دیدار گندمـــ پرسی ها با جانباز سرافراز سیستانی،حاج علیرضا ضابطی+حاشیه جالب این دیدار

 • کد خبر : 26567
 • ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۳
دیدار گندمـــ پرسی ها با جانباز سرافراز سیستانی،حاج علیرضا ضابطی+حاشیه جالب این دیدار

روز گذشته مطلع شدیم که یکی از کسانی که مایه ی مباهات و افتخار مردم سیستان است ،چند روزی است که در بستر بیماریست و با آثار و جراحات جنگ تحمیلی و دوران اسارت دست و پنجه نرم می کند.     از این رو بر آن شدیم تا از این آزاده ی عزیز عیادتی […]

20140111_164659334931روز گذشته مطلع شدیم که یکی از کسانی که مایه ی مباهات و افتخار مردم سیستان است ،چند روزی است که در بستر بیماریست و با آثار و جراحات جنگ تحمیلی و دوران اسارت دست و پنجه نرم می کند.

 1

 

از این رو بر آن شدیم تا از این آزاده ی عزیز عیادتی کنیم

3

 

حاج علی ضابطی آزاده و جانباز 70 درصد  دوران دفاع مقدس است که از ناحیه نخاع آسیب دیده اند . وی فرزند شهید محمد علی ضابطی از زابل است.

کسی که در 14 سالگی  و در حالی که شوق عزیمت برای مبارزه با متجاوزان در وجود او موج می زد حتی شناسنامه خود را دستکاری کرد و در سال 64 برای دفاع از ناموس و وطن راهی جبهه های حق علیه باطل می شود

و در سال 67  و در 17 سالگی به اسارت رژیم بعث در می آید و 26 ماه زیر بدترین شکنجه ها و اذیت و آزار ها دوام میاورند

وی در پاسخ به این سوال که چه چیزی باعث می شد شما اینگونه در برابر  این شکنجه ها مقاومت کنید؟

ایشان با بیان اینکه  که غیرت، دفاع از ناموس ، عزت و سربلندی کشور و عشق به امام خمینی، وجه مشترک همه رزمندگان و آزدگان بود ، اینگونه اظهار داشت : که الگوی ایشان در جبهه همانند دیکر مراحل زندگی پدر شهیدشان بوده است ؛ پدری که تنها به عشق امام راحل ( ره ) و دفاع از ناموس کشور جانش را فدا نمود.

در این دیدار که عصر امروز صورت گرفت ، تعدادی از اعضای هیئت تحریریه گندمــــ پرس حضـور داشتـند .

 2

در ادامه این دیدار طباطبایی مدیرمسئول گندمــــ پرس اظهارداشت :فـرهنگ ایثار و شهادت باید در بین تمامی مردم ایران اسلامی علی الخصوص جوانان ترویج یابد.

10

حامد سالاری عضو هیات تحریریه گندمـــ پرس گفت : آرامش و امنیت امروز مردم کشور عزیزمان ایران در سایه خون شهدا و ایثارجانبازان و آزادگانی چون حاج علیرضا ضابطی محقق شده است و همه ما مدیون خانواده شهدا وجانبازان، ایثارگران هستیم، چرا که سربلندی  جمهوری اسلامی ایران در سایه ایثار و فداکاری شهدا و جانبازان گرانقدر است.

 

در پایان این دیدار و به پاس این همه رشادت و از خودگذشتگی ، از سوی مجموعه گندمــــ پرس ، از این جانباز عزیز و بزرگوار تقدیر شد ، هرچند که اگر تمام دنیا را به این عزیزان هدیه کنیم باز همه جبران ذره ای از این همه خودگذشتگی نخواهد بود .

 

 8

این جلسه حاشیه بسیار جالبی هم داشت ؛ درست در زمانی که که آماده ی خداحافظی با حاج علی بودیم ناگهان حاج علی فرمودند که صبر کنید تا مدال افتخاری خودم رو به شما بدم ، تا از این پس بیش از پیش و با قدرت در راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قدم بردارید .

 

 7

که  متوجه شدیم این بزرگوار چفیه هایی را آوردند و با دست مبارک خود به گردن ما انداختند و ما هم قول دادیم که تمام توانمان را تا آخرین نفس برای نشان دادن رشادتهای امثال حاج علی میگذاریم و از این مدال افتخاری که  حاج علی  بر گردن ما انداخت تا آخرین قطره خون محافظت خواهیم کرد.

11

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=26567

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 14در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۴
 1. حرکتتون قابل تقدیره اما جای …… خالیه

  • باسلام، حق سیستان بااین همه رشادت های فرزندانش این نیست…..
   واقعا جای شرمندگی برای ما دارد،برای مسئولین چطور؟……….

 2. با سلام
  ضمن آرزوی بهبودی و سلامتی برای جناب آقای ضابطی -جانباز سرفراز سیستانی- قطعه ادبی زیر با عنوان “جانباز” را با عشق و علاقه برای ایشان نوشته و تقدیم آن بزرگوار میکنم:

  “جانباز”
  بوی آلاله های عشق دشت اندیشه های پاک را آکنده و کاینات را مست شمیم جانفزای خویش نموده است . نسیم راهکهای عشق را می پوید و نغمه فاخته های آسمانی را به تبرک به ذهن باغ می پراکند.
  بوی نینوا می آید و کسی تو را می خواند به خویش. خود را به نسیان می سپاری و مرغ جان را به ماورای پر چین تصور به پرواز در می آوری با قلبی آکنده و لبریز از غم هجران یارانی که چون کوچ بیصدای قبیله ها با کوله باری از شور پرواز ،بیغوله های متروک دنیا را رها کرده و سردار عشق و شهادت را اسوه و الگوی خود قرار دادند و نام کربلاییان را زینت بخش وجود خویش نمودند و لوح و قلم را متحیر وصف خویشتن!
  و اینک جانباز …..این جا مانده از قافله؛قافله ای که فرسنگ ها با ما فاصله دارد و تنها به بانگ جرسش کور وار صحراها و کوره راههای بی انتهای زمان را با مرکبی از آهن و فریادی از عشق تا ماندن در می نوردیم و این قصه را پایانی نیست!
  خدا را ای شهیدان لحظه ای درنگ نمایید ، تا این یادگاران پرغرور از کاروان شما ،دمی را به راز با شما نجوا نمایند
  ….و هر چند اندک از محبسی که شهر و آهنش خوانند بگریزند و گریزی به راههای باریک عشق زده ،نوای عشق را در فضای بیکران حماسه ترنم کنند
  آری! ای زمان ؛ما را مفری نیست؛ ما را جز خیال روی دوست و تخیل شیرینی از روزهای حماسه و قناریان عشقی که قفس ها را شکستند و پرواز را با تمام وجودتجربه کردند مفری نیست!
  ….اما افتخاری که هماره با ماست ؛افتخار و یادگاریست از کاروان عشق که در امتداد تاریخ ما ساری و جاریست ، این افتخار دست آویز رستگاری و چراغ منیری است از روزهای جنگ و حماسه ،شهامت و رشادت ؛
  آری ! او ” جانباز سرفراز سیستان ما ” ضابطی بزرگوار ؛ الگوی سجایای اخلاقی و شهید زنده خطه شهید پرور ماست ؛برای بهبودی و تندرستی اش صلوات!

  فرهاد راهداری – کارشناس ارشد زبان و ادبیات پارسی -استان گلستان – مرداد 1394 آزادشهر

 3. سلام عجب افتخاری… حیف شد نتونستم که با شما دوستان همراه شوم ..
  بازم پوزش..
  موفق باشید و سلامت ..

 4. سلام احسن بسیار عالی بود

 5. با سلام ، حرکت بسیار ارزشمندی بود ، خدا به جانباز سرافراز واسطوره سیستان سلامتی وبه شما عزیزان خیر وبرکت عنایت فرماید.
  ***از متن زیبای جناب راهداری نیز ممنونم **پیروزرام**

 6. سلام کاش بقیه هم بیشتر از خانواده های شهدا و جانبازان دلجویی کنند اینان افتخار ملت هستند

 7. سلام ودرودبراسوه صبروایثارومقاومت.انشاا…سالم باشندودوباره آز آن دلنوشته هابرای آ قابنویسند.من ایشان رابارهاوبارهازیارت نموده ام درقاموس ایشان سکون معنی نداردوباتمام کسالتی که دارندامیدواروپرتلاش درپی کسب علم ودانش هستندکه خداوندمنان بایشان سلامتی وموفقیت راعطابنماید.آ مین

 8. ضمن ارزوی شفای عاجل برای این جانباز عزیز
  متن بسیار جالبی بود اقای فرهاد راهداری

 9. سلام
  سپاس از امیر حمزه و وحید بزرگوار
  همه ما هم به حقیقت و هم به واقع وامدار و مشغول ذمه عزیزانی چون جانباز سرفراز ضابطی گرانقدر هستیم
  امید که سالهای سال در سایه سار درخت وجود این بزرگواران، غزل واره های انسجام و اتحاد قوم سیستانی را با همدیگر در اقصا نقاط ایران اسلامی ترنم کنیم ان شاا…

 10. کار قشنگی بود
  جای تقدیر از ضابطی عزیز دارد
  متشکرم

 11. هرچه امروز ما داریم از برکت خون شهدا و رشادتهای این جانبازان هست

  انشاله هر چه زودتر این جانباز سرافراز بهبودی کامل را پیدا کند

  الهی آمین

 12. afarin. akhey shoma cheghad koocholoo hastid.nazi

 13. بسم الله
  ونوم بزرگ خدا . سلام
  ان شاءالله جناب ظابطی هرچه رود تر بهبودی شان رقم حورد در فضای مجازی جایشان سبز است