شهرگندمـــ : همایش مهم , ارزشمند و ملی روز جهانی تالابها ,  در سیستان برگزار خواهد شد . دکتر محمودی مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار شهرگندمــــ ضمن اعلام این خبر گفت : دوم فوریه روز جهانی تالابهاست و در تمامی کشورهای که دارای تالاب می باشند , همایش جهت بزرگداشت […]

شهرگندمـــ : همایش مهم , ارزشمند و ملی روز جهانی تالابها ,  در سیستان برگزار خواهد شد .

دکتر محمودی مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار شهرگندمــــ ضمن اعلام این خبر گفت : دوم فوریه روز جهانی تالابهاست و در تمامی کشورهای که دارای تالاب می باشند , همایش جهت بزرگداشت این روز در یکی از مهمترین تالابهای آن کشور برگزار می گردد , که امسال نیز با پیگیریهای که صورت گرفت مقرر شد این همایش بزرگ و مهم در سیستان و در کنار تالاب های هامون برگزار شود .

IMG13373172

چه پروسه ای طی شد تا تصمیم سازمان براین شد که این مراسم در سیستان برگزار شود :
پیگیریهای بسیاری انجام شد , از جمله میتوان به پیگیریهای استانداری و اداره کل محیط زیست با حمایت معاونت سازمان , جناب آقای دکتر کیخا اشاره کرد که درنهایت تلاشها مثمر ثمر شد و مقرر شد این مراسم در سیستان برگزار شود .
توجه د اشته باشید که بسیاری استانها پیگیر این موضوع بودند که این مراسم محوری و با ارزش در استان آنها و در کنار تالابهای استانهایشان برگزار شود که برگزاری این مراسم در سیستان , نشان از اهمیت ویژه تالابهای هامون برای سازمان محیط زیست و شخص خانم دکتر ابتکار می باشد.

مهمانان اصلی این برنامه چه کسانی هستند ؟
ما همه توان خودمون رو بکار بردیم تا دراین روز مهمانان ارزشمندی حضور پیدا کنندد , که خدا را شکر موفق هم بودیم درحال حاضر بجز خانم دکتر ابتکار , اقای گری لویس نماینده مقیم سازمان ملل در کشور هم حضور خواهند داشت که حضور ایشون از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار می باشد .

 هدف اصلی شما دراین روز چه خواهد بود ؟
هدف اصلی ما این هست که مشکلات حوزه تالابهای هامون, وابستگی مردم به تالاب به اطلاع مهمانان برسد , سعی خواهیم کرد دراین روز توجه به هامون را بیشتر کنیم و تالابهای هامون رو به اون جایگاه واقعی خودش نزدیک کنیم و پس از بیان مشکلات بدون شک ما بدنبال ارائه راهکار خواهیم بود .

از مردم سیستان چه خواسته ای د ارید دراین روز ؟
این مردمان بهترین و صادقترین مردمانی هستند که تا کنون دیدم , و کار برای این مردم عبادت محسوب میشه , بنده خوشحالم واقعا که درخدمت این مردم هستم , از آنها درخواست دارم که دراین روز حضور پررنگی , هم درمراسم استقبال و هم در همایش داشته باشند و با در دست داشتن پلاکاردها خواسته خودشان رو از خانم دکتر ابتکار مطالبه کنند , و عزیزانی که فرصت صحبت دراین روز پیدا می کنند نیز باید نهایت بهره رو ببرند و مشکلات رو بیان کنند .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه