تاریخ : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ Sunday, 3 July , 2022

راه اندازی هنرستان بهیاری در سفر وزیر بهداشت به سیستان مورد توجه قرار گیرد

 • کد خبر : 24415
 • ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۷
راه اندازی هنرستان بهیاری در سفر وزیر بهداشت به سیستان مورد توجه قرار گیرد

گندمــ پرس : وزیر پرتلاش بهداشت , درمان و آموزش پزشکی برای دومین بار طی ماههای اخیر به سیستان سفر می کند تا ساختمان بیمارستانهای زهک و هیرمند را افتتاح نماید. دو سفر پی در پی وزیر به سیستان را می توان نشان از توجه ویژه وی به مشکلات مناطق محروم کشور دانست که جای […]

گندمــ پرس : وزیر پرتلاش بهداشت , درمان و آموزش پزشکی برای دومین بار طی ماههای اخیر به سیستان سفر می کند تا ساختمان بیمارستانهای زهک و هیرمند را افتتاح نماید.

دو سفر پی در پی وزیر به سیستان را می توان نشان از توجه ویژه وی به مشکلات مناطق محروم کشور دانست که جای تقدیر و تشکر دارد و ان شالله که این تقدیر و تشکر بنوعی دراین سفر به وی منتقل شود.

یکی از مباحث مطروحه در چند ماه گذشته مساله احداث هنرستان بهیاری سیستان می باشد که از زمانی که مطرح شده است بسیار مورد توجه خانواده های دانش آموزان قرار گرفته و بسیار امیدوار هستند تا این مهم هر چه سریعتر به سرانجام برسد تا فرزندانشان بتوانند با تحصیل دراین دبیرستان به فردایی بهتر امید داشته باشند.

پس از پیگیریهای مثبتی که از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل و رئیس آموزش و پرورش صورت گرفت گویا صدور مجوز نهایی این دبیرستان منوط به مشخص کردن فضای آموزشی آن از سوی دانشگاه علوم پزشکی زابل شده است که حال با عنایت به نزدیک شدن به فصل ثبت نام اینگونه دبیرستانها( نیمه خردادماه) بنظر می رسد هر چه سریعتر دراین خصوص باید اعلام نظر و هماهنگی لازم صورت گیرد و پیشنهاد می شود اگر مشکلی فراتر از اختیارات دانشگاه علوم پزشکی زابل دراین حوزه وجود دارد , باید در سفر وزیر محترم بهداشت , درمان و آموزش پزشکی این مساله بصورت ویژه مورد بحث قرار گیرد.

بدون شک اگر این خواسته و تامین اعتبار جهت احداث این دبیرستان از وزیری توانا همچون دکتر هاشمی مطالبه شود , وی مساعدت لازم دراین خصوص را انجام خواهد داد.

احداث دبیرستان بهیاری سیستان دراین برهه از زمان بسیار ضروری و مهم بنظر می رسد و بدون شک تلاش و یا کم کاری در راه اندازی آن در اذهان مردم ماندگار و تاریخی خواهد شد .

 

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=24415

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 11در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۱
 1. با سلام. از همت والای گندمـ پرس , تلاشهای بسیار زیاد امام جمعه ی محترم شهرستان زابل.فرماندار محترم. معاونت محترم مدیرکل و رییس اداره ی آموزش و پرورش شهرستان زابل .رییس محترم دانشگاه علوم پزشکی زابل. نمایندگان محترم مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بخصوص سرکار خانم دکتر عالی عضو محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس . جناب آقای دکتر اکبری زاده. جناب آقای دکتر امین افشاری. جناب آقای دکتر مهدی افشاری. سرکار خانم سامانی ، جناب آقای عسکری و همه عزیزانی که نامشان ذکر نگردیده و به نوعی یاریگر ما در رابطه با به ثمر رسیدن این مطالبه ی به حق مردم سیستان بوده اند صمیمانه قدردانی می نمایم.در خاتمه جا دارد از مردم عزیز سیستان و دانش آموزان گرانقدری که این مهم را مطالبه کردند و چند تن از همکاران عزیزمان از جمله جناب آقای حسینی معاونت محترم آموزش متوسطه و جناب آقای سید احمد حسینی و همکارانشان که تلاش بسیاری در این رابطه نمودند سپاسگزاری نموده، توفیقات روز افزون تمامی این عزیزان را از خداوند بزرگ خواستارم. باسپاس مجدد. سراوانی

 2. دوست عزیزمون یک قطار اسم ردیف کردند که باید از آنها تشکر بشود . به نظر میرسد سفر وزیر محترم بهداشت به منطقۀ محروم سیستان نتیجه تلاش پروفسور شهریاری رئیس محترم کمسیون بهداشت مجلس باشد . ما در این مدت 3 ساله نشنیدیم سرکار خانم دکتر عالی برای سیستان کاری انجام داده باشند ، سید باقر هم همینطور این دو نماینده فقط اسم نماینده را یدک می کشند و عملاً کار مثبتی انجام نداده اند. چرا در سیستان همه منتظر فرصت هستند تا طرحی که دیگران زحمت اصلی آنرا کشیده اند به ثمر برسد و سپس آن پروژه را به نام خودشان مصادره کنند . ایدۀ اصلی تأسیس هنرستان بهیاری در سیستان را امام جمعه معزز زابل مطرح نمودند و قطعاً پیگیرهای لازم را هم در این زمینه انجام داده اند .

  • با سلام. مهدی عزیز.به نظرت احترام می گذارم.اگر اطلاع داشتی هیچ گاه این مطلب را نمی نوشتی پروسه ی دبیرستان بهیاری در زابل پروسه ای بسیار طولانیست که ماه هاست به همت همه ی این عزیزان کلید خورده و همه ی این عزیزانی که نام بردم در این کار دخیل و مثمر بوده اند. مکاتبه و مطالبه از ابتدایی که با همت دانش آموزان و دبیران سیستانی شروع شده تا به الان موجود است.ضمن اینکه اولین در خواست خطاب به گندم پرس در آرشیو همین سایت موجودمی باشد.پی گیری یکایک این عزیزان نامبرده شده شایسته ی تقدیر است. اجر همه ی این عزیزان برای آبادانی سیستان و ایجاد یک مرکز علمی در زابل با خداوند بزرگ. به خدا می سپارمت. پیروز باشید.

 3. مدیر سایت گندم پرس با تشکر از شما ، سفر وزیر بهداشت به سیستان فرصت خوبی هست که اگر مشکلی در تأسیس هنرستان بهیاری وجود دارد از ایشان درخواست شود تا مشکل را برطرف کنند . اگر بخواهند فضای آموزشی بسازند که خودش حداقل 1 سال یا بیشتر زمان می برد . ولی اگر علوم پزشکی زابل مکانی را برای هنرستان مشخص کند به احتمال زیاد دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت .

 4. سلام بر همه ی هم استانیهای عزیزم ….تشکر از کسی که کاری مثبت را انجام می دهد بسیار خوبه ولی …… من می خواهم بگویم که اگر مدیران ویا مسئولین کشوری واستانی ویا نمایندگان این کارها را انجام ندهند باید منتظر چه کسی باشند این وظیفه ذاتی این بزرگواران است وکار شاقی هم انجام ندادند .این پروژه ها یک بر هزار استانهای دیگر است .فکر می کنید چه کرده اند .تشکر فقط لایق امام جمعه زابل می باشد ولا غیر …..

 5. حضور وزیر بهداشت در سیستان با تلاشها و پیگیریهای دکترسیدباقرحسینی و خانم دکترعالی و دکتر نصیری

 6. بنده به نوبه خودم از همه مسئولین قبلی به خصوص نمایندگان محترم مجلس هشتم سیستان اقایان دکتر نورا و دکتر کیخا ودکتر شهریاری که احداث این دو بیمارستان و ردیف بودجه ای بیمارستان 160 تخت خوابی امام خمینی را اخذ کردند و از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی زابل در دوره قبل و فعلی تشکر می کنم.امیدوارم این دو بیمارستان با امکانات افتتاح شوند.

 7. جناب ابراهیم سراوانی آیا دیده اید کودکان معتادی را که در شهر زابل به خاطر تأمین مواد و یک قرص نان برای سیر کردن شکمشان دست به تکدی گری می زنند. کجا هستند نمایندگان منتخب مردم که امروز کودک سیستانی بدین روز افتاده اند.

  • با سلام. به خدا همه ی این مسایلی که گفته ای را در سیستان به چشم خویش دیده ام.شاهد آوارگی مردم سرزمینم به یزد و کرمان و مشهد و تهران و گلستان و…..بوده ام.اما چون دیگر نمی خواهم شاهد پرپر شدن عزیزانم باشم ماههاست دست همه ی مسولین نامبرده در بالا را به گرمی فشرده ام شاید بتوانند سالیانه حداقل 100 نفر سیستانی از این رهگذر به نان و نوایی برسند.اما انگار تا منجی نیاید خیری در وجود برخی ها نیست. والا مداح نیستم اما به مصداق “لم یشکر المخلوق. لم یشکرالخالق” از همه ی این بزرگواران تشکر کردم و قصد و غرض خاصی هم نداشتم و ندارم.

 8. بهتراست این اقدام شایسته دومنظره باشدیعنی برای دختران نیزتدبیراندیشیده شودتاآنان نیزبتواننددراین رشته ادامه تحصیل بدهند.

  • سلام.شهروند عزیز سیستانی.مجوز دبیرستان دخترانه و پسرانه در گرو موافقت علوم پزشکی زابل است. امروز موافقت کنند تا پایان هفته به همت مدیر محترم آموزش و پرورش زابل و همکارانشان مجوز صادر و آگهی برگزاری آزمونش صادر خواهد شد. به فکر هر دو قشر(پسر و دختر) بوده ایم.