گندمــــ پرس : معلمی از جمله مشاغلیست که در تمامی ادیان و در تمامی ملل بدان توجه خاصی میشود و از ارزش و اعتبار خاصی نیز برخودار میباشد. درکشور ما ایران نیز این مهم همواره مورد توجه قرار داشته و معلمین مورد احترام خاص مردم بوده اند و از اقشار با آبرو و با عزت […]

گندمــــ پرس : معلمی از جمله مشاغلیست که در تمامی ادیان و در تمامی ملل بدان توجه خاصی میشود و از ارزش و اعتبار خاصی نیز برخودار میباشد.

درکشور ما ایران نیز این مهم همواره مورد توجه قرار داشته و معلمین مورد احترام خاص مردم بوده اند و از اقشار با آبرو و با عزت در بین مردم محسوب میشده اند.

در دین مبین اسلام نیز به این مهم بارها و بارها اشاره شده است که برای معلم احترام قائل شوید و حتی معلم را در بخشی از سخنان بزرگان همگام با پیامبران دانسته اند و این مساله بدان معناست که مردم وظیفه دارند برای این جایگاه و کسانی که دراین جایگاه مهم و حیاطی قرار میگیرند ارزش بگذارند.

اما متاسفانه گاها مشاهده میشود که این مساله به فراموشی سپرده میشود و این قشر فرهنگی مورد هجمه و آسیب قرار میگیرند.

از ابتدای سال جاری تا کنون چندین معلم در مناطق مختلف استان مظلومانه به شهادت رسیده اند و شرایط به گونه ایست که بسیاری از این عزیزان که درمناطق محروم و دور افتاده خدمت میکنند این خطر را بیخ گوش خود حس میکنند , ولی هنوز هم با عشق وعلاقه مشغول خدمات رسانی و آموزش فرزندان این مملکت هستند.

مدتی قبل نیز معلمی در میرجاوه آماج حملات و توهین ها قرا رگرفت , در چند روز گذشته نیز معلمی در زاهدان , طی شکایت والدین یک دانش آموز بازداشت شد.

ماجرا بدین شرح است که معلم درحال تدریس از دانش آموزی که در پاسخ به یکی دیگر از دانش آموزان دیگر بی احترامی کرده , از وی درخواست میکند ازکلاس خارج شود و به مشاور مدرسه مراجعه کند (به گفته معلم) , دانش آموز قبل از مراجعه به معلم طی تماس با پدر خود موضوع را برای وی تشریح میکند و با توجه به اتفاقاتی که پس از آن رخ میدهد گویا به پدرخود میگوید که معلم وی را تنبیه کرده است.

 

teacher_www.Patugh.ir-3

 

پس از آن اتفاقاتی دیگر رخ میدهد و والدین همراه با همراه به مدرسه مراجعه و با معلم قصد درگیری دارند که با وساطت مدیرمدرسه اتفاقی رخ نمیدهد.

و  پس از آن نیز به مراجع قضایی  مراجعه و حکم بازداشت وی گرفته و این معلم بازداشت میشود و درنهایت با وثیقه آزاد میشود.(بازداشت به علت تنبیه بدنی دانش آموز)

لازم بذکر است معلم مذکور دانشجوی دکتری شیمی و از معلمینست که به گفته برخی از همکارانش با احترام با دانش آموزان برخورد میکرده است , بنظر میرسد باید قبل ازاینکه مساله به مراجع انتظامی و قضایی برسد , والدین محترم این دانش آموز این موضوع را درون آموزش و پرورش حل و فصل میکردند تا این معلم جوان و تحصیلکرده  گرفتار چنین مسائلی نشود و دیگر دانش آموزانی که در مدرسه نیز حضور دارند از خدمات وی محروم نمیشدند.

درهرصورت آنچه مشخص و واضح است اینکه متاسفانه در استان ما گویا دیواری کوتاه تر از دیوار معلمین یافت نمیشود و این عزیزان که بخشی ازنخبگان و گرامیان جامعه هستند هرازگاهی با مشکلات خاص مواجه میشود و می طلبد که آموزش و پرورش نیز در حمایت از معلمین خود بیش از این اهتمام ورزد.

یادداشت : معلم گندمـــ پرسی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه