روز گذشته مطلع شدیم که یکی از کسانی که مایه ی مباهات و افتخار مردم سیستان است ،چند روزی است که در بستر بیماریست و با آثار و جراحات جنگ تحمیلی و دوران اسارت دست و پنجه نرم می کند.     از این رو بر آن شدیم تا از این آزاده ی عزیز عیادتی […]

20140111_164659334931روز گذشته مطلع شدیم که یکی از کسانی که مایه ی مباهات و افتخار مردم سیستان است ،چند روزی است که در بستر بیماریست و با آثار و جراحات جنگ تحمیلی و دوران اسارت دست و پنجه نرم می کند.

 1

 

از این رو بر آن شدیم تا از این آزاده ی عزیز عیادتی کنیم

3

 

حاج علی ضابطی آزاده و جانباز 70 درصد  دوران دفاع مقدس است که از ناحیه نخاع آسیب دیده اند . وی فرزند شهید محمد علی ضابطی از زابل است.

کسی که در 14 سالگی  و در حالی که شوق عزیمت برای مبارزه با متجاوزان در وجود او موج می زد حتی شناسنامه خود را دستکاری کرد و در سال 64 برای دفاع از ناموس و وطن راهی جبهه های حق علیه باطل می شود

و در سال 67  و در 17 سالگی به اسارت رژیم بعث در می آید و 26 ماه زیر بدترین شکنجه ها و اذیت و آزار ها دوام میاورند

وی در پاسخ به این سوال که چه چیزی باعث می شد شما اینگونه در برابر  این شکنجه ها مقاومت کنید؟

ایشان با بیان اینکه  که غیرت، دفاع از ناموس ، عزت و سربلندی کشور و عشق به امام خمینی، وجه مشترک همه رزمندگان و آزدگان بود ، اینگونه اظهار داشت : که الگوی ایشان در جبهه همانند دیکر مراحل زندگی پدر شهیدشان بوده است ؛ پدری که تنها به عشق امام راحل ( ره ) و دفاع از ناموس کشور جانش را فدا نمود.

در این دیدار که عصر امروز صورت گرفت ، تعدادی از اعضای هیئت تحریریه گندمــــ پرس حضـور داشتـند .

 2

در ادامه این دیدار طباطبایی مدیرمسئول گندمــــ پرس اظهارداشت :فـرهنگ ایثار و شهادت باید در بین تمامی مردم ایران اسلامی علی الخصوص جوانان ترویج یابد.

10

حامد سالاری عضو هیات تحریریه گندمـــ پرس گفت : آرامش و امنیت امروز مردم کشور عزیزمان ایران در سایه خون شهدا و ایثارجانبازان و آزادگانی چون حاج علیرضا ضابطی محقق شده است و همه ما مدیون خانواده شهدا وجانبازان، ایثارگران هستیم، چرا که سربلندی  جمهوری اسلامی ایران در سایه ایثار و فداکاری شهدا و جانبازان گرانقدر است.

 

در پایان این دیدار و به پاس این همه رشادت و از خودگذشتگی ، از سوی مجموعه گندمــــ پرس ، از این جانباز عزیز و بزرگوار تقدیر شد ، هرچند که اگر تمام دنیا را به این عزیزان هدیه کنیم باز همه جبران ذره ای از این همه خودگذشتگی نخواهد بود .

 

 8

این جلسه حاشیه بسیار جالبی هم داشت ؛ درست در زمانی که که آماده ی خداحافظی با حاج علی بودیم ناگهان حاج علی فرمودند که صبر کنید تا مدال افتخاری خودم رو به شما بدم ، تا از این پس بیش از پیش و با قدرت در راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قدم بردارید .

 

 7

که  متوجه شدیم این بزرگوار چفیه هایی را آوردند و با دست مبارک خود به گردن ما انداختند و ما هم قول دادیم که تمام توانمان را تا آخرین نفس برای نشان دادن رشادتهای امثال حاج علی میگذاریم و از این مدال افتخاری که  حاج علی  بر گردن ما انداخت تا آخرین قطره خون محافظت خواهیم کرد.

11

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه