گــنــدمـــ پــرس : در ضلـع غـربی خیابان هـامون و خیابان منتهی به قبرستان جدید ، پس از گذشت دو هفته از بارندگی پاییزه ی زابل، دریاچه ای مصنوعی از جنس آبهای سطحی ایجاد شده است.     در کنار دریاچه مذبور رشته کوهی از جنس خاک نیز بعنوان سرعت گیر با شمایلی منحصر به فرد […]

گــنــدمـــ پــرس : در ضلـع غـربی خیابان هـامون و خیابان منتهی به قبرستان جدید ، پس از گذشت دو هفته از بارندگی پاییزه ی زابل، دریاچه ای مصنوعی از جنس آبهای سطحی ایجاد شده است.

 

۲۰۱۵۱۲۰۳_۱۱۰۷۲۴

 

در کنار دریاچه مذبور رشته کوهی از جنس خاک نیز بعنوان سرعت گیر با شمایلی منحصر به فرد و خاص که فقط در زابل دیده می شود ایجاد شده که این نوع از عوارض غیر طبیعی به منطقه جذابیتی خاص و بی نظیر بخشیده است.

 

۲۰۱۵۱۲۰۳_۱۱۰۶۴۳

 

خیابان مذبور که طولی حدود یک کیلومتر دارد، در دورهای مختلف تاریخی و بالاخص عصر آسفالت 1 و 2 از نهضت آسفالت نیز بی بهره ماند است، تا اهالی روستای حیدر آباد و کسانی که اواخر هفته جهت زیارت اهل قبور از این خیابان جهت عبور و مرور استفاده می کنند هنگام رفت و آمد از مناظر غیر طبیعی ایجاد شده از جمله رشته کوه دو منظوره ی ایجاد شده با قابلیت تبدیل به سرعت گیر و دریاچه ی مصنوعی ایجاد شده بدلیل ضعف مدیریت آبهای سطحی بی نصیب نمانند.

 

۲۰۱۵۱۲۰۳_۱۱۰۶۲۷

 

جواد قنبری

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه