تاریخ : سه شنبه, ۱۸ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023

دیدار استاندار با مشاورین امور ایثارگران دستگاههای دولتی استان

  • کد خبر : 17273
  • ۰۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۱

شهرگندمــــ: استاندار سیستان و بلوچستان در جمع مشاورین امور ایثارگران دستگاههای اجرایی گفت : آنچه خانواده شهدا و خود شهدا که صاحبان حق اند از ما انتظار دارند این است که شناختمان را نسبت به شهدا افزایش دهیم و نگرش و نگاهمان را با نگرش شهدا منطبق کنیم . به گزارش شهرگندمــــ به نقل از […]

شهرگندمــــ: استاندار سیستان و بلوچستان در جمع مشاورین امور ایثارگران دستگاههای اجرایی گفت : آنچه خانواده شهدا و خود شهدا که صاحبان حق اند از ما انتظار دارند این است که شناختمان را نسبت به شهدا افزایش دهیم و نگرش و نگاهمان را با نگرش شهدا منطبق کنیم .
به گزارش شهرگندمــــ به نقل از روابط عمومی استانداری گردهمایی مشاورین امور ایثارگران دستگاههای اجرایی در محل استانداری برگزار شد.
استاندار سیستان و بلوچستان برگزاری این جلسات را حائز اهمیت دانست و آنرا گامی در جهت شناساندن جایگاه والای ایثارگران در جامعه عنوان کرد . مهندس هاشمی عنوان کرد گذشته پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی و هشت سال دوران دفاع مقدس اوج مشارکت بسیج را به نمایش گذاشت ، مشارکتی که قیمت آن جان و برگرفته از جرقه ای از درون فطرت انسانی است . وی افزود : حیات انسان و زندگی پایدارش در مسیری است که با فطرت انطباق داشته باشد که این مهم را در دوران دفاع مقدس و در دوران انقلاب می بینیم که ندای منطبق بر فطرت چه موجی و جریانی به نام بسیج را به حرکت وا می دارد .
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد : در تاریخ انقلاب امام ( ره ) یاران زیادی مانند یاران امام حسین ( ع ) داشتند که برای اینکه طریق واقع شدن بر مدار انسانیت را فعال و در حرکت وابدارند بی صبرانه برای ملحق شدن و جاری شدن در تلاش بودند و همانند یاران امام حسین ( ع ) از جان خود گذشتند . وی تصریح کرد : مردم کوفه بعد از بیعت با امام حسین (ع) به بی غیرتی روآوردند و راه فرار پیش گرفتند در حالیکه مردم ما با فرمان امام ( ره ) موجی را ایجاد کردند و هیچگاه امام را تنها نگذاشتند و در مسیری که پا گذاشتند قوت گرفتند و آن را باور داشتند .
مهندس هاشمی ادامه داد : در دوران جنگ هیچگاه عرصه و فضایی برای دشمنان ایجاد نشد که راهشان را یافته باشند و طی طریق کنند که نمونه آن در مرصاد بود که دشمن به کمک گروهک کور منافقین احتمال می داد که می تواند تا مرکز پیش بیایند .
وی اضافه کرد : عملیات تنگه مرصاد یک صحنه بسیار زیبایی بود که بسیاری که عشق کربلا را در سر می پروراندند در سرزمین ایران کربلایی شدند .
استاندار تأکید کرد : امروز نقش ما خدمت در سرزمین عاشورایی است و این خدمت در ادامه راه عاشورا و ادامه رسالت رسول مکرم اسلام است واگر با یک باور و عشق به کربلا می اندیشیم همین باور و عشق را به انقلاب خودمان باید بیندازیم .
مقام عالی دولت در استان خطاب به مشاورین امور ایثارگران گفت : شما قرار است در این طریق نقشی ایفا کنید و با وارثان شهدای کربلای ایران در تعامل باشید لذا مهمتر از ارائه خدمات ، صیانت از ارزشها و انتقال فرهنگ ایثار در همه موقعیت ها و نقش هاست .
وی افزود : امروز هم با فضای سختی روبرو هستیم و با چانه زنی های سخت سیاسی با کسانی که از ابتدای انقلاب تا کنون با ما دشمنی ورزیده اند مواجهیم لذا نباید راحت و غافل از این فرصت ها عبور کنیم و عادی بنگریم دلهای مادرانی را که پس از سالها هنوز دلشکسته و منتظر هستند .
استاندار تصریح کرد : احیای راه شهدا و صیانت از ارزشهای آنها اولی تر است بر ارائه خدمات به خانواده شهدا و قطعا ً مادر شهید از من و شما همین را انتظار دارد .
مهندس هاشمی تأکید کرد : ارزشها را باید مراقبت کنیم و از قانون ، قاعده مندی و قاعده پذیری و از اخلاق و روابط درست تؤام با کرامت و احترام به مردم پیروی کنیم .
گفتنی است در انتهای این جلسه مسئولین و مشاورین ایثارگران به بیان نظرات و مشکلات جامعه ایثارگران در زمینه حل مشکلات در حوزه دارو و درمان و بکار گیری و استخدام فرزندان ایثارگران و نیز اهمیت جایگاه ایثار گران پرداختند

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=17273

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. باسلام
    بازهم جلسه ایی زیباامیدوارم فقط شعارنباشه.
    البته که نیست؟