تاریخ : چهارشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۴۰۱ Wednesday, 10 August , 2022

رئیس سازمان صنعت , معدن تجارت استان : هیچ دستگاه دولتی حق ندارد کالای خارجی که مشابه ایرانی دارد خریداری کند

  • کد خبر : 25551
  • ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۵۴
رئیس سازمان صنعت , معدن تجارت استان : هیچ دستگاه  دولتی حق ندارد کالای خارجی که مشابه ایرانی دارد خریداری کند

گندمــ پرس : رئیس سازمان صنعت , معدن و تجارت استان گفت : با مصرف تولیدات ایرانی و حمایت از تولید داخل زمینه ساز ایجاد اشتغال برای فرزندانمان باشیمبه گزارش گندمــ پرس به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان: رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر […]

گندمــ پرس : رئیس سازمان صنعت , معدن و تجارت استان گفت : با مصرف تولیدات ایرانی و حمایت از تولید داخل زمینه ساز ایجاد اشتغال برای فرزندانمان باشیم
به گزارش گندمــ پرس به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان: رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از کالاهای تولید داخل گفت: هر ایرانی باید به استفاده از کالای داخلی افتخار کند و با خرید کالای ایرانی از اقتصاد ملی پاسداری و خود را در اشتغال جوانان سهیم بداند.

نادر میرشکار گفت:دولت دستورالعملی را به تمام شرکت‌ها و دستگاه های دولتی ابلاغ نموده مبنی بر اینکه هیچ دستگاه دولتی حق ندارد کالای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می شود را خریداری کند.

وی گفت:واقعیت آن است که خواسته یا ناخواسته مصرف کالای خارجی در کشور وجود دارد و برای فرهنگ سازی استفاده از کالای های ایرانی و اصلاح الگوی مصرف، باید همه اقشار جامعه دست به دست هم بدهند تا ضمن اینکه اقتصاد پویا داشته باشیم کشور را نیز از لحاظ اقتصادی مقاوم نماییم.
میرشکار افزود: در این زمینه فقط تاکید بر مصرف کالاها برای مصرف کنندگان نیست و تولیدکنندگان نیز در قبال مصرف کنندگان وظیفه ای دارند و با تولیدات کیفی و قیمت های مناسب باید در بین مردم رغبت استفاده از کالاها را ایجاد نمایند و مهمتر از همه این است که دستگاههای دولتی نیز باید به این سمت تمایل پیدا کنند .
وی تصریح کرد:مصرف کالاهای خارجی که مشابه آن در کشور وجود دارد و گاهاً کالای ایرانی با کیفیت تر و ارزان تر از نمونه های خارجی است باعث نابودی فرصت های شغلی و بی کاری جوانان می شود.

وی تصریح کرد:ایجاد استقلال اقتصادی و سیاسی،افزایش ابتکارات تولیدکنندگان،افزایش ثروت ملی،کاهش تورم و کنترل نقدینگی دلایل مهم مصرف کالای ایرانی می باشد.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان به موضوع قاچاق کالا اشاره کرد و گفت:پدیده قاچاق کالا در کشور ما ، علاوه بر آثار سوء اقتصادی به عنوان یک چالش اقتصادی است و این پدیده علاوه بر اینکه به عنوان یک تهدید جدی بر سر راه تجارت آزاد است هزینه های زیادی نیز بر بدنه اقتصادی کشور تحمیل می کند .

میرشکار افزود:قاچاق کالا به تولیدات صنعتی وتجارت کشور خسارات جبران ناپذیری وارد می کند و باعث کاهش درامد های گمرکی ،مالیات می شود و ارز کشور بی حاصل خارج و تبعات دیگری از جمله فرار سرمایه ها و بیکاری را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: به طور کلی ورود و خروج پنهانی کالاها از مبادی رسمی و غیر رسمی بدون اینکه عوارض دولتی پرداخت نماید،تصمیم گیری های اقتصادی را با مشکل مواجه می کند و جلوی داشتن اقتصاد سالم را میگیرد.

نادرمیرشکار گفت:افزایش قاچاق و تأثیر مخرب آن در امر تولید و تجارت قانونی و سرمایه‌گذاری و اشتغال، خطر جدی و بزرگی است که بر اساس فرمان مقام معظم رهبری و قوانین باید همه ی دستگاهها با جدیت تمام با آن مبارزه نمایند

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=25551

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. این قانون خودش باعث فساد میشه و تولید کننده ایرانی سعی نمیکنه کیفیت محصولاتش را بالا ببره و فارغ بال جنسشو میفروشه.یک سال پیش یک یخچال ایرانی خریدیم و اندکی بعد خراب شد و تعمیرگاه بردیم و بعد تعمیرکار متوجه شد در این یخچال از لوله های آهنی بجای لوله مسی استفاده شده و می گفت تا حالا این مورد سابقه نداشته