که زائـران از تمام کشورها به سوی محل برگزاری مناسک می‌روند، در ساعت 9 صبح اعلام شد که دو مسیر را بسته‌اند و زائران تنها از سه مسیر می‌توانند به رمی جمرات بروند، به همین دلیل و با توجه به ازدحام زیاد و تحت فشار قرار گـرفتن مردم، شاهـد فاجعه‌ای تلخ و ناگـوار بودیم.”

 

 

 

این دومین حادثه ی مشکوک در حج امثال بود که باعث قتل عام مسلمانان شد بعد از این حادثه این سوال پیش میاید که چرا نیروهای امنیتی عربستان علی رغم مشاهده ازدحام جمعیت کاری برای مسدود کردن مسیر انجام ندادند؟

 

 

رمی جمرات یکی از مهمترین اعمال حج هست که با توجه به در آن زائرین با پرتاب سنگریزه به جمره که نماد شیطان است، آنرا از خود دور میکنند، افراد باید در این محل با رمی جمره و انداختن سنگ بر شیطان ظاهر، شیطان درون را نیز سرکوب کنند تا از شیطان پیروی نکند.

 

 

رژیم آل سعود خود شیطانیست که درمیان کشور های اسلامی حضور دارد و باعث تفرقه و کشتار مسلمین است لذا به همه ملت های اسـلامی توصیه میکنیم که عـلاوه بر رمـی جمرات، سنگـهای خــود را به سمت حکام سعودی پرتاب کنند و آنها را به زیر بکشند.

 

 

رژیم خائن و بی کفایت آل سعود که با همکاری آمریکا و اسرائیل و همچنین پرورش تروریستهای وحشی و تکفیری باعث به خاک و خون کشیدن مردم یمن در روز عید قربان شد رژیمی که ادعای اداره ی حرمین شریفین را داشته اما از طرفی مسلمان کشی و کودک کشی و تجاوز به کشور مسلمان یمن را با کمک استکبار و غرب آغاز کرد .

 

 

با این اوصاف به این نتیجه میرسیم که دولت عربستان توانایی اداره امور حج را ندارد و این گونه حوادث ناشی از بی لیاقتی رژیم خائن آل سعود و نیروهای امنیتی آن است. لذا ما انتظار داریم که اداره امور و مناسک حج توسط شورایی از کشورهای اسلامی انجام شود زیرا که حج یک کنگره بین المللی است پس اداره آن نیز باید بین المللی باشد و از تمام مسئولین کشور،سازمان حج و زیارت و علی الخصوص رسانه ها تقاضا میکنیم که این خواسته ی به حق مسلمانان را تا رسیدن به آن پیگیری و مطالبه کنند.

 

 

حــامــد ســالاری

 

دبیر سرویس سیاسی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه