شهرگندمـــــ : سال آینده در چنین روزهای فضای عمومی کشور کاملا سیاسی و انتخاباتی خواهد بود و کاندیداها از طیفها , جناح ها و گروهها سعی در جلب رضایت مردم را دارند تا بتوانند بر کرسی سبز مجلس شورای اسلامی تکیه زنند , در سیستان نیز بی شک از مدتها قبل و طبق گواه تاریخ […]

شهرگندمـــــ : سال آینده در چنین روزهای فضای عمومی کشور کاملا سیاسی و انتخاباتی خواهد بود و کاندیداها از طیفها , جناح ها و گروهها سعی در جلب رضایت مردم را دارند تا بتوانند بر کرسی سبز مجلس شورای اسلامی تکیه زنند , در سیستان نیز بی شک از مدتها قبل و طبق گواه تاریخ این نگاه از ابتدای سال 94 شروع خواهد شد و حرکتهایی جهت بدست آوردن دل مردم از سوی بسیاری مشاهده خواهیم کرد.

بله حرکتهای جهت رسیدن به مجلس شورای اسلامی ,  با بزرگان کشور , رئیس جمهور , معاونین رئیس جمهور , وزرا , معاونین وزرا , نمایندگان دیگر شهرها و در برخی اوقات مدیران کل و در برخی اوقات نیز با روسای ادارات شهرستانی باید دست و پنجه نرم کنند.

شاید همه با این مسائل از دور یا نزدیک آشنایی داشته باشیم و گهگاهی دیده باشیم که نماینده بدلیل منافع مردم جوزه انتخابیه خود با افرادی که نام برده شد دست و پنجه نرم میکند.

برای مثال در بحث ورزش بی شک از نماینده انتظار است که پس از استماع گزارشات ورزشکاران و مسئولین ورزش شهرستان و استان , مشکلات را به گوش وزیر و یا حداقل معاونین وی برساند و راه چاره ای بیاندیشد , و اگر وزیر و معاونینش نشد , به مدیرکل و اگر مدیرکل نشد به رئیس اداره , اما دیگر پایین تر از این رفتن و حتی دخالت کردن در بحث جابجایی روسای هیاتهای ورزشی و حتی فراتر از آن دخالت در نحوه اداره هیات ورزشی , چیزی جز کم شدن قداست و جایگاه قداست نماینده , هیچ منفعتی نه برای وی و نه برای ورزش و ورزشکاران ندارد .

متاسفانه روندی که بیان شد امروزه از سوی نمایندگان ما در بحث ورزش زابل و هیات فوتبال شهرستان دیده میشود که جای تاسف است.

در همین راستا حسینعلی کشته گر ( سیستان ورزش) از اهالی قدیمی فرهنگ و ورزش سیستان ,  طی یادداشتی به این مساله پرداخته است که خواندنش خالی از لطف نیست : با توجه به موفقیت ها و نتایج چشمگیر هیئت فوتبال شهرستان زابل در زمان روی کار آمدن آقای نعمت اله دهمرده ئی و مشکلات اخیر که برای هیاُت فوتبال درست شد،با درایت و همراهی مسئولین شهرستان و استانی آقای دهمرده ئی کما فی السابق در این سمت ابقا و ماندنی شدند.

ورزش و زمین ورزش قداست دارد،همه ی کسانی که به نوعی ورزشکار و یا با ورزش سر و کار دارند و بخصوص با فوتبال آشنایی دارند،به خوبی می دانند که چه کسانی برای ورزش و فوتبال آنها زحمت می کشند و کارنامه هر شخص و گروهش برای همه مشخص است.منکر کار توسط افرادی که در گذشته بر مسند کار بودند نیستیم و خدای نکرده بی احترامی به شخص یا گروه خاصی تلقی نشود،دست همه ی کسانی که برای ورزش و فوتبال این شهر عرق ریخته اند و زحمت کشیده اند را می بوسیم،اما این روزها ورزش و فوتبال محل تاخت و تاز افرادی نااهل از جنس ورزش و فوتبال شده،سیاسیونی که برای ماندنشان در خانه ملت ،دست به هر کاری می زنند،از حالا ،شاید هم خیلی وقت جلوتر ، به جای اینکه به فکر کار و تلاش برای مردم و آینده ی سیستان و سیستانی باشند ،به فکر جابجا کردن افراد و مهره ها هستند ، به فکر ستادهای انتخاباتی که بیشتر در دید و در محل هایی باشد که بنر ها و تابلوهای بزرگتری را در آنجا بشود علم کرد.

از خدا بترسید،چه کار فرهنگی،اقتصادی،ورزشی و …. برای رشد و پیشرفت سیستان و سیستانی انجام داده اید،جز این که هر موقع دوربین طرف شما می آید دو دست خود را بالا می برید و خودتان را نمایش می دهید.

جوانان بیکار سیستانی هر روز بیشتر از روز قبل می شوند،شمار معتادین و گونی به پشت ها روز به روز بیشتر و بیشتر می شود.

کدام کارخانه ،کدام مرکز فرهنگی و پژوهشی و کدام یک از وعده هایی را که داده اید عمل کرده اید،یک بازنگری بکنید.

حال گروهی جوان ،مدیریت هیئت فوتبال را از تیرماه سال گذشته در دست گرفته اند که من خلاصه ای از کارها و برنامه های این گروه را به ریاست نعمت اله دهمرده ئی برای روشن شدن اذهان عمومی و تمامی حضرات مسئول بیان می کنم و هر هیئتی که در گذشته این همه فعالیت و کار انجام داده ،بسم الله بیاید و تمام کارها و فعالیت هایش را برایمان بیان کند.

هیئت فوتبال شهرستان زابل در تاریخ ۱۲ / ۴ / ۹۲ با انتخاب نعمت اله دهمرده ئی به عنوان رئیس هیئت،پس از گذشت ۴ روز مسابقات فوتسال جام رمضان را با شرکت ۶۴ تیم به مدت یک ماه برگزار و با مراسم پایانی با شکوه و سازماندهی مناسب شب خاطره انگیزی را برای جوانان و همه ی ما در فینال جام رمضان زابل بجا گذاشت.

پس از پایان مسابقات جام رمضان با تصمیم اعضای هیئت فوتبال اقدام به تشکیل تیم منتخب فوتبال زابل نمود و در مسابقات سال ۱۳۹۲ لیگ برتر فوتبال استان در بهمن ۱۳۹۲ موفق به کسب عنوان قهرمانی استان و مجوز حضور در لیگ دسته سوم فوتبال کشور را به دست آورد.

پس از این قهرمانی با برگزاری مسابقات فوتبال دسته یک و جام حذفی فوتبال شهرستان و جام های فوتسال مهر و فجر و جوانان در سال ۹۲ و برگزاری جام شعبان – رمضان ۱۳۹۳ وارد مرحله آماده سازی تیم منتخب فوتبال زابل برای شرکت در لیگ دسته سوم کشور شد،که در نهایت با کسب ۳ پیروزی و ۱ تساوی و ۴ باخت به کار خود پایان داد و با کسب تجربه شرکت در این مسابقات که پس از گذشت ۱۰ سال اتفاق افتاد،در سال آینده انتظار می رود با حمایت های مادی و معنوی بیشتر مسئولین حضور مقتدرانه و قوی تری را در مسابقات لیگ دسته سوم کشور داشته باشیم.

مهمترین فعالیت های هیئت فوتبال طی یکسال و نیم :

۱ – برگزاری جام رمضان ۹۲ تعداد تیم ۶۴ تیم

۲ – فوتسال جام مهر ۹۲ با حضور ۱۶ تیم

۳ – برگزاری سوپر جام فوتبال زابل بین دو تیم شاهین و تکاور

۴ – فوتبال دسته یک زابل با ۱۱ تیم

۵ – فوتسال جام فجر ۹۲ با حضور ۳۲ تیم

۶ – فوتسال جوانان با شرکت ۱۲ تیم

۷ – حضور تیم منتخب فوتبال زابل در لیگ برتر استان و کسب مقام قهرمانی استان سال ۹۲

۸ – اعزام تیم های نوجوانان و جوانان زابل در مسابقات استانی سال ۹۲

۹ – حضور تیم شاهین و بنجار در لیگ دسته یک فوتبال استان و صعود شاهین به لیگ برتر استان

۱۰ – فوتسال جام رمضان زابل سال ۹۳ با ۴۸ تیم شرکت کننده

۱۱ – حضور تیم منتخب فوتبال زابل در لیگ دسته سوم فوتبال کشور و انجام ۹ مسابقه و کسب ۱۰ امتیاز برای اولین بار

۱۲ – برگزاری فوتبال چهارجانبه جوانان زابل ۹۳

۱۳ – برگزاری مسابقات فوتبال جوانان زابل با شرکت ۷ تیم در آذرماه ۹۳

۱۴ – برگزاری مسابقات فوتبال نوجوانان زابل با شرکت ۴ تیم در آذرماه ۹۳

۱۵ – تهیه تقویم مسابقات فوتبال زابل از جام فجر ۹۳ تا جام رمضان سال ۹۴

۱۶ – حضور تیم شاهین در لیگ برتر فوتبال استان ۹۳ و حضور تیم بنجار در لیگ یک استان ۹۳ به عنوان نماینده فوتبال زابل

۱۷ – قهرمانی تیم فوتسال پرسپولیس زابل(همان پرسپولیسک خودمون،یعنی با پاهای برهنه و دست خالی) در لیگ فوتسال استان سال ۹۳

۱۸ – قهرمانی در ۳ دوره ( لیگ برتر استان – لیگ دسته یک استان – لیگ برتر فوتسال استان )

۱۹ – برگزاری مسابقات فوتبال دانش آموزی با همکاری آموزش و پرورش زابل بعد از ۱۵ سال،که این مسابقات امسال هم انجام خواهد شد و برنامه ریزی شده است.

۲۰ – تجهیز دفتر هیئت فوتبال ، رختکن ، احیائ زمین چمن استادیوم

و ……………

با اینهمه باز هم می گوییم کم است و هر چه برای ورزش و جوانان این منطقه زحمت بکشیم باز هم کم است .

دیگر قضاوت با شما عزیزان و سروران.

لطفا پیغام و نظر بدهید . از همراهی و همکاری شما عزیزان متشکر و سپاسگذارم.

یادداشت : حسینعلی کشته گر ــ سیستان ورزش

1389563706_2853_5bb5879cce

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه