شهرگندمـــــ : اربابی نماینده مردم حوزه انتخابیه ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: شهردار تهران قول داد بزودی یکی از میادین یا بزرگراههای مهم پایتخت کشور را به نام ˈبلوچستانˈ نامگذاری کند. به گزارش شهرگندمـــ به نقل از ایرنا محمدسعید اربابی با اشاره به دیدار خود با دکتر قالیباف شهردار تهران افزود: در راستای تقویت […]

شهرگندمـــــ : اربابی نماینده مردم حوزه انتخابیه ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: شهردار تهران قول داد بزودی یکی از میادین یا بزرگراههای مهم پایتخت کشور را به نام ˈبلوچستانˈ نامگذاری کند.

به گزارش شهرگندمـــ به نقل از ایرنا محمدسعید اربابی با اشاره به دیدار خود با دکتر قالیباف شهردار تهران افزود: در راستای تقویت بنیه های ملی گرایی قومیت های اصیل ایرانی- اسلامی پیشنهاد شد که یکی از میادین و بزرگراههای پایتخت به نام بلوچستان نامگذاری شود که این درخواست مورد موافقت شهردار تهران قرار گرفت و بزودی محقق و اجرایی می شود.

IMG-20150114-WA0012_resized

وی گفت: شهردار تهران ابراز علاقه زیادی به مردم استان سیستان و بلوچستان دارد و نمونه آن برگزاری چندین همایش فرهنگی و معرفی هنر، موسیقی و فرهنگ اصیل مردم این استان در چند سال اخیر است که با حمایت های وی در مرکز کشور برگزار شده است.

وی گفت: یک نفر از حوزه ایرانشهر به عنوان مسوول مرکز فرهنگی بلوچستان در مرکز تحقیقات اجتماعی شهرداری تهران برای پیگیری بهتر امور این منطقه منصوب می شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین از واگذاری یکدستگاه آپارتمان از سوی شهرداری تهران به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به منظور ایجاد دفتر این دانشگاه و برگزاری نشست های هیات امنا و پیگیری ماموریتها به مدت سه سال خبر داد.

اربابی بیان کرد: همچنین قرار است دو دستگاه اتوبوس به شهرداری راسک و دو دستگاه لودر به شهرداری ایرانشهر از محل مازادهای شهرداری تهران واگذار شود.

وی گفت: شهردار تهران همچنین موافقت خویش را برای همکاری و مساعدت مالی در برگزاری نکوداشت اساتید فرهنگی و ادبی بلوچستان ˈآبسالان و عبدالمجید ایرانژادˈ در ایرانشهر که با مشارکت شهرداری ایرانشهر و انجمن هنری مفاخر ایران برگزار می شود، اعلام کرد.

وی اظهار داشت: دکتر قالیباف شهردار تهران در این دیدار از حمایت و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری مناطق مختلف کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان توسط شهرداری تهران خبر داد و گفت غرفه دایمی فروش محصولات صنایع دستی سیستان و بلوچستان در تهران راه اندازی می شود.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه