تاریخ : جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 9 June , 2023

دیـدار اصحـاب رسـانه، انجمن‌های فرهنگی، هنری و قـرآنی شهرستان زابـل با مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان

  • کد خبر : 27615
  • ۰۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰:۵۳
دیـدار اصحـاب رسـانه، انجمن‌های فرهنگی، هنری و قـرآنی شهرستان زابـل با مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان

گندمـــ پرس : نشست اصحاب رسانه، انجمن‌های فــرهنگی، هنری و قـرآنی شهرستان زابــل با مــدیرکــل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با حضور باحضور خانم دکترحلیمه عالی ، نماینده محتــرم مــردم سیستان در مجلس شورای اسلامی ،مهندس ناظری فــرماندارویزه زابل و جمعی از اصحاب قلم،هنرمندان،انجمن های مختلف فرهنگی وهنری وقرآنی و رسانه […]

گندمـــ پرس : نشست اصحاب رسانه، انجمن‌های فــرهنگی، هنری و قـرآنی شهرستان زابــل با مــدیرکــل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با حضور باحضور خانم دکترحلیمه عالی ، نماینده محتــرم مــردم سیستان در مجلس شورای اسلامی ،مهندس ناظری فــرماندارویزه زابل و جمعی از اصحاب قلم،هنرمندان،انجمن های مختلف فرهنگی وهنری وقرآنی و رسانه هــای خبری در سـالن اجتماعات  فرمانداری برگـــزار شد .

IMG_0655 

 

به گـــزارش گندمـــــ پرس ، در این دیدار خانم دکتر عــالی اظهار کـــرد : طــی نشستی که دو ماه گذشته بهمراه جمعی از فعالان فرهنگی سیستان باوزیرمحترم فرهنگ وارشاداسلامی داشتیم، مشکلات خوزه فرهنگ سیستان را با وی درمیان گذاشتیم و ایشان بات عدادی از در خواست ها موافقت کرده اند ودستورات لازم را جهت اجــرا به مسئولان استانی ارسال گــردیده که امیدواریم توجه ویـزه ایی به آنها شود.

 

وی افــزاد  : آقـای مــدیرکل مــاهمواره مورد تهاجم فرهنگی هستیم و بــرای ما مشخص کنید که سهم بودجه فرهنگی سیستان واقـعاً چقدر می باشد که ادارات فرهنگ  و ارشاد ما موردب ی مهری و از نظرمــالی همواره دچارمشکل هستند.

 

 

در ادامــه مهندس هوشنگ ناظــری فرماندار ویژه زابـل نیز ضمن یاد وخاطره شهیدان رجایی وباهنر و تبریک هفته دولت گفت : نـدای عدالت خواهی وعدالت جویی مردم سیستان همواره در طول تاریخ به سایر نقاط ایران و جهان انتقال داده شده است و شاید شــرایط جغرافیایی و عدم توجه دولت های مرکزی وقت به سیستان بوده که اکنون شاهدچنین مشکلاتی هستیم ، و متاسفانه علیرغم ظرفیتها و پتانسیل هایی که وجود داشته ، رشد فرهنگی در این منطقه تحقق پیدانکرده است .

 

وی افــزود: برنامه ریزی برای فرهنگ سیستان امری اجتناب ناپذیر است ، و خشکسالی های اخیر نیز صـدمــات فراوانی به بخشهای مختلف از جمله فرهنگ منطقه بوجودآورده و ما امیدواریم اداره کل فرهنگ و ارشــاد اسلامی با توجه به مشکلات فراوان درحــوزه فرهنگ ، نگـاه ویژه ای به این منطقه داشته باشـد.

 

وی ادامــه داد: فراهم کردن شرایط لازم فرماندار ویژه برای پویایی و فعالیت انجمن‌های فرهنگی، شعر و تئاتر نیاز امروز منطقه سیستان است که باید تمامی دغدغه‌های مــوجود با فوریت برطرف شود و شاهد شکوفایی فعالان این عرصه باشیم.

 

 

در پایان مسگرانی مـدیرکل فرهنگ و ارشـاد اسلامی استان گفت : عـدالت جویی بسیار ارزشمند است و مشکلاتی که بیان شد از جنسی هستند که کاملا با آنها آشنایی دارم.

 

وی افــزود: وقــتی اداره ارشــاد زابـــل را مشاهــده کـــردم خیلی خیلی اعصابــم بهــم ریخت از شکل و اوضاع این اداره ؛ وقتی نمادهای فرهنگی با وجود قدمت فراوان در منطقه سیستان  اینقدر ضعیف باشند نیاز به توجه ویژه دارند و بنده باطــرح و برنامه آمده ام و سعی خواهم کرد عدالت فرهنگی ،باتصمیم  گیری فــردی نباشد.

 

وی در ادامــه گفت: بـزودی کنگره شعرسیستان و یعقوب لیث و سینمای جوان در زابل احیاء خواهد شد و همه باید به یکدیگر کمک کنیم تاچهره فرهنگی سیستان متحول شود.

 

مـدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی گفت: ما با اعتماد، به موسسات فرهنگی نگاه می کنیم و حمایت شان می کنیم واز ناشرین فرهنگی جهت چاپ ونشر نویسندگان حمایت های مالی خواهیم کرد و بیمه هنرمندان وخبرنگاران درحـال بررسی و بزودی اقدام خواهدشد.

 

وی در پایان گفت: وضعیت اعتبارات درچندسال گذشته درسراسر کشور نامناسب بوده  و متاسفانه نگاه ویژه به بخش فرهنگ در بحث بودجه بسیار کمرنگ است وحـوزه فــرهنگ غریب است.

 

لازم به ذکر است که در این دیـدار مسئولینی به نمایندگــی از انجمن های هنری و رسانه ها به بیان  نقطه نظرات و مشکلات حــوزه کــاری خود پرداختند.

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=27615

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. وقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در بازدید از ادارۀ شهرستان زابل به خاطر بی توجهی به نمادهای فرهنگی اینطور گلایه مند شده اند . چه انتظاری می توانیم از دیگران داشته باشیم . از ماست که برماست . درد جایی هست که کم کاری از جانب مسئولین بومی خودمان باشد .

  2. باید مدیرانی جوان ، خلاق ، شایسته ، مطالبه گر ، دارای ضریب هوشی بالا ، مومن ، با تقوی به معنی واقعی ، دارای تعصب و غیرت نسبت به سیستان ، دارای قدرت تفکر و خلاقیت و ابتکار ، بانشاط و چابک و … در راس ادارات و ارگان های سیستان قرار بگیرند بعضی از مدیران ادارت باید در یک اقدام اورژانسی عوض بشن!