شهرگندمــــ : برگزاری همایش انرژیهای تجدید پذیر و توسعه پایدار که در دانشگاه زابل برگزار گردید فرصت مناسبی بود تا تصمیم گیران و فعالین بخش انرژی کشور  از نزدیک با پتانسیلهای سیستان دراین بخش آشنا و به این پتانسیل معترف شوند. دکتر ساتکین مدیردفتر انرژی باد و امواج سانا و رئیس انجمن انرژی کشور در […]

شهرگندمــــ : برگزاری همایش انرژیهای تجدید پذیر و توسعه پایدار که در دانشگاه زابل برگزار گردید فرصت مناسبی بود تا تصمیم گیران و فعالین بخش انرژی کشور  از نزدیک با پتانسیلهای سیستان دراین بخش آشنا و به این پتانسیل معترف شوند.

دکتر ساتکین مدیردفتر انرژی باد و امواج سانا و رئیس انجمن انرژی کشور در گفتگو باخبرنگار شهرگندمــــ در پاسخ به سوالی درخصوص پتانسیلهای سیستان در انرژیهای نو گفت : سیستان در انرژی خورشیدی پرپتانسیل ترین نقطه کشور و در بحث انرزی باد نیز با توجه به وزرش بادهای فصلی یکی از پرپتانسیل هاست .

IMG-20150115-WA0037
 

وی در ادامه افزود : پس از حضور مهندس چیت چیان بعنوان وزیر نیرو و با توجه به اینکه ایشان قبل خود بعنوان رئیس انجمن انرژی کشور فعالیت داشته اند و علاقه زیادی به این مبحث دارند این مساله بیش ازگذشته موردتوجه قرارگرفته است  و بنده بسیار امیدوارم که این موضوع در سیستان نیز مورد توجه خاص قرارگیرد.

وی در پاسخ به سوالی دیگر درخصوص اینکه آیا سرمایه گذاران بخش خصوصی علاقه ای به سرمایه گذاری دراین بخش و بخصوص سیستان از خود نشان داده اند : بله باتوجه به اینکه قیمت خرید برق از توربینهای بادی در سال جاری به میزان قابل توجهی افزایش یافته است شرکتهای بسیاری اعلام آمادگی کرده اند تا دراین بخش سرمایه گذاری نمایند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد در صورت همکاری و توجه ویژه مسئولین در استان این صنعت در آینده ای نه چندان دور در سیستان محقق شود.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه