گندمــ پرس : استاندار سیستان وبلوچستان با تاکید بر لزوم تشکیل کارگروه مشترک با مسئولان کشور افغانستان برای احیای تالاب هامون، کنترل و هدایت آب، مهار ریزگردها و تقویت اقتصاد منطقه را اولویت‌های احیای این تالاب عنوان کرد. به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایسنا  علی اوسط هاشمی در جلسه کارگروه احیای تالاب هامون […]

گندمــ پرس : استاندار سیستان وبلوچستان با تاکید بر لزوم تشکیل کارگروه مشترک با مسئولان کشور افغانستان برای احیای تالاب هامون، کنترل و هدایت آب، مهار ریزگردها و تقویت اقتصاد منطقه را اولویت‌های احیای این تالاب عنوان کرد.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایسنا  علی اوسط هاشمی در جلسه کارگروه احیای تالاب هامون استان سیستان و بلوچستان، لزوم همکاری‌های بین‌المللی برای احیاء تالاب، کنترل ریزگردها، صیانت از هوای پاک منطقه و جلوگیری از مهاجرت مردم از مناطق مسکونی و کشاورزی دو سوی مرز، همکاری دوجانبه با کشور افغانستان و استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی را برای کمک به برون رفت از وضعیت موجود موثر دانست.

وی رفع موانع فیزیکی ورود آب به منطقه سیستان، لایروبی مسیرهای ورود و توزیع آب و هدایت و تقسیم مساوی آب را از دیگر راهکارهای حفظ کشاورزی منطقه عنوان کرد.

استاندار در ادامه به اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید برای بازگشت امید به شمال استان و رونق اقتصادی مردم اشاره و دعوت از سرمایه‌گذاران برای احداث کارخانه کاشی و سرامیک، پلاک کوبی دام‌های منطقه و کمک به پرواربندی دام، سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری برای آبرسانی با لوله به مزارع و نیز کمک 7 میلیارد تومانی برای تکمیل بیمارستان تخصصی شهرستان زابل را از جمله این اقدامات بیان کرد.

وی هم‌چنین توزیع 35 هزار ماسک، توزیع 2 میلیارد تومان سبد کالا بین مردم، تامین یارانه علوفه برای دام‌های منطقه و جمع‌آوری شن‌های روان از سطح مزارع و مناطق مسکونی مردم را از دیگر اقدامات برای کمک به مردم منطقه عنوان کرد

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه