تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022

راهکارها و توصیه های استاندار جهت احیای تالاب هامون

  • کد خبر : 22318
  • ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۷
راهکارها و توصیه های استاندار جهت احیای تالاب هامون

گندمــ پرس : استاندار سیستان وبلوچستان با تاکید بر لزوم تشکیل کارگروه مشترک با مسئولان کشور افغانستان برای احیای تالاب هامون، کنترل و هدایت آب، مهار ریزگردها و تقویت اقتصاد منطقه را اولویت‌های احیای این تالاب عنوان کرد. به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایسنا  علی اوسط هاشمی در جلسه کارگروه احیای تالاب هامون […]

گندمــ پرس : استاندار سیستان وبلوچستان با تاکید بر لزوم تشکیل کارگروه مشترک با مسئولان کشور افغانستان برای احیای تالاب هامون، کنترل و هدایت آب، مهار ریزگردها و تقویت اقتصاد منطقه را اولویت‌های احیای این تالاب عنوان کرد.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایسنا  علی اوسط هاشمی در جلسه کارگروه احیای تالاب هامون استان سیستان و بلوچستان، لزوم همکاری‌های بین‌المللی برای احیاء تالاب، کنترل ریزگردها، صیانت از هوای پاک منطقه و جلوگیری از مهاجرت مردم از مناطق مسکونی و کشاورزی دو سوی مرز، همکاری دوجانبه با کشور افغانستان و استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی را برای کمک به برون رفت از وضعیت موجود موثر دانست.

وی رفع موانع فیزیکی ورود آب به منطقه سیستان، لایروبی مسیرهای ورود و توزیع آب و هدایت و تقسیم مساوی آب را از دیگر راهکارهای حفظ کشاورزی منطقه عنوان کرد.

استاندار در ادامه به اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید برای بازگشت امید به شمال استان و رونق اقتصادی مردم اشاره و دعوت از سرمایه‌گذاران برای احداث کارخانه کاشی و سرامیک، پلاک کوبی دام‌های منطقه و کمک به پرواربندی دام، سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری برای آبرسانی با لوله به مزارع و نیز کمک 7 میلیارد تومانی برای تکمیل بیمارستان تخصصی شهرستان زابل را از جمله این اقدامات بیان کرد.

وی هم‌چنین توزیع 35 هزار ماسک، توزیع 2 میلیارد تومان سبد کالا بین مردم، تامین یارانه علوفه برای دام‌های منطقه و جمع‌آوری شن‌های روان از سطح مزارع و مناطق مسکونی مردم را از دیگر اقدامات برای کمک به مردم منطقه عنوان کرد

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=22318

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. اگر کلیۀ این موارد که استاندار ذکر نموده اند عملی شود خیلی خوب است اما متأسفانه در عمل سرعت پیشرفت کارها خیلی کند است . استاندار خودشان حتماً به این مسئله واقف هستند که تنها راه پیشرفت اقتصادی و توسعه منطقه سیستان اجرایی شدن طرح منطقه آزاد تجاری سیستان است . در دیداری که قرار است انشالله با مقام معظم رهبری صورت بگیرد نمایندگان و ریش سفیدان منطقه و همچنین امام جمعه معزز زابل که همواره دلسوز سیستان بوده اند می بایست از حضور مقام معظم رهبری راجب عملیاتی شدن طرح منطقه آزاد تجاری سیستان درخواست کمک کنند . مطمئن باشید که اگر مقام معظم رهبری دستور فرمایند که طرح منطقه آزاد تجاری سیستان اجرایی شود دیگر هیچ احدی جرأت مخالفت و سنگ اندازی راجب این طرح را نخواهد داشت چون دستور مقام معظم رهبری بر همگان حجت است .

  2. سلام بر استاندار عزیزرونق اقتصادی در شمال استان فقط با راه اندازی مرز و تجارت و ایجاد منطقه ازاد تجاری میسر این مهمترین خواسته مردم از دولت تدبیر و امید است. البته فرمایشات جناب استاندار بسیار متین است اماتا حالا فقط حرف بوده و شعار. مثلا طرح لوله کشی فقط کلنگش زده و عملا هیچ اقدامی نشده. چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  3. خدمت استاندار محترم سلام .شما از تقسیم مساوی اب صبحت کرده اید ولی اقای استاندار تمام کشاورزی ودامداری منطقه نیمروز از بی تدبیری نابود شده است در صورتجلسه تقسیم اب قرار بوده است شیب اب وپشت اب هم زمان از اب استفاده نمایند ولی اقای ………………….. مثل اینکه مردم این سامان را ایرانی نمی دانند وبی توجه به انها یک ماه است اب را برای شیب اب رها ساخته اند جناب اقای استاندار وقتی هم که با اقای…………………….