تاریخ : پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 1 June , 2023

رد پای نمایندگان در تغییر روسای هیاتهای ورزشی !!!

 • کد خبر : 19743
 • ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۲:۱۳
رد پای نمایندگان در تغییر روسای هیاتهای ورزشی !!!

شهرگندمـــــ : سال آینده در چنین روزهای فضای عمومی کشور کاملا سیاسی و انتخاباتی خواهد بود و کاندیداها از طیفها , جناح ها و گروهها سعی در جلب رضایت مردم را دارند تا بتوانند بر کرسی سبز مجلس شورای اسلامی تکیه زنند , در سیستان نیز بی شک از مدتها قبل و طبق گواه تاریخ […]

شهرگندمـــــ : سال آینده در چنین روزهای فضای عمومی کشور کاملا سیاسی و انتخاباتی خواهد بود و کاندیداها از طیفها , جناح ها و گروهها سعی در جلب رضایت مردم را دارند تا بتوانند بر کرسی سبز مجلس شورای اسلامی تکیه زنند , در سیستان نیز بی شک از مدتها قبل و طبق گواه تاریخ این نگاه از ابتدای سال 94 شروع خواهد شد و حرکتهایی جهت بدست آوردن دل مردم از سوی بسیاری مشاهده خواهیم کرد.

بله حرکتهای جهت رسیدن به مجلس شورای اسلامی ,  با بزرگان کشور , رئیس جمهور , معاونین رئیس جمهور , وزرا , معاونین وزرا , نمایندگان دیگر شهرها و در برخی اوقات مدیران کل و در برخی اوقات نیز با روسای ادارات شهرستانی باید دست و پنجه نرم کنند.

شاید همه با این مسائل از دور یا نزدیک آشنایی داشته باشیم و گهگاهی دیده باشیم که نماینده بدلیل منافع مردم جوزه انتخابیه خود با افرادی که نام برده شد دست و پنجه نرم میکند.

برای مثال در بحث ورزش بی شک از نماینده انتظار است که پس از استماع گزارشات ورزشکاران و مسئولین ورزش شهرستان و استان , مشکلات را به گوش وزیر و یا حداقل معاونین وی برساند و راه چاره ای بیاندیشد , و اگر وزیر و معاونینش نشد , به مدیرکل و اگر مدیرکل نشد به رئیس اداره , اما دیگر پایین تر از این رفتن و حتی دخالت کردن در بحث جابجایی روسای هیاتهای ورزشی و حتی فراتر از آن دخالت در نحوه اداره هیات ورزشی , چیزی جز کم شدن قداست و جایگاه قداست نماینده , هیچ منفعتی نه برای وی و نه برای ورزش و ورزشکاران ندارد .

متاسفانه روندی که بیان شد امروزه از سوی نمایندگان ما در بحث ورزش زابل و هیات فوتبال شهرستان دیده میشود که جای تاسف است.

در همین راستا حسینعلی کشته گر ( سیستان ورزش) از اهالی قدیمی فرهنگ و ورزش سیستان ,  طی یادداشتی به این مساله پرداخته است که خواندنش خالی از لطف نیست : با توجه به موفقیت ها و نتایج چشمگیر هیئت فوتبال شهرستان زابل در زمان روی کار آمدن آقای نعمت اله دهمرده ئی و مشکلات اخیر که برای هیاُت فوتبال درست شد،با درایت و همراهی مسئولین شهرستان و استانی آقای دهمرده ئی کما فی السابق در این سمت ابقا و ماندنی شدند.

ورزش و زمین ورزش قداست دارد،همه ی کسانی که به نوعی ورزشکار و یا با ورزش سر و کار دارند و بخصوص با فوتبال آشنایی دارند،به خوبی می دانند که چه کسانی برای ورزش و فوتبال آنها زحمت می کشند و کارنامه هر شخص و گروهش برای همه مشخص است.منکر کار توسط افرادی که در گذشته بر مسند کار بودند نیستیم و خدای نکرده بی احترامی به شخص یا گروه خاصی تلقی نشود،دست همه ی کسانی که برای ورزش و فوتبال این شهر عرق ریخته اند و زحمت کشیده اند را می بوسیم،اما این روزها ورزش و فوتبال محل تاخت و تاز افرادی نااهل از جنس ورزش و فوتبال شده،سیاسیونی که برای ماندنشان در خانه ملت ،دست به هر کاری می زنند،از حالا ،شاید هم خیلی وقت جلوتر ، به جای اینکه به فکر کار و تلاش برای مردم و آینده ی سیستان و سیستانی باشند ،به فکر جابجا کردن افراد و مهره ها هستند ، به فکر ستادهای انتخاباتی که بیشتر در دید و در محل هایی باشد که بنر ها و تابلوهای بزرگتری را در آنجا بشود علم کرد.

از خدا بترسید،چه کار فرهنگی،اقتصادی،ورزشی و …. برای رشد و پیشرفت سیستان و سیستانی انجام داده اید،جز این که هر موقع دوربین طرف شما می آید دو دست خود را بالا می برید و خودتان را نمایش می دهید.

جوانان بیکار سیستانی هر روز بیشتر از روز قبل می شوند،شمار معتادین و گونی به پشت ها روز به روز بیشتر و بیشتر می شود.

کدام کارخانه ،کدام مرکز فرهنگی و پژوهشی و کدام یک از وعده هایی را که داده اید عمل کرده اید،یک بازنگری بکنید.

حال گروهی جوان ،مدیریت هیئت فوتبال را از تیرماه سال گذشته در دست گرفته اند که من خلاصه ای از کارها و برنامه های این گروه را به ریاست نعمت اله دهمرده ئی برای روشن شدن اذهان عمومی و تمامی حضرات مسئول بیان می کنم و هر هیئتی که در گذشته این همه فعالیت و کار انجام داده ،بسم الله بیاید و تمام کارها و فعالیت هایش را برایمان بیان کند.

هیئت فوتبال شهرستان زابل در تاریخ ۱۲ / ۴ / ۹۲ با انتخاب نعمت اله دهمرده ئی به عنوان رئیس هیئت،پس از گذشت ۴ روز مسابقات فوتسال جام رمضان را با شرکت ۶۴ تیم به مدت یک ماه برگزار و با مراسم پایانی با شکوه و سازماندهی مناسب شب خاطره انگیزی را برای جوانان و همه ی ما در فینال جام رمضان زابل بجا گذاشت.

پس از پایان مسابقات جام رمضان با تصمیم اعضای هیئت فوتبال اقدام به تشکیل تیم منتخب فوتبال زابل نمود و در مسابقات سال ۱۳۹۲ لیگ برتر فوتبال استان در بهمن ۱۳۹۲ موفق به کسب عنوان قهرمانی استان و مجوز حضور در لیگ دسته سوم فوتبال کشور را به دست آورد.

پس از این قهرمانی با برگزاری مسابقات فوتبال دسته یک و جام حذفی فوتبال شهرستان و جام های فوتسال مهر و فجر و جوانان در سال ۹۲ و برگزاری جام شعبان – رمضان ۱۳۹۳ وارد مرحله آماده سازی تیم منتخب فوتبال زابل برای شرکت در لیگ دسته سوم کشور شد،که در نهایت با کسب ۳ پیروزی و ۱ تساوی و ۴ باخت به کار خود پایان داد و با کسب تجربه شرکت در این مسابقات که پس از گذشت ۱۰ سال اتفاق افتاد،در سال آینده انتظار می رود با حمایت های مادی و معنوی بیشتر مسئولین حضور مقتدرانه و قوی تری را در مسابقات لیگ دسته سوم کشور داشته باشیم.

مهمترین فعالیت های هیئت فوتبال طی یکسال و نیم :

۱ – برگزاری جام رمضان ۹۲ تعداد تیم ۶۴ تیم

۲ – فوتسال جام مهر ۹۲ با حضور ۱۶ تیم

۳ – برگزاری سوپر جام فوتبال زابل بین دو تیم شاهین و تکاور

۴ – فوتبال دسته یک زابل با ۱۱ تیم

۵ – فوتسال جام فجر ۹۲ با حضور ۳۲ تیم

۶ – فوتسال جوانان با شرکت ۱۲ تیم

۷ – حضور تیم منتخب فوتبال زابل در لیگ برتر استان و کسب مقام قهرمانی استان سال ۹۲

۸ – اعزام تیم های نوجوانان و جوانان زابل در مسابقات استانی سال ۹۲

۹ – حضور تیم شاهین و بنجار در لیگ دسته یک فوتبال استان و صعود شاهین به لیگ برتر استان

۱۰ – فوتسال جام رمضان زابل سال ۹۳ با ۴۸ تیم شرکت کننده

۱۱ – حضور تیم منتخب فوتبال زابل در لیگ دسته سوم فوتبال کشور و انجام ۹ مسابقه و کسب ۱۰ امتیاز برای اولین بار

۱۲ – برگزاری فوتبال چهارجانبه جوانان زابل ۹۳

۱۳ – برگزاری مسابقات فوتبال جوانان زابل با شرکت ۷ تیم در آذرماه ۹۳

۱۴ – برگزاری مسابقات فوتبال نوجوانان زابل با شرکت ۴ تیم در آذرماه ۹۳

۱۵ – تهیه تقویم مسابقات فوتبال زابل از جام فجر ۹۳ تا جام رمضان سال ۹۴

۱۶ – حضور تیم شاهین در لیگ برتر فوتبال استان ۹۳ و حضور تیم بنجار در لیگ یک استان ۹۳ به عنوان نماینده فوتبال زابل

۱۷ – قهرمانی تیم فوتسال پرسپولیس زابل(همان پرسپولیسک خودمون،یعنی با پاهای برهنه و دست خالی) در لیگ فوتسال استان سال ۹۳

۱۸ – قهرمانی در ۳ دوره ( لیگ برتر استان – لیگ دسته یک استان – لیگ برتر فوتسال استان )

۱۹ – برگزاری مسابقات فوتبال دانش آموزی با همکاری آموزش و پرورش زابل بعد از ۱۵ سال،که این مسابقات امسال هم انجام خواهد شد و برنامه ریزی شده است.

۲۰ – تجهیز دفتر هیئت فوتبال ، رختکن ، احیائ زمین چمن استادیوم

و ……………

با اینهمه باز هم می گوییم کم است و هر چه برای ورزش و جوانان این منطقه زحمت بکشیم باز هم کم است .

دیگر قضاوت با شما عزیزان و سروران.

لطفا پیغام و نظر بدهید . از همراهی و همکاری شما عزیزان متشکر و سپاسگذارم.

یادداشت : حسینعلی کشته گر ــ سیستان ورزش

1389563706_2853_5bb5879cce

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=19743

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 19در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۹
 1. سلام نماینگان سیستان چرا عملکرد خودشان را ارایه نمیدهندتا مردم بدانند………………………

 2. خدمت برادر عزیز آقای کشته گر سلام و خسته نباشید عرض میکنم
  زحمات هیات فوتبال بر هیچ شخصی پوشیده نیست اما انتظارات چیز دیگری بود
  1.مگر یک هیات خوب تنها وظیفه اش برگزاری مناسب بازیهاست مگر در دوره های قبل این بازیها به همین کیفیت برگزار نمیشد
  2.مگر نه اینکه این بازیهای پی درپی و طاقت فرسا هیچ خروجی مثبتی نداشته و تنها خروجی آن حق الزحمه ای بوده که در اختیار برگزارکنندگان قرار میگرفت.
  3.هیات فوتبال برای تیم شاهین که در سال گذشته در لیگ دسته اول استان به مقام قهرمانی رسیده و به مسابقات لیگ برتر امسال راه یافته بود چه کار مفیدی انجام داده است.
  4. آیا حق نبود که در دیدار فینال که در زاهدان برگزار شد حداقل یک نماینده جهت احساس غریبگی نکردن بازیکنان در کنار تیم حضور میداشت.
  5.ما درلیگ دسته سوم کشور به گواه اکثر کارشناسان و پیشکسوتان با پتانسیل موجود خیلی بهتر از این ها باید نتیجه میگرفتیم و باید از گروهمان صعود میکردیم.
  6.آقای کشته گر عزیز با تمام احترامی که بر تک تک بازیکنان دعوت شده قایلم آیا تمامی موجودی همین تعداد بازیکن بود یا تعداد زیادی از بهترینها به خاطر سلیقه شخصی مربی نه دلایل فنی پشت خط ماندند.
  7.مگر نه اینکه به خاطر پرداخت وجه از طرف هیات به بازیکنان، از بازیکنان مورد علاقه دعوت بعمل آمد .
  8.آقای کشته گر چرا هیات نتوانست قسط دوم مبلغ پرداختی را به بازیکنان پرداخت نماید و به تعهدات خویش عمل نماید.
  9.چرا حتی حال بازیکنانی را که در دیدار با بندرعباس مصدوم شدند را به صورت تلفنی نیز نپرسیدند و خبری از آنها نگرفتند
  10.چرا فقط قسمتی از قسط دوم به بعضی از بازیکنان پرداخت شد.
  11.چرا این تیم در اختیار سرمربی تیم دانشگاه آزاد که چند ماه قبل تیم زابل را نه تنها در استان بلکه در منطقه به مقام قهرمانی رساند و به مسابقات دسته دوم دانشگاههای آزاد راه یافت استفاده نکردند.
  12.چرا بین سرمربی و کمک هایش در چیدمان و نوع سیستم بازی تیم اختلاف فاحشی بود که کوچکترین تماشاگر نیز متوجه میشد وجود داشت .
  آقای کشته گر عزیز مسایل و چراهای زیادی است که اینجا و در این مکان جای مطرح کردن آن نیست .با مظلوم نمایی و سیاسی کردن موضوع چشمهایمان را به روی کمبودها و اتفاقات پیش افتاده در هیات نبندیم خواهشا هر دو نیمه لیوان را سعی کنیم بهتر و واضح تر ببینیم.
  با تشکر خدمت برادر عزیز آقای کشته گر سلام و خسته نباشید عرض میکنم

  • دستت درد نکنه حامد جان گل گفتی

  • دوست عزیز چند سال تیم های زابل در استان حرفی برای گفتن نداشتند؟چه برسد به کشوری؟
   پس اقدامات موثری انجام شده؟
   ایا جنابعالی جزو اولین کسانی نبودید که برای ریاست اقای دهمرده یی تلاش کردید؟پس قاعدتا این تلاش ها برای اهداف شخصی بوده. و چون اقای دهمرده یی شما رو به اهدافتان نرسانده اند حالا بر علیه ایشان جبهه گرفته اید.
   کاش بجای تلاش برای تخریب به فکر ورزش و فوتبال زابل بودید…
   موفق باشید

 3. ابقاء با توجه به تلاش و نتیجه گیری حداقلی بعد آن شکستها حق آقای دهمرده است .
  بدون سند و مدرک افترا به جمع نمایندگان مردم نزنیم. می تواند تله برای تضیف پیگیری مشکلات مردم توسط نمایندگان باشد اگر یک نماینده این آخری فعالیتهای تغییر و تعویض مدیران را پیگیر باشد باید از مردمش که او را نماینده خود کرده اند تا مشکلات شان را پیگیری و اصلاحگری کند عذرخواهی کند و همچنین.
  در هر حال تصور می کنم با توجه به شرائط امروز استان امکان اعمال نظر نماینده وجود نداشته و باید دید از این برنامه (تغییر بدون قانون سلسله مراتب یا ابقاء مجدد)چه اشخاص پنهانی سود کامل بردند!

 4. بهتر بود بگید سید باقر حسینی دنبال تغییر بودند.از تلاش های خانم دکتر عالی و فرماندار وسایر همراهان ورزشکار در جلوگیری از جابجایی قدم برداشتند سپاسگذاریم.

 5. از تلاشها وحمایتهای اقای دکترسیدباقرحسینبی نماینده محبوب سیستان در خصوص حل مشکلات ورزش سیستان ممنونیم

 6. بسمه تعالی
  چرا هیچ وقت برای رفع نواقص و کمبودهایمان نه تنها تلاشی نمیکنیم بلکه سعی میکنیم دیگران را مقصر جلوه دهیم.
  مگر نه اینکه نماینده زمانی که به او در خصوص مشکلات مراجعه میشود باید به دنبال صحت و سقم مشکل و پس از تایید آن به دنبال رفع مشکل باشد.
  آیا در تمام مشکلات و نواقصی که هیات فوتبال دارد نماینده مقصر است .
  پیرو تکمیل کردن صحبتهای دوستم حامد سراوانی(کسی که با جان و دل مانند بقیه تیم داران قدیمی با هزینه شخصی مشغول خدمت به فوتبال است) عرایضی دارم
  در دوره های گذشته مدیریتی همیشه تیمهای رده سنی زابل جزو مدال اوران بوده اند.
  آیا کم شدن تعداد تیمها تقصیر نماینده است.
  آیا نه اینکه با مسابقات پی درپی و طاقت فرسا از کیفیت آن کاسته خواهد شد.
  آیا نه اینکه این دوستان فقط و فقط به فکر خوب جلوه دادن خودشان نزد مسءولین ،مراسم پایانی را باشکوه برگزار کرده اند.
  از ده امتاز کسب شده توسط تیم منتخب در دسته سوم 3امتیاز را بدون مسابقه و به دلیل عدم حضور تیم یزد در زابل کسب کرده اند.
  با برگزاری پی درپی مسابقات علاوه بر پایین آمدن کیفیت و…………… فشار مالی زیادی را متوجه تیم داران (بدون حمایت کننده مالی) میکنید که پس از مدتی خسته و کم کم کناره گیری کنند.
  در سال گذشته تعدا تیمهای شرکت کننده و حضور پرشور تماشاگران را با امسال مقایسه کنید
  جام رمضان 92=64 تیم امسال 48 تیم
  لیگ دسته اول 92=11تیم امسال 7 تیم.
  جام فجر سال 92=32 تیم امسال با احتساب 3تیم از شهرستان 30 تیم .تعداد تماشاگران هم از مبلغ بلیط فروشی مشخص است که در جام رمضان سال گذشته دوبرار امسال تماشاگر داشته ایم.
  آیا سزاوار است یک تیم فوتبال در دسته اول در طول سال سه مسابقه در لیگ دسته اول انجام دهد .امسال لیگ رو در دو گروه 4 تیمی با ورودی سیصد هزار تومان قرعه کشی کرده اند یعنی تیمی که از گروه خود صعود نکند به ازای هر بازی صدهزار تومان پرداخت کند.از این هیات اینگونه حمایت میکنید.
  شما قضاوت کنید اینها همه نواقص و کمبودهاست آیا مقصر نماینده مجلس است که روز به روز از تماشاگر و تعداد تیمها کاسته میشود.

 7. خدمت دوست عزیزم سلام عرض میکنم
  درست است بنده جزو اولین نفراتی بودم که از آقای دهمرده حمایت کردم آنهم به دلیل وعده هایی که در قبال ورزشکاران به بنده دادند و مرا با آن برنامه مجاب به حمایت از خودشان کردند بنده نیز خیلی از بازیکنان دیگر را به دلیل برنامه هایی که گفته شده بود مجاب به حمایت کردم و در قبال محبت باریکنان مسءول بودم پس از اتفاقات بوجود آمده باید در مقابل کوتاهی ها و کمبودها می ایستادیم چون اگر بنده را خوب بشناسید میدانید که در مقابل تخلف به هیچ عنوان سکوت نکرده و نخواهم کرد.اما بحث منافع شخصی که فرمودید من به عنوان مسءول و مربی یک تیم هرگز نمیتوانم مسءولیتی در هیات داشته باشم و به دنبال آن نبوده و نخواهم بود اگر هم به قول شما یک درصد فقط یک درصد به دنبال چنین منافعی باشم چرا در طول سال خود را با تیم داری که جز هدر رفتن وقت و هزینه کردن از جیب شخصی و خدمت کردن به جوانان هیچ چیز دیگری برایم به ارمغان ندارد مشغول نمیکردم.یا باصداقت تمام و هزینه شخصی به دنبال آوردن دوربین برنامه نود به زابل نمی بودم .بنده حتی با هزینه شخصی برای تمام داوران لباس داوری تهیه نمیکردم.احتمالا شناخت کافی نسبت به بنده ندارید خواهشمندم اطلاعات خود را افزایش دهید.ممنون میشدم اگر خودتان رو معرفی میکردید یا روبرو حرف میزدیم.موفق باشید.

 8. ضمن عرض سلام.
  خوشحالم از اینکه میبینم اینگونه منتقدان و حامیان هیات فوتبال در کمال ادب و متانت با هم بحث میکنند
  خوسبختانه یا متاسفانه باید عرض کنم که هیچ کس به هیچ عنوان کاستی های هیات فوتبال رو نمیبیند و اگر هم ببیند نمیتواند هیچ حرکتی انجام دهد چون هیات فوتبال از پشتوانه سیاسی بسیار خوبی برخوردار است و حتی یکی از نمایندگان به طور واضح از آنها حمایت میکند.
  هیات فوتبال در قبال تمام سوالات و کمبودهایی که گفته شد یک جواب قاطع و محکمی دارد و آن این است
  ما پس از ده سال قهرمان استان شده ایم و به لیگ دسته سوم راه یافته ایم و مراسم فینال جام رمضان را باشکوه برگزار کرده ایم.
  میخواهم یک سوال بپرسم خروجی این قهرمانی و آن مراسم باشکوه چه بوده است.
  آیا به تعداد تیمها و بازیکنان و تماشاگران اضافه شده است یا در لیگ دسته سوم تعدادی از بازیکنان را به لیگ های بالاتر فرستاده اید.

 9. سلام
  با احترام به همه دوستان فوتبالیست و طرفدار فوتبال
  من خودم هم بهر حال حداقل از اواخردهه 60 به بعد بیشتر با مسائل و مسابقات فوتبال زابل آشنا هستم دوستان فوتبالیستم من خوب می دانم که همه ماها دلسوخته فوتبال شهرمون هستیم وتا حالا به اون حقی که باید برسیم نرسیده ایم آقای کشته گر عزیزآقا حامد آقا نعمت وهمه فوتبالی زابل بیایم همگی باهم متحد بشیم یک دست صدا نداره دوستان من نظرات همه عزیزان رو مطالعه کردم همگی بواقع دلسوز وخاک خورده این ورزشیم همه ما دلمان برای رشد فوتبال شهرمون می تپد کمی و کاستی های بسیاری در هیات وبطور کل فوتبال زابل وجود داردبهرحال هر کدام از عزیزان به نوعی به این مسئله می پردازندو همین که فوتبال امروز شهرمون را به چالش می بریم خودش نشانه این هست که فوتبال زابل نه مرده بلکه زنده وامیدوار به آینده هست دوستان مسائلی نظیر اعمال نظر غیر ورزشی ها ویا عدم خروجی مثبت مسابقات فوتبال زابل واعمال نظرات شخصی در بعضی موارد مطرح نموده اید که باتوجه به شناختی که در حد خودم از فوتبال زابل دارم می توانم تائید نظرات همه عزیزان رو به نوعی داشته باشم شاید دوستان جوان امروز ما مسابقات سالهای نه چندان دور فوتبال زابل را بیاد نداشته باشند ولی حامد جان من وتو وهمه فوتبالی های که هم اکنون در جرگه مربیان و پیشکسوتان هستند خوب یادشون هست که بیش از 10 هزارنفر به همین استادیوم شهرمون برای بازی استقلال اومدند بازی های خندق وجنوب وشاهین وسایر تیم ها با استقبال مردم روبرو بود و استادیوم خالی نبودوشور فوتبال در مردم شهرمون وجود داشت اما حالا چی شده که شور فوتبال از مردم شهرمون گرفته شده عزیزان انتقاد و به چالش بردن مسائل خوب هست ولی این انتقاد ها که ما انجام میدیم به مثابه دایره ای هست که ما درون آن به دور خودمون می چرخیم وهیچ ترقی ورشدی جز به هدر رفتن وقت و سرمایه نیست اگر همت و از خودگذشتگی امثال شماوتعدادی از فوتبالی ها نبود حالا فوتبال زابل همین جایگاه کنونی را هم نداشت .
  دوستان کی و کدام بار ما ورزشکاران و فوتبالی های زابل همگی یکصدا و همدل خواسته خودمان را فریاد زدیم کدام باربصورت جدی برای مطالبه حق فوتبال زابل مسئولین ذیربط ونمایندگان شهرمون را به چالش بردیم وخواستار رسیدگی جدی به مسائل فوتبال شهرمون شدیم کدام یک ازمربیان عزیزمان به دوره های آموزشی روز فوتبال کشور اعزام شدند کدام زمین چمن مناسب کدام اسپانسر و حامی مالی درحالی که تیم های ورزشی ما برای تهیه لباس ورزشی و ورودی مسابقات مشکل جدی دارند آیا بااین همه معضل باید توقع خروجی بازیکن وبازی در لیگهای بالاتر داشته باشیم هرچند که سیستانی با استعداد هست ودرصورت دراختیار داشتن امکانات چیزی کمتر از خوزستان ندارد ما در همین وضع نابسامان بازیکنانی داریم که چهره شده و در سایر تیمهای لیگهای کشور بازی می کنند.آقای کشته گر آقای سراوانی آقای دهمرده وسایر بزرگان فوتبالی زابل اگه می خواهیم فوتبال شهرمون ترقی کنند بیایم همدل بشیم درکنارهم (البته اختلاف سلیقه همیشه ودرهمه جا هست ولی نباید ما رو از هدف اصلی مان دورکند) مشکلات ومعضلات را ریشه یابی کنیم وبا مسئله سطحی وعبورزمان برخورد نکنیم گفتن معضلات در جمع خودمانی فوتبالی ها دردی را دوا نمی کند باید همه دلسوختگان فوتبال با هم یکصدا بشیم واز مسئولین در هر رده که می باشند بطورجدی بخواهیم پیگیر رفع مشکلات شوند .به امید آن روز . یا علی

 10. سلام برهمه برادران سیستانی وفوتبال متاسفانه درروزهای گذشته موجی از تهمت ها به هییت فوتبال ازناحیه برادر سراوانی وارد شده که برخود لازم میدانم جهت روشن شدن اذعان عمومی مطالبی را بیان کنم نمیگویم هییت فوتبال مشکل ندارد هیچ کاری بدون نقص نیست بدون نقص ذات مقدس باری تعالی میباشد اما برادران اقای سراوانی میگوید که هییت بجزقهرمانی درلیگ استان چه کرده وایا تعداد تیمها افزایش یافته است بنده ویرانه ای را تحویل گرفتم که حتی شلنگ جهت ابیاری زمین ان وجود نداشت دردوطرف دروازه هاچاله های انچنانی وجود داشت بنده با هزینه شخصی پمپ برای ابیاری خریدم شلنگ تهیه کردیم میز وصندلی خریدم باهزینه شخصی تیم داری کردم میگوید قسط دوم نداده ایم این دروغ اشکار است مدارک پرداخت موجود است چند بازیکن خود اقای سراوانی پول گرفتند ولی برای مسابقه نیامدند زمانی که هییت فوتبال با گدایی درب خانه های همشهریان هزینه سفر تیم دسته سه را تهیه میکرد اقای سراوانی کجا بودید اگر نمیبود حمایت مسولین رفتن راه دشوار بود برادری که میگویید ده امتیاز سه تای ان مربوط به یزد است درست است یزد سقوط کرده بود ولی تهران وکیش که مبلغ قرارداد بازیکنان ان میلیونی بود رو چه میگویید به من یاد اوری کردید که چرا مربی دانشگاه را نیاوردم قطعا منظور شما میرکمالی بوده است بنده با هم تیم را اداره کردیم همان مختاری که مورد غضب شماست زمانی در سال هشتاد وسه با پیشانی پاره زابل را قهرمان استان کرد شما کجا بودیدما ده امتیاز گرفتیم ولی شمت از سراوان درزابل به طرز فجیعی باختید چراشما بازی های خودتان راپیگیری نکردید برادران با دست خالی وجیب شخصی هییت را میچرخانیم کارشناسی بحث کنید من هزینه های لیگ یک را به تیمها گفته ام دویست وپنجاه هزار تومان این عوامل داوری واجرایی را پاسخ میدهد ایاکسی مجانی برای هییت داوری میکند من هیچ وقت نخواستم که تیمی از بدنه فوتبال جدا شود برادر سراوانی میگوید با شما کار نمیکنم نه اینکه هییت نذاشته ایشان قهرمان استان شود ما کاری که بقیه مثل پرسپولیس زاهدان به سیصد میلون کردند با بیست وهشت میلون با بازیکنان بومی کرده ایم واین افتخار است بنده تازمانی که تیم داری کرده ام وشخص برادرمشایخی ریس هییت بوده حتی در همان عنفوان جوانی مورد توجه ایشان بوده وبعضا به عنوان مربی منتخب انجام وظیفه کرده ام برادران من تمام زندگی ام را درفوتبال داده ام الان خدا لطف کرده ودوست دارم به جوانان خدمت کنم عقده پست ومقام ندارم من دردادگستری شهرم مدت ده سال است وکیل هستم وبا هییت شناخته نشدم بنده هیچ مشکلی با برادر مشایخی ندارم واگر ایشان هم بیاید درکمال میل با ایشان همکاری میکنم حتی در چند روز گذشته بنده به دیدن ایشان رفته وبه صراحت گفته ام هییت را تحویل ایشان میدهم اصراری برای ماندن ندارم شما به جای این مظلوم نمایی ها تیمتان را اماده کنید ودر مسابقات شرکت کنید نماینده گان سیستان حامی ورزش بوده اند وتا حد امکان به ما کمک کرده اندکه جای تشکر وقدردانی داردما مسول کم شدن تیمها نیستیم دسته یک رابا حضور هشت تیم وورودی سه سال قبل برگذار میکنیم جام رمضان زابل خروجی دارد این جام برای همه علاقمندان مهم است از سویی مسابقات اموزشگاهها رو شروع کردیم بذری پاشیده شده سیستم فشار قوی اب رو داریم با هزینه شخصی راه اندازی میکنیم باری امیدوار به اینده هستیم ومیدانیم چه من باشم چه برادر مشایخی این برنامه ها ادامه خواهد یافت این ابلاغ است که تعویض میگردد که حق پیشکسوتی همین است اما دوستان بنده ازکاری که شروع کرده ام کوتاه نخواهم امد وحتی درکنار برادر مشایخی هم به کارم ادامه خواهم داد واگر باشم در اینده ای نه چنداندور فوتبال زابل را به جایگاه واقعی ان خواهم رساند والسلام در پناه حق باشید

 11. ضمنا برادر سراوانی من از شما نخواستم که از من حمایت کنید واقعات را وارونه جلوه ندهید

 12. آقای دهمرده عزیز سلام
  من از کل جریانات اطلاع دارم و زحمات شما بر کسی پوشیده نیست اما شاهد بودم که قبل از روی کار آمدن شما چندین جلسه در دفتر شما همین آقای سراوانی حضور داشت مگر همین حامد نبود که از تمام ورزشکاران برای حمایت شما امضا جمع میکرد مگر همین آقا نبود که تمامی امضاهای جمع شده رو به فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی فدراسیون ، هیات استان و فرمانداری زابل فاکس میکرد ازشما بعیده،مگه همین آقا چنو ماه تلاش نکرد تا پای دوربین برنامه نود رو به زابل باز کنه که موفق هم بود مگه همین آقا واسه تمام داوران لباس نخریده اسم تیم پشت لباس داوران ، حرفمو اثبات میکنه یادتون رفته تا ساعت دوشب تو میدان امام حسین با شما و بقیه دوستان جلسه داشت.و با یکی از مسءولین که در بیمارستان بستری بود و یکی از اعضاء هیات استان در ارتباط تلفنی نبودید.چند بارخونه آقای روشنگر جلسه نداشتین.واقعا اینا رو نباید منکر بشین از شما بعیده.
  ضمنا یادتون رفته همین دوستانی که الان در کنارتون هستند پای برگه حمایت از شما رو امضا هم نکردن. (اونم به خاطر حمایت از هیات قبلی)
  تخلف وجود داشته که الان شما دبیر هیات رو کنار گذاشتین.من حامد رو خوب میشناسم اگه تخلف ببینه در مقابل برادرشم جبهه میگیره چه برسه به دوستش.
  سال گذشته مگر تیم شاهین قهرمان دسته اول استان نشد شما چه کار مفیدی واسه قهرمانیش کردین.
  امسال هم در اولین سال حضور در لیگ برتر نتایج خوبی گرفته تو این چند سال اخیر یادم نمیاد تیم ایرانشهر رو تو خود ایرانشهر تیمهای زابل برده باشن که تیم شاهین برد شما هم با تیم منتخب باخته بودین .در مقابل سراوان هم چندتا از بازیکناش نبودن بخصوص بازیکن خوب خط دفاعیش.الانم یک بازی دیگه داره که با بردن به مقام دوم میرسه پس واسه سال اول خوبه .شما بعد از ده سال قهرمان کردید امسال در اولین حضورش با بد شانسی نتونست قهرمان کنه.جمع کردن این همه ستاره و بازیکن طراز اول کنار هم واقعا کار سختیه.
  من بهش میگم دمش گرم و خسته نباشی باید به همچین کسایی گفت ممنون و سپاسگذاریم که هستی.
  مورد قسط دوم خودتون بهتر میدانید که فقط به تعدادی پرداخت کردید.بازیکنای تیمش تو تمرینات حضور داشتن و فقط بر بازی بندر و اصفهان نرفتن دو نفر که یکی دانشجو دیگری کارمند یک شرکته نرفتن .بازی کرمان که رفته بودن . مگه دوتا از بازیکناش تو بازی با بندر مصدوم نشدن ، چند بار رفتین دیدنشون.راستی دلیل حضور 4 تا دروازبان تو تیم دسته سوم چی بود .
  فک میکنم خوب اطلاعات ندارید و یا دارین بزرگ نمایی میکنید .راستی چاله هایی که گفتین کدوم قسمت استادیوم بوده که ما ندیدیم.
  بازم میگم باید به کسانی مثل شما و حامد خسته نباشید بگیم اما نباید از واقعیت ها و حقایق فرار کنیم.

 13. سلام آقای دهمرده پس از نظرشما که وکیل هم هستین هر کسی که ی روزی کار خوب انجام داده باشه میتونه هر جرمی مرتکب بشه.راستی به نظر شما این همه زندانی که الان زندانن یک کار خوب تو زندگیشون انجام ندادن که الان آزادشون کنیم با این طرز فکر دیگه هیچ متهمی پاش به زندان نمیرسه

 14. با عرض سلام خدمت برادر گرامی جناب آقای دهمرده
  جنابعالی بهتر از هر شخص یا اشخاص دیگری میدانید من چه میگویم و چه تخلفاتی توسط یکی از همکارانتان رخ داده است و هیچگاه بدون مدرک، دلیل و شاهد به کسی تهمت نزده ام و در صحبتهایم خدا و قرآن را در نظر داشته و دارم.
  ابتدا از زحمات جنابعالی باید تقدیر و تشکر کرد که بنده سپاسگذار زحمات شما هستم.
  مگر قبل از روی کار آمدن در جلساتی که در دفتر کارتان برگزار میشد حرف از صداقت و قانون مداری نمیزدید و مگر فراموش کردید که حتی در جلسه معارفه اعلام کردید که به احدی اجازه نخواهید داد که از راستای قانون خارج شود .
  آقای دهمرده به همین زودی فراموش کردید که چطور و چگونه برای حمایت شما در حال متقاعد کردن بازیکنان و مربیان بودم و از اکثرا آنها بجز چند نفری که اکنون درکنارتان حضور دارند امضا گرفتم .اصل اوراق وجود دارد .
  متاسفانه بنده عادت بدی دارم که به هیچ عنوان در مقابل تخلف سکوت نخواهم کرد اگر صحبتهای بنده تهمت و افترا است چرا چند نفر از بازیکنان و یکی از مربیان را برای پادرمیانی به منزلم فرستادید که جلسه تا دو و نیم شب طول کشید و شما تا لحظه آخر از طریق پیامک در جریان جلسه قرار داشتید. و همچنین آقای راهداری به یکی از نزدیکانم گفته بودند که به حامد بگو فعلا تا دریافت کمک از طرف مسءولین و مردن به تیم منتخب سکوت کنه بعد از بازیها خودمون رسیدگی میکنیم.یا خودتان از بنده تشکر نکردید که خوب شد این مسایل و تخلفات رو رو کردی و گرنه معلوم نبود با کمکهایی که به تیم منتخب میشد چه بلایی بر سرمان میآمد.
  بنده با صداقت تمام و خلوص نیت همه بازیکنان را متقاعد کردم با شما تمرین کنند و به تیم در مسابقات دسته سوم کمک کنند (بعضی از آنها هیچ تمایلی برای همکاری نداشتند).بجز هادی رخ که در یک شرکت خصوصی کار میکند و مرتضی پیری که در دوبازی خارج خانه حضور نداشتند بقیه حضوری فعال و چشمگیر داشته اند .
  در پرداخت قسط شما (از 500تومان قسط دوم) فقط به ده نفر مبلغ سیصد تومان پرداخت کرده اید.به همین دلیل تعدادی از بازیکنان در بازی پایانی با تیم کیش حاضر به بازی نشدند که مجبور شدید بازیکنان ساحل را که برای تماشا آمده بودند صدا بزنید و به صورت غیر قانونی از آنها بازی گرفتید. (چند روز بعد به بنده اعلام کردید که در انتخاب بازیکن فریب همکارانم را خوردم کاش از اول بازیها بازیکنان خوب ساحل را در اختیار میداشتم)
  بنده در سال گذشته بدون حاشیه و در اختیار داشتن تمام بازیکنانم تیم را قهرمان لیگ دسته اول استان کردیم شمایی که قهرمانی تیم شاهین و همچنین تیم فوتسال پرسپولیس را در لیگ برتر استان جزو افتخارات خود دارید برای این تیمها چه کار مفیدی انجام دادید نه شما و نه همکارانتان حتی با هزینه شخصی خودم که چندین بار تماس گرفتم به خاطر دادن روحیه به بازیکنان در دیدار فینال حضور فیزیکی نداشتید آیا همین است حمایت از تمام تیمها.
  اما امسال و حضور تیم شاهین در لیگ برتر که برای اولین بار با هدایت بنده در این مسابقات شرکت کردم بنده با امادگی کامل هفت بازیکن رو به شما تحویل دادم و بازیکنانی با بدنی کاملا خسته و بی انگیزه (عدم نتیجه گیری در لیگ سه) و حتی مصدوم از شما تحویل گرفتم که این بازیکنان از ارکان موفقیت تیمم در سال گذشته بودند .با بدشانسی و نبود بازیکنان در دو دیدار آخر از قهرمانی دور شدیم واگر در بازی سراوان بازیکنانم را به طور کامل در اختیار داشتم اکنون قهرمان استان بودیم.
  آیا شما بعد از مصدوم شدن دو بازیکن تیمم در لیگ دسته سه و در بازی بندر عباس، قبول زحمت کردید و عیادتشان رفتید.
  آیا بستری مناسب را همانند سال قبل برای تیمهای منحل شده انجام دادید یا فقط شعار بود سال قبل تیم پیام بعد از ده سال دوباره به میادین بازگشت اما خندق و جنوب را که بدون پرداخت مبلغی قول همکاری داده بودید برگشتند (تیم خندق جلسه ای برگزار کرد و با اشتیاق فراوان در استانه تیم داری مجدد پیش آمد اما چون تعدادی از بازیکنانش باید تیم تکاور را ترک میکردند اعلام کردید که باید مبالغی پرداخت کنند که آنها نیز منصرف شدند)
  آیا برگزاری اینهمه مسابقه و جام و قهرمانی در لیگ دسته برتر و حضور در لیگ دسته سوم باعث ایجاد انگیزه و حضور بیشتر تیمها و تماشاگران شده است یا بر عکس جواب داده.یا اینکه برگزاری مسابقات جز پر کردن جیب برگزار کنندکان فایده ی دیگره هم داشته.
  هر وقت برگزار کنندکان که خود رو دلسوز ترین افراد جامعه میدانند (همانند مربیان که بدون هیچ چشم داشتی تیم داری میکنتد) بدون دریافت حق الزحمه جامی برگزار کردند از خود تعریف کنند .بجز شما که احتیاجی به این مبلغ ندارید همه از کمکهای مالی دسته سوم نفری 500هزار تومان دریافت کرده اند اما آقایان عارفی و میرزایی که در تمام مسابقات خارج خانه همراه تیم بودند ریالی دریافت نکردند
  اینها مقداری از مطالبی بود که در جواب شما عنوان کردم دیگران قضاوت کنند .من هیچ مشکل شخصی با کسی ندارم و فقط به خاطر ورزشکاران قیام کردم در زابل پول آنچنانی در اختیار هیات قرار نمیگیرد اما همان مقدار کم هم باید در راه منفعت ورزشکار هزینه شود نه مصارف شخصی .خودتان منظور من را بهتر از دیگران میدانید.
  انشالله که همیشه پابرجا و استوار باشید .

 15. آقای دهمرده سلام دستتان بابت زحماتی که کشیدین درد نکنه تشکر . اما
  شما میگید خرابه ای رو تحویل گرفتین که هیچی نداشته اما در بدو ورود شما 64تیم که داشته داخل جام رمضان شرکت کردن باید با این همه فداکاری شما و برگزاری مراسم باشکوه فینال جام رمضان سال 93 تعداد تیمها بیشتر میشد چه اتفاقی افتاده که از 64 تا به 48 تا رسیده .میگید تقصیر من نیست پس تقصیر کیه که بعد از گذشت یکسال از حضور شما 16 تا تیم کم شدن اونم در جام رمضانی که شما اونو جام جهانی کوچک اعلام کردین و از مراسمش در حد جام جهانی یاد میکنید. اگر تقصیر شما نیست احتمالا تقصیر نماینده زابل یا شایدم تقصیر ناصرالدین شاه قاجار باشه.

 16. بجای صفت ناپسندبرملا کردن عیوب یکدیگر که هیچ کس از عیب مبرا نیست به همکاری برای برطرف کردن مشکلات ادامه دهید آقای دهمرده اصالتش را بجهت اعلام همکاری با آقای مشایخی ثابت کرد. بجای حسادتها و حذف و منم منم کردنها کاری بکنید که تاکنون نکرده اید و آن قبول مسئولیت اجتماعی و کار برای رضای خدا و نام مردم استان

 17. آقای امیر محمد دیگران هم بی اصالت نیستند محترمانه تر حرف بزنید . کسی که ادعا میکنه که فقط کار مثبت تو پروندش ثبت شده باید معایب و نواقص کارشو هم ببینه.
  همه ما معایبی داریم اما باید برای رفعشون تلاش کنیم.اما منکرش نمیشدیم.من به هر دو طرف حق میدم ولی کاش در یک محیط ورزشی تمامی این گلایه ها مطرح میشد.باید انتقاد پذیر باشیم.هرکی ازما تعریف کنه آدم خوبیه هرکی هم انتقاد کنه میشه بد روزگار.