تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ Thursday, 19 May , 2022

روابط عمومی ها بازوی توانمند مدیران هستند

  • کد خبر : 21783
  • ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۰:۱۷
روابط عمومی ها بازوی توانمند مدیران هستند

گندمــ پرس : معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل گفت: متاسفانه در برخی از ادارات انتظارات مدیران از روابط عمومی سطحی و در حد عکس گرفتن و درج اخبار بر روی برد است در حالیکه روابط عمومی بازوی توانمند، پرتحرک و مشاور قوی برای سازمان و مدیر است به گزارش گندمــ […]

گندمــ پرس : معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل گفت: متاسفانه در برخی از ادارات انتظارات مدیران از روابط عمومی سطحی و در حد عکس گرفتن و درج اخبار بر روی برد است در حالیکه روابط عمومی بازوی توانمند، پرتحرک و مشاور قوی برای سازمان و مدیر است

به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا هوشنگ ناظری روزدوشنبه در گردهمایی مسوولان روابط عمومی ادارات زابل در فرمانداری این شهرستان افزود: روابط عمومی کار تخصصی، حایز اهمیت و در ساختار تشکیلاتی مستقیم با مدیر سازمان در ارتباط است.

وی اظهار داشت: زمانی سازمان در جهت برنامه ها و اهداف خود موفق است که از روابط عمومی قوی برخوردار باشد.

فرماندار شهرستان ویژه زابل با بیان اینکه شریان اصلی یک سازمان روابط عمومی است گفت: هیچ انتقاد و اعتراضی از سوی مردم نباید بدون پاسخ بماند و نقش روابط عمومی در انتقال آن به مدیر و سازمان پررنگ دیده می شود.

وی ارتباط با مردم، رسانه ها، دستگاههای اجرایی، نحوه پیگیری مصوبات جلسه، برگزاری جلسات را از جمله وظایف روابط عمومی برشمرد.

ناظری اضافه کرد: به روز بودن، ایجاد تحرک، جریان سازی، ارتباط با دیگر سازمان ها و هنر کاهش مسایل اجتماعی از دیگر وظایف روابط عمومی است.

DSC00132

وی با بیان اینکه هیچ چیزی نباید از دید تیزبین روابط عمومی پنهان بماند اظهار کرد: مسوولان و کارشناسان روابط عمومی ادارات باید همواره با رصد رسانه های نوشتاری، دیداری و شنیداری مطالب و مسائل روز را به صورت دسته بندی به مدیر سازمان ارایه کنند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان آموزش های مستمر ضمن کار برای روابط عمومی را مورد تاکید قرار داد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زابل نیز در این نشست گفت: مشکل اصلی روابط عمومی ادارات عدم شناخت از جایگاه و اهمیت آن است در صورتیکه روابط عمومی پل ارتباطی مردم با سازمان و کارمندان با مدیر و بر عکس است.

‘محمود فرخزاد’ از مدیران روابط عمومی خواست در آیین های ملی و مذهبی با یکدیگر هماهنگی داشته باشند و نشست های مستمر برای تبادل تجربیات و نظرات برگزار کنند.

‘یونس دهمرده’ کارشناس روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب زابل راه اندازی سایت برای ادارات با حداقل هزینه را یکی از نیازهای ضروری هر اداره دانست و گفت: یکی از مشکلات موجود روابط عمومی های زابل کمبود اعتبارات مالی است که برای پویایی روابط عمومی نیاز به بودجه اختصاصی است.

کارشناس مسوول روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان در این گردهمایی اظهار داشت: یکی از مشکلات اصلی روابط عمومی ادارات عدم درک درست و قبول نداشتن آن از سوی برخی مدیران است که در این زمینه مسوولان و کارشناسان روابط عمومی موظف به نشان دادن ظرفیت و جایگاه روابط عمومی به مدیر هستند.

دکتر ‘امان الله تمنده رو’ افزود: زمانی که روابط عمومی ها قوی وارد عرصه کار شوند مدیران به آنها نیاز پیدا می کنند و روابط عمومی چشم، گوش و بازوی اجرایی توانمند اداره و مدیر می شود.

وی گفت: با پیشرفت فناوری امروز شبکه های اجتماعی فراگیر شده که نیاز است روابط عمومی ادارات گروهی در این شبکه ها ایجاد و مطالب آموزنده و تجربیات خود را در کار به اشتراک گذارند.

کارشناس مسوول روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: عصر اطلاع رسانی یک طرفه به پایان رسیده و مردم دوست دارند دولت بیشتر شنونده باشد.

تمنده رو پیشنهاد کرد: شورای هماهنگی روابط عمومی ادارات به صورت مستمر و خودجوش تشکیل شود.

وی با بیان اینکه روابط عمومی ها باید از مناسبتی کار کردن و روز مرگی اجتناب کنند گفت: مدیران روابط عمومی با برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت اهداف سازمان را به خوبی سوق دهند

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=21783
  • دیدگاه‌ها برای روابط عمومی ها بازوی توانمند مدیران هستند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.