تاریخ : دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023

رئیس انجمن انرژی کشور درگفتگو با شهرگندم : سیستان در انرژی خورشیدو باد بسیار پرپتانسیل است

  • کد خبر : 19287
  • ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ۲۳:۳۳
رئیس انجمن انرژی کشور درگفتگو با شهرگندم : سیستان در انرژی خورشیدو باد بسیار پرپتانسیل است

شهرگندمــــ : برگزاری همایش انرژیهای تجدید پذیر و توسعه پایدار که در دانشگاه زابل برگزار گردید فرصت مناسبی بود تا تصمیم گیران و فعالین بخش انرژی کشور  از نزدیک با پتانسیلهای سیستان دراین بخش آشنا و به این پتانسیل معترف شوند. دکتر ساتکین مدیردفتر انرژی باد و امواج سانا و رئیس انجمن انرژی کشور در […]

شهرگندمــــ : برگزاری همایش انرژیهای تجدید پذیر و توسعه پایدار که در دانشگاه زابل برگزار گردید فرصت مناسبی بود تا تصمیم گیران و فعالین بخش انرژی کشور  از نزدیک با پتانسیلهای سیستان دراین بخش آشنا و به این پتانسیل معترف شوند.

دکتر ساتکین مدیردفتر انرژی باد و امواج سانا و رئیس انجمن انرژی کشور در گفتگو باخبرنگار شهرگندمــــ در پاسخ به سوالی درخصوص پتانسیلهای سیستان در انرژیهای نو گفت : سیستان در انرژی خورشیدی پرپتانسیل ترین نقطه کشور و در بحث انرزی باد نیز با توجه به وزرش بادهای فصلی یکی از پرپتانسیل هاست .

IMG-20150115-WA0037
 

وی در ادامه افزود : پس از حضور مهندس چیت چیان بعنوان وزیر نیرو و با توجه به اینکه ایشان قبل خود بعنوان رئیس انجمن انرژی کشور فعالیت داشته اند و علاقه زیادی به این مبحث دارند این مساله بیش ازگذشته موردتوجه قرارگرفته است  و بنده بسیار امیدوارم که این موضوع در سیستان نیز مورد توجه خاص قرارگیرد.

وی در پاسخ به سوالی دیگر درخصوص اینکه آیا سرمایه گذاران بخش خصوصی علاقه ای به سرمایه گذاری دراین بخش و بخصوص سیستان از خود نشان داده اند : بله باتوجه به اینکه قیمت خرید برق از توربینهای بادی در سال جاری به میزان قابل توجهی افزایش یافته است شرکتهای بسیاری اعلام آمادگی کرده اند تا دراین بخش سرمایه گذاری نمایند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد در صورت همکاری و توجه ویژه مسئولین در استان این صنعت در آینده ای نه چندان دور در سیستان محقق شود.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=19287

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. چرا نمایندگان و مسئولین مربوطه جهت افزایش تعداد توربین های بادی در سیستان اقدام نمیکنن سال هاست یک عدد توربین بادی جهت نمایش و دکور بعد از لوتک قرار داده اند در حالیکه در استان های دیگه این توربین ها به تعداد زیاد تهیه شده و داره کار میکنه!!! هر چند که شهر های دیگه یک دهم زابل باد ندارن ولی مسئولینشون این کار رو انجام دادن از شهر گندم تقاضا داریم افزایش توربین هارو تا حصول نتیجه پیگیری بکنید – با تشکر یکی از فرهنگیان سیستان

    • با نمایش تحسین برانگیز کنفرانس مشخص شد که پشتوانه علمی قوی توسط محققان دانشگاه زابل در حال انجام هست و فقط قدرت اجرایی نمایندگان هست که نشون میده چقدر زابل می تونه در این زمینه عملا پیشرفت کنه امیدواریم تا پایان دوره این عزیزان شاهد نتایج مثبتی باشیم

  2. سیستان درخیلی از زمینه های دیگر نیز پر پتانسیل است ولی مسئول دلسوز و اهل عمل ندارد.