گندمــ پرس : هشتمین جلسه مشورتی نخستین همایش ملی ادب و هنرسیستان با حضور معتمدین سیستانی و دست اندرکاران همایش در گرگان برگزار گردید. به گزارش گندمــ پرس این جلسات بجهت. هماهنگی و همراهی سیستانیان مقیم گرگان در همایش برگزار گردید و مورد استقبال غیر قابل تصور همشهریان گلستان قرارگرفت.     برگزار کنندگان این […]

گندمــ پرس : هشتمین جلسه مشورتی نخستین همایش ملی ادب و هنرسیستان با حضور معتمدین سیستانی و دست اندرکاران همایش در گرگان برگزار گردید.

به گزارش گندمــ پرس این جلسات بجهت. هماهنگی و همراهی سیستانیان مقیم گرگان در همایش برگزار گردید و مورد استقبال غیر قابل تصور همشهریان گلستان قرارگرفت.

 

IMG-20150620-WA0017

 

برگزار کنندگان این جلسه هم اندیشی اقایان مهندس گرگیج شهردار اسبق زابل , آذری فعال فرهنگی و روزنامه نگار , مهندس بارانی معاون مدیرکل شهرسازی گلستان و صفرزایی از معتمدین نام اشنای سیستانی . ساکن در گرگان بودند و جلسه با حضور بیش از پنجاه تن از همشهریان که در حوزه های مختلف استان گلستان اعم از اداری , رسانه ای و سایر امور مشغول بفعالیتند انجام شد.

در ابتدای جلسه رسول گرگیج باسپاس و تقدیر از حضور هنرمندان سیستانی در گرگان این اتفاق را که برای نخستین بار پس از چند دهه بوقوع پیوست , بفال نیک گرفت و با طرح موضوع بین حاضرین مشارکت انان را در این جلسه و همایش خواستار شدند.

پس از وی ,  آذری نیز با بر شمردن پیشینه سیستان و لزوم هماهنگی بیشتربین فعالان فرهنگی سراسرکشور , از حاضرین بدلیل حضور در جلسه تشکرکرد.

حسینی دبیر همایش با ایراد سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع سیستانیان , به شرح کامل همایش پرداختند و از متخصصین فرهنگی خواستند که درجهت احیای داشته های فرهنگی سیستان , به  هنرمندان و اصحاب قلم و اندیشه یاری برسانند.

تعدادی از سیستانیان مقیم گرگان در پایان چلسه به بررسی موضوع و اعلام برنامه ها و نقطه نظرات خویش پرداختند , از جمله خانم دکتر فیروزی جهانتیغ  از این اتفاق فرهنگی بعنوان شروعی بزرگ یاد کرد و از دست اندرکاران و دبیرهمایش تقدیر بعمل اورد.

درنهایت مقرر شد فعالان فرهنگی و هنرمندان ساکن گرگان بارگزاری جلسات مشورتی میزان و نوع همکاری خود با همایش را در روزهای اینده ه اطلاع دبیرخانه و دبیرهمایش برسانند.

پیش از برگزاری این جلسه در گرگان , جلساتی نیز در تهران با عوامل برگزار کننده و جمعی از سیستانیهای مقیم تهران برگزار گردید.

 

IMG-20150620-WA0014

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه