دیدار ائمه جمعه با دادستان عمومی و انقلاب زابل و نیمروز و دادستان انقلاب هامون

  • کد خبر : 46885
  • ۰۴ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۲۹
دیدار ائمه جمعه با دادستان عمومی و انقلاب زابل و نیمروز و دادستان انقلاب هامون
در دومین روز از هفته قوه قضائیه ائمه جمعه مناطق سیستان دیداری با دادستان زابل داشتند که ....

به گزارش خبرنگار گندم خبر, در دومین روز از هفته قوه قضائیه ائمه جمعه مناطق سیستان دیداری با دادستان زابل داشتند که در این دیدار ضمن تبریک هفته قوه قضائیه توسط ائمه جمعه به محمد سرگزی ، و قدردانی از زحمات پرسنل خدوم دستگاه قضایی شهرستان زابل و تلاشهای این نهاد در افزایش امنیت عمومی و کاهش میزان جرایم و همچنین تسریع در رسیدگی به پرونده های قضایی و تکریم ارباب رجوع در این مرجع، هر یک از حاضرین به بیان دیدگاه های خود پرداختند ؛

 

امام جمعه زهک گفت: در طول دوران خدمت خود انصافا ندیده ام دادستانی در مجموعه قضایی به اندازه دکتر سرگزی بتواند این همه در دل مردم نفوذ کند، ایشان از سرمایه های سیستان است و بعضا کارهایی فراتر از وظایف خویش انجام داده است.

حجت الاسلام والمسلمین خدری افزود: اعتقاد ما تقدس تریبون نماز جمعه است و باید از این تریبون در راستای حفظ نظام و منافع مردم استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: شایسته نیست اقدامات مثبت مسئولین را عوام فریبی و نمایشی به مردم معرفی کنیم.

 

در ادامه امام جمعه هیرمند بیان کرد: مردم در نگاه دادستان محترم جایگاه ویژه ای دارند که این موضوع را در زمان حضور ایشان در هیرمند و بعد از آن در زابل مشاهده نموده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین گزمه افزود: در هفته قوه قضائیه آنچه پیش آمده است و در خطبه های نماز جمعه که باعث نگرانی ما نیز شده است درست نبوده و نباید حرمتها شکسته شود.

 

امام جمعه نیمروز نیز اظهار داشت: حقیقتا پیگیری مشکلات مردم ، احترام به مردم و معتمدین و جامعه روحانیت و اگر توهینی شده است به ناحق بوده و قطعا اتحاد بین ائمه جمعه و دادستان ها بسیاری از مشکلات را حل می کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین شیخ امام جمعه هامون: یکی از مسائل مهم برای هر نظامی موضوع قضا است که بعد از امرار معاش باعث استقرار عدالت میشود و قضاوتی که منجر به امنیت روحی و روانی مردم باشد باید مبتنی بر عدل باشد که قطعا همینطور است و به گفته امام راحل هیچ کس حق ندارد به قوه قضائیه توهین کند.

 

همچنین امام جمعه شهر علی اکبر بیان داشتند: آنچه در این مدت مشاهده شده است و مردم به آن گواهی می دهند قاطعیت ، عطوفت و شجاعت دستگاه قضایی در حوزه سیستان بوده است و در عین مردمی بودن قاطعیت خود را حفظ نموده است و چهره زیبای دستگاه قضایی را برای مردم به نمایش گذاشته است.

 

حجت الاسلام والمسلمین اشرفیان بیان کرد: یکی از مشکلات اصلی سیستان عدم تمکین برخی از مسئولین و مردم از قانون است اگر همه از قانون تبعیت کنند رضایت مردم در همه حوزه ها فراهم خواهد شد.

وی یادآورشد: قانون باید برای منه امام جمعه نیز محترم باشد و آن را رعایت کنیم و ما صحبت هایی که باعث خدشه دار شدن جایگاه قضایی شود از هیچ کس نمی پذیریم.

 

امام جمعه شهر بنجار نیز تصریح کردند: مردم از عملکرد دکتر سرگزی بسیار رضایت دارند و اگر مشکلی را به ایشان اطلاع داده اند به سریع ترین وجه ممکن پیگیری نموده اند و اگر احیانا مطالبی خلاف این مورد در فضای مجازی منتشر می شود نباید باعث کم شدن انگیزه ما در خدمت رسانی شود خداوند متعال از نیت ما در عملکردمان بهتر از هرکس دیگری آگاه است.

 

در پایان نیز محمد سرگزی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان های زابل و نیمروز و دادستان انقلاب شهرستان هامون ضمن تقدیر و تشکر از حضور ائمه جمعه در محل دادسرای زابل بیان داشت:تمام تلاش بنده و همکارانم در حوزه قضایی زابل این است که در حد توان به رفع مشکلات مردم در این مرجع بپردازیم و شرایطی را فراهم نماییم که مردم دستگاه قضایی را به معنی واقعی مأوا و ملجأ خود بدانند و قطعا کاستی هایی نیز در این مسیر وجود داشته که منشاء مختلف داشته است که ان شاءالله بتوانیم در آینده آنها را به حداقل برسانیم.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=46885

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. عجب باندی تشکیل دادن این ائمه جمعه. اوضاع و احوال این روزای سیستان نتیجه اعتماد مردم به همین ائمه جمعه و مسئولین هست.

  2. همدلی وحدت بسیارپسندیده است

  3. جناب خدری ایا دادستان محترم نمی داند چه کسی از مرز شتر وارد می کند و در اختیار چه کسانی قرار می دهد در حالیکه او مسئول است و حقوق انچنانی می گیرد ولی جوانان روستا ودیار همان مسئول معتاد و اواره و بیکار هستند؟ چرا با ویژه خواری برخورد نمی کند؟ مگر امروز حضرت اقا به مسئولین قوه قضاییه چه گفت؟ ما بهترین و سالم ترین امام جمعه تاریخ سیستان را در زابل داریم و تا پای جان در کنار او خواهیم ماند.