تاریخ : شنبه, ۲۹ مرداد , ۱۴۰۱ Saturday, 20 August , 2022

رمز توسعه پایدار در سیستان

  • کد خبر : 43802
  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
رمز توسعه پایدار در سیستان

گندم خبر: سلام برسیستان، سلام بر سیستانی که کوچه پس کوچه های غبار آلودش عطر شهادت می دهد.    به راستی رمز توسعه پایدار درسیستان چیست؟ وظیفه نخبگان در قبال مردم سیستان چیست؟ و دهها سوال دیگر که نه تنها ذهن نگارنده بلکه تمامی شهروندان این استان را به خود مشغول کرده است.    به […]

گندم خبر: سلام برسیستان، سلام بر سیستانی که کوچه پس کوچه های غبار آلودش عطر شهادت می دهد. 

 

به راستی رمز توسعه پایدار درسیستان چیست؟ وظیفه نخبگان در قبال مردم سیستان چیست؟ و دهها سوال دیگر که نه تنها ذهن نگارنده بلکه تمامی شهروندان این استان را به خود مشغول کرده است. 

 

به نظر می رسد که مشکل سیستان دستان ناپاکی است که به غیر از منفعت خود به چیز دیگری نمی اندیشند.

 

اگر مدیریت سیستان در دستان جوانانی پر توان و تلاشگر که به جز خدمت به مردم دغدغه دیگری ندارند سپرده شود. ما شاهد سیستانی آباد خواهیم بود سیستان علاوه بر نخبگانی دلسوز به نیروهای جهادگر و پرتلاش نیازمند است. 
سیستانی که مانند حلقه انگشتری که نگینش بلوچستان است، چه فارس چه بلوچ، چه شیعه چه سنی در قبالش وظیفه دارند و به آبادانی اش می اندیشدند  چرا که نگین با انگشتر زیبا است.

 

به نظر می رسد یکی از راه های توسعه سیستان خط ریلی چابهار به سیستان است که در زمان حکومت پهلوی اول بر اساس گواهی اسناد مرکز اسناد ملی ایران به دلیل کارشکنی انگلیسی ها علیرغم تلاش دولت مردان ایرانی جهت اتصال راه آهن نوشکی، میرجاوه، زاهدان به سیستان ناکام ماند ضرورت توسعه سیستان از طریق خط ریلی در آن زمان درک شده بود. 

 

مرز برای سیستان نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی نظیر برای مردم آن است که اگر زیر ساخت های توسعه پایدار در سیستان فراهم شود و سرمایه گذاری لازم صورت پذیرد. با یک مدیریت صحیح می توان آن را به نعمت تبدیل کرد. 

 

به امید سیستانی آباد و سرفراز
به قلم؛ علی نادریان 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43802
  • دیدگاه‌ها برای رمز توسعه پایدار در سیستان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.